Autorki dzielą się 12-letnim doświadczeniem nabytym w pracy trenerskiej i doradczej. W czasach przesiąkniętych duchem liberalizmu i indywidualizmu istnieje zapotrzebowanie na specyficzne osobiste zdolności i umiejętności oraz optymalne sposoby ich wykorzystywania.
Książka jest praktycznym przewodnikiem po psychoterapii. Dostarcza podstawowych informacji, które mogą się przydać, gdy pojawi się cierpienie, kiedy pragnie się zmienić swoje życie na lepsze i nie wystarcza już pomoc rodziny czy przyjaciół albo na wsparcie bliskich osób nie można liczyć. Ułatwi odpowiedź na pytanie, czy właśnie mnie z moimi problemami psychoterapia może pomóc.
Poradnik przedstawia wiedzę o zachowaniach asertywnych, ich genezę, możliwości i techniki rozwijania umiejętności obrony swoich praw w sytuacjach społecznych i osobistych. Uczy umiejętności formułowania i przyjmowania ocen, wyrażania próśb, uczuć, opinii.
Często trudno jest nam się przyznać, że posługujemy się czymś tak nieuchwytnym jak intuicja.
Książka wprowadza czytelnika w zagadnienia związane z uważnością jako kompetencją osobistą, wspierającą poczucie satysfakcji życiowej i szczęścia. Autorka omawia specyfikę uważności w aspekcie wiedzy, umiejętności i nastawień, które wspierają rozwój samoświadomości i budują szczególny rodzaj postawy życiowej.
Poradnik odwołuje się do rozumienia patologicznego hazardu jako uzależnienia i w tym też kontekście opisuje samą chorobę oraz określone sposoby jej leczenia. Jest to więc publikacja zarówno dla osób cierpiących na to schorzenie, jak i dla ich rodzin. Autorka starała się zawrzeć wiele wskazówek, sugestii, czy porad, mających zachęcać do poszukiwania pomocy oraz zapoczątkowywania zmian przez każdą zainteresowaną osobę.
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!
Sex edukacja
O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie
Złożony zespół stresu pourazowego
Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice
Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej
Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?
Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl