Danuta Maria Walczak to psycholog z dwudziestoczteroletnim stażem pracy jako terapeuta, biegły sądowy i konsultant ds. psychoprofilaktyki. Najbardziej ceni sobie indywidualną pracę terapeutyczną i doradczą (także diagnostyczną) z pacjentem, wymagającą wielkiej mobilizacji i wysiłku, ale zarazem ogromnie satysfakcjonującą. Od 2004 r. mieszka z mężem Michałem w Szwajcarii. Jest zodiakalnym Wodnikiem - nietuzinkowym, twórczym, o szerokich zainteresowaniach. Często skupia myśli na filozoficznych aspektach życia. Wierzy, że w ludzkim umyśle kryje się wielki potencjał samopomocy w kryzysie. Rysuje, pisze wiersze, projektuje i tworzy barwne witrażowe lampy.
"Kamyki w butach" to próba nawiązania szczerej, pełnej życzliwości i zrozumienia rozmowy z czytelnikiem, a jednocześnie zachęcenia go do podjęcia wewnętrznego dialogu ze sobą samym na temat wszystkich trudnych, bolesnych, traumatycznych wydarzeń, przeżyć czy wspomnień, które nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem, odbierają spokój ducha, hamują rozwój. Ten głęboki namysł nad własnym wnętrzem może bowiem zaowocować większą psychiczną równowagą, umożliwić harmonijną egzystencję, pozwolić czerpać radość z codziennych chwil.
Jak czytamy w rozdziale "Na powitanie":
„Kamykami w butach” bywają zdarzenia, przeżycia lub usłyszane słowa, które stanowią przeszkody w dobrym, spokojnym życiu. (...) Wszystko, co teraz czytasz, jest próbą zachęcenia Cię, byś właśnie teraz zdjął but i wytrząsnął z niego ostre kamyki, to znaczy - abyś poświęcił parę chwil na pozbycie się burzących równowagę wspomnień, dręczących myśli i uporczywie wracających odczuć po przebytych złych doświadczeniach. (...) Tylko Ty sam możesz ten but zdjąć i kamyka się pozbyć. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, bo choćby chciał - nie jest w stanie.
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!
Sex edukacja
O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie
Złożony zespół stresu pourazowego
Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice
Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej
Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?
Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl