IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Piątek 2 grudnia 2022

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

"3xE" Akcja jubileuszowa (2011)
Prace konkursowe

Jest takie miejsce w sieci...

Trzy razy w tygodniu przez 2 godziny w nieskończoności Internetu jest miejsce, w którym można sobie porozmawiać i podyskutować o ludzkich słabościach, problemach typowych i nietypowych, opowiedzieć o swoich wątpliwościach lub podzielić się swoją radością. Jest to miejsce gdzie ludzie się rozumieją oraz dyskutują na tematy, na które czasami nie chcą, nie potrafią lub nie mają z kim porozmawiać w świecie realnym. To miejsce jest szczególne ponieważ tutaj nie dzieli się problemów na mniejsze lub większe, ważniejsze i mniej ważne – problem jest problemem niezależnie od „kalibru”. Każdej rozmowie swoją obecnością i cennymi uwagami towarzyszy wykwalifikowany terapeuta – brzmi niewiarygodnie, prawda? A jednak jest takie miejsce!

Do tego wspaniałego miejsca trafiłam w dość banalny sposób. Pewnego dnia czekając w kancelarii adwokackiej na swoją kolej sięgnęłam po gazetę dla tzw. "zabicia czasu". Na samym początku rzucił mi się w oczy artykuł poświęcony psychologom i terapeutom, którzy konsultują bezpłatnie przez Internet. Stwierdziłam, że może to być ciekawe i jest warte sprawdzenia. Kilka dni, albo nawet tygodni później, dokładnie w dniu swoich 22 urodzin pierwszy raz odnalazłam w sieci Psychotekst, wzorowo zapoznałam się z regulaminem i weszłam na czat. Już pierwsza wizyta okazała się ciekawa tematycznie. W dyskusji brała udział grupka ludzi, którzy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami i doświadczeniami. Nad przebiegiem całego spotkania czuwała jedna z psychotekstowych terapeutek. Właśnie w taki sposób pamiętam swój pierwszy czat, w którym brałam udział. Ktoś pewnie powie, że "...to jest tylko Internet...", albo "...to nie jest prawdziwa rozmowa..." a przecież po drugiej stronie monitora też siedzi człowiek. Jeden z zachodu, jeden z północy, kolejny z zagranicy. Po drugiej stronie znajdują się ludzie, których tak wiele łączy a w świecie realnym nigdy by się nie spotkali i nie pogadali ze sobą w taki sam sposób w jaki odbywa się to na Psychotekstowym czacie. To miejsce jest dla mnie bardzo cenne, ma fantastyczną atmosferę, przyjazne nastawienie stałych bywalców jak i nowych osób poszukujących wsparcia. Każdy kto przychodzi w to miejsce zostanie wysłuchany, zrozumiany i nie będzie pozostawiony samemu sobie z problemem. Przebywając na czasie Psychotekstu zdarza mi się uśmiechać do monitora, zdarzyło się też tak, że popłynęły mi łzy ze wzruszenia – pomimo, że jest to rozmowa przez Internet, to na tym czacie rozmowy są pełne emocji. Zaletą tego miejsca jest obecność wykwalifikowanych terapeutek, którzy z prawdziwym zaangażowaniem poświęcają uwagę przybyłym osobom.

Podsumowując uważam, iż dla wszystkich osób poszukujących wsparcia Psychotekst jest idealnym miejscem aby to wsparcie otrzymać. Nie każdy ma dostęp do pomocy psychologicznej a tutaj niezbędną dla siebie pomoc otrzyma.
A na koniec dla dzielnych i wytrwałych terapeutek Gosi O., Gosi Z. i Paulinie należą się podziękowania w szczególności za:
- stworzenie moim zdaniem idealnego miejsca do podejmowania niełatwych tematów, które siedzą w człowieku czasami bardzo głęboko;
- fajną i przyjazną atmosferę;
- privy, na których poświęcacie uwagę dla osób chcących porozmawiać w dyskretniejszy sposób.

Dziękuję za wszystko!

K.

Program dofinansowany przez MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2021 Psychotekst.pl