IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Wtorek 18 czerwca 2024

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

Ciekawe strony

www.wemenders.com

Portal www.wemenders.com jest poświęcony depresji i skierowany jest nie tylko do osób dotkniętych tą chorobą, ale także do ich bliskich.
Znajdują się tutaj informacje dotyczące przyczyn, objawów, przebiegu i leczenia depresji, istnieje możliwość uzyskania wsparcia i pomocy zarówno specjalistów jak i osób będących w podobnej sytuacji. Dla osób zainteresowanych znajduje się zakładka „wasze historie” gdzie możemy poznać przeżycia innych osób, lub podzielić się własnymi.
Portal tworzą profesjonaliści, których celami jest m.in. działalność edukacyjna i wsparcie osób dotkniętych chorobami cywilizacyjnymi.
Zaangażowanie osób tworzących portal objawia się w świetnie prosperującym blogu dotyczącym tej tematyki, gdzie umieszczane są ciekawe artykuły: www.depresjatoslowo.blogspot.com oraz powiązana z nim strona na facebooku. Zapraszamy również na stronę fundacji pod linkiem www.wemenders.pl

www.narkotyki.pl

Strona www.narkotyki.pl zawiera nie tylko kompleksowe informacje na temat narkotyków. Znajdziemy tutaj również artykuły dotyczące zaburzeń odżywiania i zdrowej diety. Sam dział na temat środków psychoaktywnych takich jak narkotyki, alkohol, nikotyna jest prowadzony z dużą starannością i nie tylko opisuje ich podstawowe działanie, ale także pomaga w znalezieniu siły potrzebnej do wyzdrowienia. Prócz artykułów możemy znaleźć na stronie galerię i dział wideo, forum oraz co ciekawe, istnieje możliwość założenia bloga i poczytania wpisów innych osób, które zmuszone są do walki z uzależnieniami. Całego obrazu dopełnia starannie przygotowany katalog miejsc w których można uzyskać pomoc.

www.trzymsie.pl

Serwis społecznościowy www.trzymsie.pl kierowany jest do osób, które doświadczają lub wygrały z zaburzeniami na tle psychicznym. Ponadto misją platformy jest szerzenie świadomości na temat zaburzeń szczególnie takich jak depresja, nerwica (zaburzenia lękowe), zaburzenia odżywiania, bezsenność oraz uzależnienia poprzez łamanie stereotypów i rozpowszechnianie informacji na ich temat. Na stronie jesteśmy zupełnie anonimowi i możemy powiedzieć o sobie tyle, na ile mamy ochotę korzystając np. z grup. Mamy również możliwość prowadzenia bloga. Z serwisem połączona jest strona na facebooku, gdzie umieszczane są ciekawe informacje i artykuły.

www.niepijemy.pl

Portal www.niepijemy.pl tworzony jest przez osoby, które same spotkały się z ciężarem uzależnienia, współuzależnienia czy DDA. Misją strony jest niesienie nadziei i pomocy osobom które cierpią z powodu alkoholu. Na stronie znajdziemy kontakt do osób, które przetrwały już swój własny kryzys i teraz chcą pomagać innym. Znajduje się tutaj także forum, Ne którym wiele osób pomaga sobie w trudniejszych chwilach. Na stronie umieszczane są filmiki dotyczące problematyki oraz motywujące. Znajdziemy także obszerną bazę zawierającą takie informacje jak Spis Stowarzyszeń i Klubów Abstynenta w Polsce czy wykaz placówek lecznictwa odwykowego. W zakładce Książki, znajdują się ciekawe propozycje dla chcących poszerzyć swoją wiedzę a sami twórcy portalu jako swoją misję podają pomoc wszystkim na drodze w trzeźwieniu, we współuzależnieniu i w codziennych troskach życiowych jakie nas spotykają.

www.candisprogram.pl

Strona internetowa www.candisprogram.pl skierowana jest do osób używających przetwory konopi. CANDIS to indywidualny krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany lub haszyszu. Na stronie programu zamieszczone są najważniejsze informacje o terapii: dla kogo jest przeznaczona, jakie są jej założenia, a także jak długo i w jaki sposób przebiega. Osoby używające przetworów konopi będą mogły sprawdzić, czy sposób ich konsumpcji jest ryzykowny oraz gdzie ewentualnie mogą uzyskać pomoc.Internauci znajdą także w serwisie najnowsze dane epidemiologiczne dotyczące rozpowszechnienia używania konopi, opis ich działania oraz informacje o potencjalnych skutkach ich używania. Nie zabraknie również ważnych dla użytkowników informacji prawnych.

www.tacyjakja.pl

Portal www.tacyjakja.pl jest stworzony z myślą o osobach żyjących z przewlekłą chorobą. Ideą jest tworzenie swoich własnych dzienniczków, gdzie mamy możliwość notowania objawów choroby i parametrów medycznych. Twórcy zachęcają do systematycznego notowania i drukowania swoich obserwacji przed wizytą u lekarza, co ma za zadanie pomóc specjaliście. Na stronie znajdziemy takie działy jak: depresja/ChAD, padaczka, astma, niedobór wzrostu, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów oraz dział po kryzysie psychotycznym. Portal umożliwia odnalezienie osób takich jak ty, zmagających się na co dzień z trudami choroby oraz zadanie pytań do specjalisty opiekującego się wybranym działem. Szczególnie wyjątkowe wydaje się być poszukiwanie znajomych na podstawie historii choroby, czy też sposobie leczenia. Na stronie znajdziemy również ciekawe i przydatne artykuły.

hazardzisci.org

Strona hazardzisci.org jest poświęcona wspólnocie osób mających problem z uzależnieniem od hazardu oraz osobom współuzależnionym. Można na niej znaleźć ciekawe artykuły dotyczące zjawiska patologicznego hazardu oraz informacje dotyczące kroków jakie osoba musi podjąć aby rozpocząć zdrowienie. Ponadto strona zawiera zakładkę z poradami prawnymi oraz wykaz miejsc w których osoby dotknięte zaburzeniem mogą uzyskać pomoc. W razie potrzeby użytkownicy mają możliwość kontaktu mailowego z wyznaczonymi na stronie osobami. Cała strona jest bardzo przejrzysta a dodatkowo zawiera menu które zdecydowanie ułatwia poruszanie się po niej. Celem przewodnim hazardziści.org jest szerzenie idei przystąpienia do wspólnoty Anonimowych Hazardzistów, a także działalność edukacyjna oraz wspierająca osoby dotknięte problemem uzależnienia.

mojedwieglowy.blogspot.com

"Moje dwie głowy" jest to blog internetowy poświęcony toksycznym związkom i przemocy psychicznej.
Skierowany jest do kobiet będących w związkach z osobami o psychopatycznym rysie osobowości, głównie do tych z nich, które podjęły decyzję oraz realne kroki aby uwolnić się od niszczącego je partnera.
Twórczyni bloga przedstawia na nim swoje własne doświadczenia związane z procesem uwalniania się od przemocowca a także udziela wsparcia innym osobom, które borykają się z podobnym problemem.
Na blogu umieszczonych jest wiele ciekawych i wartościowych informacji na temat zjawiska przemocy psychicznej, psychopatii oraz toksycznych związków. Ponadto na stronie można znaleźć zestawienie cech i zachowań psychofaga, które mogą stanowić sygnały ostrzegawcze dla potencjalnej ofiary a także mnóstwo pożytecznych linków oraz wykaz literatury związanej z poruszaną tematyką. Zgromadzone na blogu informacje są oparte w dużej mierze na osobistych doświadczeniach autorki jak też na wiedzy merytorycznej, jaką blogerka zdobyła w trakcie wychodzenia z toksycznego związku.

terapiaprzezpisanie.blogspot.com

Terapiaprzezpisanie.blogspot.com jest to blog stawiający sobie za główne cele niesienie pomocy oraz wsparcia osobom które doświadczyły w swoim życiu przemocy emocjonalnej w domu rodzinnym czy też w związku partnerskim. Działalność strony ma również za zadanie motywować użytkowników do samorozwoju oraz dzielenia się z innymi swoim osobistym doświadczeniem. Wszystkie opisane na blogu historie są oparte o prawdziwe wydarzenia i często służą jako żywe świadectwa wygrania walki o siebie. Ponadto w zakładce „wstęp” odwiedzający bloga mogą dowiedzieć się czym jest terapia przez pisanie, jakie są jej główne założenia i co tak naprawdę daję autorowi taka forma tworzenia i wyrażania siebie.
Na blogu można także uzyskać wiele wartościowych informacji na temat toksycznych związków, kroków jakie użytkownicy podjęli aby uwolnić się od socjopatycznych partnerów, a także trudności jakie towarzyszyły im w tych trudnych chwilach.
Dodatkowo w zakładce literatura można odnaleźć uporządkowane tematycznie artykuły oraz pozycje książkowe które są warte polecenia i które pozwolą na poszerzenie wiedzy merytorycznej na tematy poruszane na stronie.
Blog jest przeznaczony dla osób pełnoletnich a każdy kto chciałby się wypowiedzieć na terapiaprzezpisanie.blogspot.com musi się wcześniej zarejestrować, takie rozwiązanie służyć ma odstraszeniu wszystkich tych których intencje nie są zgodne z podstawowymi założeniami tej strony.
W trosce o bezpieczeństwo, komfort wypowiedzi oraz atmosferę zrozumienia i szacunku autorki bloga zastrzegają sobie prawo do usunięcia obraźliwych komentarzy.

psychocafe.pl

Psychocafe.pl to portal społecznościowy skierowany do osób zainteresowanych problematyką psychologiczną oraz zagadnieniami związanymi z psychicznym funkcjonowaniem człowieka. Na stronie zamieszczone są ciekawe materiały edukacyjne oraz artykuły dotyczące między innymi zaburzeń osobowości, zachowania, nastroju oraz informacje na temat chorób psychicznych, somatycznych a także farmakologii. Portal daje użytkownikom możliwość wymiany poglądów, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz udzielania wsparcia i pomocy osobom borykającym się z rożnego rodzaju trudnościami natury psychologicznej. Portal posiada zakładkę w której udzielane są porady prawne, a także informacje na temat polecanych miejsc i specjalistów do których można zwrócić się o pomoc . Ponadto dla zarejestrowanych użytkowników którzy chcieliby podjąć dyskusję z innymi osobami założyciele strony udostępnili chat. W wolnej chwili wchodząc w zakładkę „cafe dowcip i zabawa” wszyscy użytkownicy mogą zrelaksować się podczas wspólnych gier, czytania dowcipów lub rozwiązywania psychotestów.
Forum posiada oryginalną i przejrzystą szatę graficzną dzięki czemu łatwo jest odnaleźć interesujące nas informację.

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl