IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Piątek 24 maja 2024

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

Regulamin PUNKTU POMOCY ONLINE
Program "3xE" - E-POMOC (2010)

Regulamin PUNKTU POMOCY ONLINE

3xE E-WOLONTARIAT, E-TEKSTY, E-POMOC

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz skorzystać z naszej wiedzy i umiejętności, oczekujemy: zapoznania się z zasadami zawartymi w regulaminie oraz wypełnienia formularza. Wysłanie go jest dla nas jednoznacznym znakiem, że wyrażasz zgodę na przestrzeganie warunków i zasad zawartych w regulaminie.

  Oto nasze zasady:

 1. Warunkiem korzystania z pomocy online jest posiadanie konta e-mail, zapoznanie się z zasadami zawartymi w regulaminie oraz wypełnienie formularza.


 2. Czas trwania Punktu Pomocy Online jest ograniczony. Trwa od 04-10-2010 do 20-12-2010r. W razie potrzeby, możesz liczyć na rzetelną informację na temat miejsc, w których uzyskasz pomoc.


 3. Pomoc świadczona w ramach Punktu Pomocy Online jest bezpłatna.


 4. Uważnie wpisz swój adres e-mail w formularz i nie zmieniaj go podczas kontaktu z wolontariuszem Punktu Pomocy ONLINE - ułatwi to wzajemny kontakt.


 5. Jeśli masz taką możliwość - korzystaj z komputera osobistego lub załóż swój własny profil użytkownika i koniecznie zabezpiecz go hasłem. Staraj się unikać kafejek internetowych, komputerów służbowych. Zadbasz w ten sposób o swoją anonimowość.


 6. Pomoc w ramach Punktu Pomocy Online jest realizowana tylko i wyłącznie poprzez korespondencję e-mail. Wszelkie inne formy kontaktu (np. kontakt telefoniczny, przez komunikator GG, itp.) nie są możliwe.


 7. Jesteśmy przeszkolonymi wolontariuszami. Swoją pracę konsultujemy z superwizorami (psychologami, psychoterapeutami). Jeśli zgłaszane przez Ciebie problemy wykroczą poza zakres naszej wiedzy i doświadczenia lub będą wymagać bezpośredniej pomocy specjalisty (psychologa, prawnika, lekarza itp.) możesz liczyć na to, że wspólnie poszukamy informacji dotyczących miejsc, w których taką pomoc otrzymasz.


 8. Udzielana pomoc nie jest psychoterapią.


 9. Kontakt pomiędzy wolontariuszem a e-klientem jest kontaktem krótkoterminowym, co oznacza wymianę do 4-6 e-maili.


 10. Odpowiadamy na e-mail w terminie do 72 godzin (3 dni).
  Miej na uwadze, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych, które mogą uniemożliwić odpisanie na e-maile w ustalonym terminie. Prosimy Cię więc o wyrozumiałość.


 11. Dbając o rzetelność naszej pracy, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania napływu nowej korespondencji, w przypadku ilości maili przekraczających możliwości technicznej i czasowej obsługi Punktu Pomocy Online. W takim wypadku informacja ta zostanie opublikowana na stronie głównej portalu, a formularz zgłoszeniowy (czasowo lub na stałe) usunięty.


 12. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy w kontakcie e-mail zwracamy się do siebie per Ty czy też per Pan/Pani.


 13. Szanujemy Twoją osobę, dlatego też i Ty okazuj nam szacunek. Postaraj się unikać ataku, krytyki, obrażania.
  Pamiętaj, że osoba udzielająca pomocy, w przypadku łamania zasad - po uprzednim ostrzeżeniu - ma prawo zaprzestania dalszej korespondencji e-mail.


 14. Przestrzegamy ustawy o ochronie danych osobowych - informacje podawane przez Ciebie nie są udostępniane osobom trzecim. Istnieje tylko jeden wyjątek - wolontariusz zastrzega sobie prawo do wykorzystywania lub ujawnienia informacji wymaganych z mocy przepisów prawa (np. nakaz sądowy).


 15. Wszystkie dane o użytkownikach Punktu Pomocy Online są przechowywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa.


Jeśli akceptujesz nasze zasady napisz do nas:

Program został zakończony 20-12-2010

WOLONTARIUSZE PUNKTU POMOCY ONLINE (więcej...)
PUNKT POMOCY ONLINE (więcej...)

* Organizatorem Pomocy "Punkt Pomocy Online" jest redakcja Portalu Pomocy Psychologicznej "PSYCHOTEKST" i stowarzyszenie "INTRO".

Program dofinansowany przez MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl