IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Wtorek 16 kwietnia 2024

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

"3xE" - E-POMOC, E-WOLONTARIAT, E-SPOŁECZNOŚĆ (2011)

3xE - E-POMOC, E-WOLONTARIAT, E-SPOŁECZNOŚĆ (2011)

REGULAMIN PUNKTU POMOCY ONLINE 2011

 1. Punkt Pomocy Online (PPO) stworzony został w celu świadczenia pomocy psychologicznej poprzez korespondencję e-mail.
 2. Warunkiem skorzystania z pomocy online jest zapoznanie się z Regulaminem PPO i zaakceptowanie go oraz wypełnienie formularza.
 3. Punkt Pomocy Online działa od 15.09.2011 do 22.12.2011.
 4. Punkt Pomocy Online jest całkowicie bezpłatny.
 5. Punkt Pomocy Online działa anonimowo, tj. zarówno klienci jak i wolontariusze nie udostępniają swoich danych osobowych.
 6. Twoja wiadomość mailowa trafia do konkretnego wolontariusza PPO, z którym prowadzona jest dalsza korespondencja. Może ona trwać nie dłużej niż do końca programu, czyli do 22.12.2011.
 7. Wolontariusz ma obowiązek udzielić odpowiedzi w ciągu 72 godzin (3 dni) od momentu otrzymania wiadomości mailowej na swoją skrzynkę. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych i innych sytuacji, które mogą uniemożliwić odpisanie na maila w wyznaczonym terminie. Prosimy Cię o zrozumienie w tej kwestii.
 8. Pomoc w Punkcie Pomocy Online świadczona jest tylko i wyłącznie drogą mailową. Żadna inna forma kontaktu (telefoniczna, GG itp.) nie jest możliwa.
 9. Korzystając z Punktu Pomocy Online, powinieneś zadbać o bezpieczeństwo swojej skrzynki pocztowej. Przestrzegamy przed korzystaniem z kafejek internetowych, firmowych skrzynek mailowych oraz kont mailowych, do których dostęp mogą mieć osoby trzecie.
 10. Zachęcamy do korzystania z jednego adresu mailowego i nie zmieniania go podczas korespondencji, co ułatwi wzajemny kontakt.
 11. To Ty decydujesz o formie kontaktu. Zachęcamy, aby już w pierwszej wiadomości mailowej określić, jak mamy się do siebie zwracać: per Ty czy per Pan/Pani.
 12. Zaznaczamy, że Punkt Pomocy Online nie jest formą psychoterapii, a jedynie formą wsparcia poprzez korespondencję e-mail.
 13. Jesteśmy przeszkoleni w świadczeniu pomocy psychologicznej online. A naszą pracę konsultujemy z doświadczonymi psychologami i psychoterapeutami.
 14. Zachowujemy zasadę poufności.
 15. Szanujemy Twoją osobę i tego samego oczekujemy z Twojej strony. Postaraj się unikać wulgarnych wypowiedzi, obrażania i innych form ataku.
 16. W razie rażącego naruszenia Regulaminu PPO każdy wolontariusz po uprzednim ostrzeżeniu - ma prawo zaprzestania dalszej korespondencji e-mail.
 17. W przypadku ilości maili przekraczających możliwości technicznej i czasowej obsługi Punktu Pomocy Online, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania napływu nowej korespondencji. W takiej sytuacji informacja ta zostanie opublikowana na stronie głównej portalu Psychotekst.pl, a formularz zgłoszeniowy zostanie na ten czas usunięty.
 18. Przestrzegamy ustawy o ochronie danych osobowych, dlatego informacje podawane przez Ciebie nie są udostępniane osobom trzecim. Zastrzegamy sobie jednak prawo do wykorzystania lub ujawnienia informacji wymaganych z mocy prawa (np. nakaz sądowy). Również w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia Twojego lub osób trzecich wolontariusz Punktu Pomocy Online zobowiązany jest do powiadomienia odpowiednich służb.
 19. Wszystkie dane o klientach i wolontariuszach Punktu Pomocy Online są przechowywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa.
Pozdrawiamy serdecznie,
Wolontariusze Punktu Pomocy Online

Jeśli akceptujesz nasze zasady

>> Punkt został zamknięty 22.12.2011 <<

PUNKTU POMOCY ONLINE - (więcej)
Wolontariusze PUNKTU POMOCY ONLINE - (więcej)
Ulotka PPO 2011 - (.PDF), (.JPG)

* Organizatorem Pomocy "Punkt Pomocy Online" jest redakcja Portalu Pomocy Psychologicznej "PSYCHOTEKST" i stowarzyszenie "INTRO". Ewentualne pytania i informacje proszę kierować na: intro@psychotekst.pl

Program dofinansowany przez MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl