IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Wtorek 16 kwietnia 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

JAK SPEŁNIĆ MARZENIA. 9 pytań które zmienią twoje życie

JAK SPEŁNIĆ MARZENIA. 9 pytań które zmienią twoje życieHarder Arlene

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

ISBN 978-83-7489-349-7
Data wydania 2011
Vat 5%
Wydanie I
Okładka Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 200
Format 207*135 mm
EAN 9788374893497
Przekład Dąbrowska Marlena

Nowatorskie podejście do kwestii rozwoju osobistego!
• Jak żyć lepiej, pełniej, intensywniej?
• Jak znaleźć odpowiedzi w sobie, bez pomocy ekspertów?
• Jak odróżnić własne potrzeby od tych, które narzuciło nam otoczenie?
Arlene Harder pokazuje, że sami jesteśmy najlepszymi doradcami swojego rozwoju osobistego. Zadaje nam kluczowe pytania i podsuwa niezwykłe metafory, które otwierają umysł na nowe możliwości. Czytelnicy pozbywają się ciężkiego bagażu przeszłości, który utrudnia marsz do przodu, ku zmianie. Dowiadują się, co zrobić, gdy utkną w martwym punkcie, i co może im pomóc w dotarciu do bramy prowadzącej ku lepszemu życiu. W czasie lektury odwiedzą „pokój z widokiem”, gdzie odstawią na bok swoje dotychczasowe doświadczenia, nawiążą kontakt z prawdziwym Ja i postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak żyć w sposób bardziej satysfakcjonujący.

Zamiast marzyć o innym, lepszym życiu, zacznij działać i zmień własne życie na lepsze!

"Ta książka różni się od innych poradników. Nie znajdziesz w niej gotowych recept mówiących, co masz zrobić, by zmienić swoje życie. Zamiast tego znajdziesz wiele pytań. Odkryjesz, jak ważne są to pytania, i że już teraz nosisz w sobie więcej odpowiedzi niż mógłbyś przypuszczać" Arlene Harder

O Autorce:

Arlene Harder jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym z ponad dwudziestoletnią praktyką w Kaliforni. Owocem jej doświadczenia zawodowego oraz prywatnego jest książka „Letting Go of Our Children: When What We Do Is Never Enough. („Wypuszczając dzieci z gniazda. Kiedy wszystko, co robimy, to wciąż za mało”). Jest współzałożycielką dwóch fundacji non-profit dla osób z chorobą nowotworową i ich rodzin oraz prowadzi trzy portale internetowe, w których intensywnie publikuje i prowadzi Q-and-A Club (Klub Pytań i Odpowiedzi)

Recenzje książki:

"Na rynku wiele jest książek o prostych receptach na sukces, spełnienie i szczęście. Wiele z nich przedstawia wręcz gotowe rozwiązania w kilku krokach. Bardzo mało z tych publikacji dostrzega jednak złożoność ludzkiej natury i fakt, że rzadko kiedy uniwersalne recepty pasują do nas wszystkich. Jak spełnić marzenia. 9 pytań, które zmienią Twoje życie to książka inna. Czytelnik nie znajdzie w niej prostych pomysłów zawartych w kilku krokach. To książka, która zamiast dawać szybkie odpowiedzi, stawia ważne pytania, a poprzez to dociera do głębi, do odpowiedzi na pytanie dlaczego tak naprawdę chcielibyśmy się zmieniać? Ta zaś zawsze będzie inna dla każdego z nas, co przemawia za wyjątkowością tej publikacji."

Paweł Górniak, psycholog, Magazyn Psychologiczny "Tu i teraz"

"Sposób, w jaki Arlene Harder przyciąga czytelnika, jest tym, czego brakuje w tak wielu poradnikach na temat rozwoju osobistego. Proste, lecz nie uproszczone pytania, które stawia, zachęcają do interakcji między sposobem myślenia czytelnika a przedstawionymi informacjami. Dzięki temu czytelnicy czynnie, a nie biernie, uczestniczą w pogłębianiu samozrozumienia niezbędnego do zmiany".

Dr Ivajoy Draper, terapeuta rodzinny i małżeński, hipnoterapeuta

"Raz na jakiś czas w książce o rozwoju osobistym znajdziemy świeże, nowatorskie podejście do przemiany. Stawiaj sobie pytania i zmień swoje życie właśnie do takich książek należy. Jej lektura przypomina podróż z wrażliwym przewodnikiem zachęcającym do przeobrażenia się w osobę, jaką zawsze chcieliśmy być, i objaśniającym, jak korzystać z siły, która w nas drzemie".

Dr Judith Sherven i dr James Sniechowski, autorzy książki "The New Intimacy: Discovering the Magic at the Heart of Your Differences"

Fragment książki:

"Jedną z trudności w podążaniu za nowym sposobem bycia jest konieczność zmiany naszej tożsamości. To, kim „byliśmy”, nie jest już tym, kim „jesteśmy”. Dlatego za każdym razem, gdy będziemy mieli trudności w zaakceptowaniu naszej odmienionej tożsamości, powinniśmy pomyśleć o homarze, który pozbywa się starego pancerza. Każdy potrzebuje jakiejś ochrony przed światem zewnętrznym. Dlatego nosimy ze sobą zewnętrzny pancerz, jakim jest nasz sposób bycia i czujemy się z tym całkiem komfortowo przez lata. Jesteśmy przyzwyczajeni do tej starej, znanej nam bariery pomiędzy nami, a wyzwaniami codziennego życia. Jednak z upływem czasu większość z nas powoli ewoluuje, porzucając, często bez świadomego wysiłku, stare przyzwyczajenia i stare przekonania, które już nam nie pasują. Wtedy, pewnego dnia możemy odkryć, że posiadamy nową „skórę”, która zastępuje tę wcześniej używaną i stajemy się tego świadomi dopiero wtedy, gdy ktoś inny zwróci nam na to uwagę".

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl