IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Poniedziałek 22 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Moc pozytywnych słów

Moc pozytywnych słówHal Urban

Wydawnictwo StudioEMKA
www.studioemka.com.pl

Ilość stron: 232
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60652-16-9

"To pasjonujące, uświadomić sobie, że mamy kontrolę nad naszymi słowami..."

Chociaż żyjemy w oceanie słów, rzadko zauważamy, jak one skutecznie potrafią nas podnosić na duchu lub przygnębiać, inspirować lub zniechęcać, pomagać nam lub nas ranić. Hal Urban w "Mocy pozytywnych słów", książce którą recenzent The New York Times nazwał "perłą wśród innych książek" uczy nas, jak wykorzystać w działaniu język, którym się posługujemy, uświadamia nam fantastyczne możliwości narzędzia jakim jest ludzka mowa.
Podchodząc do sprawy praktycznie i z dużym poczuciem humoru, Urban instruuje nas na przykładach, jak budować trwałe relacje między ludźmi, polepszać jakość naszego działania, przeobrażać własne życie oraz życie otaczających nas ludzi – w szkole, na ulicy, w pracy, w domu.
Tłumaczy, że ton głosu, język ciała i dotyk mogą być zasadniczą pomocą w komunikacji, że odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili mogą doprowadzić do wielkich zmian. A także dlaczego śmiech jest tak ważny.
Przywołuje Marka Twaina, który swego czasu rzekł: "Mogę przeżyć dwa miesiące na porządnym komplemencie" – ot, cóż znaczy potęga słów.

Wydana nakładem warszawskiego wydawnictwa Studio Emka ksiażka wprowadza nas w magiczny świat słowa. W części pierwszej autor dokonuje krótkiego omówienia pochodzenia słów, ukazuje jak słowa mogą oddziaływać na drugiego człowieka. Głównym celem jest tutaj pogłębienie naszej wiedzy o mocy, jaką mają słowa i skłonienie do refleksji nad ich mądrym wyborem. (...) Sercem książki jest jej druga część. H. Urban próbuje osiągnąć tutaj swój drugi cel – zachęcić czytelników do posługiwania się słowami, które sławią i afirmują życie. (...) W kolejnych rozdziałach autor opisuje cztery sfery życia (rodzina, szkoła, praca, sport), w których pozytywne słowa mogą zdziałać cuda. Swoją książkę kończy lapidarnym, ale jakże mądrym wnioskiem – "zawsze miej coś dobrego do powiedzenia". Nic dodać, nic ująć.

"Gazeta Ubezpieczeniowa" NR 8 (463) 19 LUTEGO 2008

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl