IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Piątek 24 maja 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Kamyki w butach. Zaproszenie do rozmowy

Kamyki w butach. Zaproszenie do rozmowyDanuta Maria Walczak

Wrocławskie Wydawnictwo Naukowe ATLA 2
www.atla2.com.pl

Wrocław 2010

Danuta Maria Walczak to psycholog z dwudziestoczteroletnim stażem pracy jako terapeuta, biegły sądowy i konsultant ds. psychoprofilaktyki. Najbardziej ceni sobie indywidualną pracę terapeutyczną i doradczą (także diagnostyczną) z pacjentem, wymagającą wielkiej mobilizacji i wysiłku, ale zarazem ogromnie satysfakcjonującą. Od 2004 r. mieszka z mężem Michałem w Szwajcarii. Jest zodiakalnym Wodnikiem - nietuzinkowym, twórczym, o szerokich zainteresowaniach. Często skupia myśli na filozoficznych aspektach życia. Wierzy, że w ludzkim umyśle kryje się wielki potencjał samopomocy w kryzysie. Rysuje, pisze wiersze, projektuje i tworzy barwne witrażowe lampy.

"Kamyki w butach" to próba nawiązania szczerej, pełnej życzliwości i zrozumienia rozmowy z czytelnikiem, a jednocześnie zachęcenia go do podjęcia wewnętrznego dialogu ze sobą samym na temat wszystkich trudnych, bolesnych, traumatycznych wydarzeń, przeżyć czy wspomnień, które nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem, odbierają spokój ducha, hamują rozwój. Ten głęboki namysł nad własnym wnętrzem może bowiem zaowocować większą psychiczną równowagą, umożliwić harmonijną egzystencję, pozwolić czerpać radość z codziennych chwil.

Jak czytamy w rozdziale "Na powitanie":
„Kamykami w butach” bywają zdarzenia, przeżycia lub usłyszane słowa, które stanowią przeszkody w dobrym, spokojnym życiu. (...) Wszystko, co teraz czytasz, jest próbą zachęcenia Cię, byś właśnie teraz zdjął but i wytrząsnął z niego ostre kamyki, to znaczy - abyś poświęcił parę chwil na pozbycie się burzących równowagę wspomnień, dręczących myśli i uporczywie wracających odczuć po przebytych złych doświadczeniach. (...) Tylko Ty sam możesz ten but zdjąć i kamyka się pozbyć. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, bo choćby chciał - nie jest w stanie.

Spis treści
  Na powitanie
 1. Rozstania z miejscami i przedmiotami
 2. Rozstania ze zwierzętami
 3. Smutek więdnących roślin
 4. Znajomi, a jednak... nieznajomi
 5. Umieć żegnać rozczarowania
 6. Gdy dzieci wyruszają w swoje drogi
 7. Rozstania z rodzicami
 8. Wyplątać się z sideł uwodzicielki
 9. Taniec z Casanową
 10. Rozwody
 11. Porzuceni
 12. Umieć pożegnać cząstkę siebie
 13. Rozstać się ze wspomnieniami
 14. Poczucie straconego czasu
 15. Zrezygnować ze złudzeń
 16. Samotność
Kilka słów tuż przed wyjściem
Na pożegnanie
I jeszcze... już na schodach

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl