IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Piątek 2 grudnia 2022

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

"3xE" Akcja jubileuszowa (2011)
Prace konkursowe

Psychotekst – miejsce dla mnie ważne i szczególne.

Psychotekst – miejsce dla mnie ważne i szczególne.
Jak się tu znalazłam? Przypadek? Nie, ktoś życzliwy kiedyś podesłał mi link, mówiąc, że na tej stronkę znajdę osoby z podobnym problemem. Wpadłam na chwilę, a potem jakoś zapominałam o tym miejscu.
Jakiś czas później ta sama osoba wysłała mi jeszcze raz ten sam link, przypominając o tym, co kiedyś znalazłam tam w artykułach.
Był październik, a ja znalazłam się w trudnym momencie życia. Rozstałam się z narzeczonym, który zdradził mnie z moją przyjaciółką 2 miesiące przed ślubem, wróciłam do rodziców alkoholików czepiających się o wszystko. Były dni, że rzeczywistość mnie przerastała. Zaczęłam pisać na foru i szybko okazało się, że są tu ludzi z podobnymi problemami, którzy chętnie dzielą się swoją mądrością i doświadczeniem życiowym. Ci ludzie, którzy pisali na forum, dawali mi niejednokrotnie wsparcie i nadzieję na lepsze jutro. Pokazali, że nie jestem sama na tym świecie.
Na portalu zainteresowały mnie także artykuły dotyczące syndromu DDA , dzięki którym zrozumiałam na czym polega mój problem i z czego wynikają pewne moje zachowania. Artykuły te dały mi wiele do myślenia , pokazały jaką drogą mogę dalej pójść, inne spojrzenie na problem. Napisane są mądrze lecz bardzo przystępnie.
Pomocny okazał się także czat ze specjalistą. Na naszych wirtualnych spotkaniach poruszaliśmy różne problemy. Każda osoba mogła podzielić się tym co ją dręczy, a mądrość i życzliwość grupy niejednokrotnie mnie zaskakiwała.
Czas mijałam, poznawałam coraz lepiej „wirtualnych przyjaciół”, nawiązałam bliższe lub dalsze znajomości z osobami z forum. Niektórych miałam okazję poznać osobiście, inni choć tylko wirtualnie są mi wciąż bardzo bliscy.
Osoby z psychotekstu niejednokrotnie przywróciły mi wiarę w ludzi, pokazywały światełko w tunelu, pocieszały kiedy dla mnie nic nie miało sensu. Tu zawsze znajduję życzliwość, dobre słowo, wsparcie i zrozumienie. A czasami także, ktoś wyleje mi „kubeł zimnej wody na głowę”, co jak się okazuje czasem jest niezbędne :-)
Psychotekst jest moim wirtualnym domem. Miejscem, gdzie czuję się bezpieczna, rozumiana, akceptowana i lubiana. Tu mogę być tym kim naprawdę jestem. Dziękuję Wam za to, że jesteście!

Katarzyna

Program dofinansowany przez MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2021 Psychotekst.pl