"Nie trzeba być feministką, by być szczęśliwą kobietą. Podważam stereotypy, naruszam tabu, namawiam do odkrycia siły kobiecości, która wesprze świat" Iwona Majewska-Opiełka
W książce "Siła kobiecości" Iwona Majewska-Opiełka porusza kwestie nurtujące kobiety od zarania dziejów. Pokazuje, że nie trzeba być radykalną feministką, by być jednocześnie silną i kobiecą. Podkreśla wartość dialogu damsko-męskiego i męsko-damskiego, przy czym nie atakuje ani nie oskarża żadnej ze stron, obiektywnie patrzy na ich argumenty. Rozkłada na czynniki pierwsze naturę kobiet i mężczyzn, ukazuje mechanizmy, które kierują nami na co dzień, a niekoniecznie działają na naszą korzyść. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako psycholog, doradca w zakresie rozwoju osobowości i trener liderów podaje przykłady z życia wzięte i radzi, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach. Dotyka każdej dziedziny życia kobiety: poczynając od wspomnień z dzieciństwa, relacji z matką i innymi kobietami, przez związki partnerskie, przyjaźnie, macierzyństwo, a kończąc na chęci rozwoju, kariery zawodowej i odnoszenia sukcesów. Tłumaczy, skąd biorą się w nas nie zawsze pozytywne nastawienia i zachowania, uświadamia, że rozwiązywanie problemu należy zacząć od siebie, i pokazuje, jak to zrobić.
Iwona Majewska-Opiełka - jest psychologiem, mówcą motywacyjnym, doradcą w zakresie rozwoju osobowości i trenerem liderów. Kilkanaście lat spędziła w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie pogłębiała swoją wiedzę w zakresie wspierania rozwoju firm i ludzi. Założycielka i główna postać Akademii Skutecznego Działania, oferującej unikatowy program szkoleń. Często bywa prelegentką na konferencjach, seminariach i sympozjach. Przetłumaczyła na język polski amerykański bestseller Stephena R. Covey’a "Siedem nawyków skutecznego działania". Jest także autorką wielu książek z dziedziny samodoskonalenia, takich jak: "Akademia sukcesu", "Umysł lidera", "Czas kobiet", "Sukces firmy", "Droga do siebie" oraz "Ku doskonałości".
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!
Sex edukacja
O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie
Złożony zespół stresu pourazowego
Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice
Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej
Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?
Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl