IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 28 maja 2020

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

TERAPIA MAŁŻEŃSKA

TERAPIA MAŁŻEŃSKAStanislav Kratochvil

Wydawnictwo Via Medica

"Podręcznik ten informuje o możliwościach działalności leczniczej w przypadkach zaburzeń w pożyciu małżeńskim. Pierwszy rozdział prezentuje przegląd współczesnych teoretycznych koncepcji takiej działalności. Drugi charakteryzuje komunikację pary małżeńskiej i udziela praktycznych wskazówek, jak ją doskonalić. Rozdział trzeci zwraca uwagę na podstawowe typy problemów małżeńskich i przynosi propozycje ich rozwiązywania. Czwarty rozdział podaje instrukcje organizacji i taktyki w terapii małżeńskiej. Piąty rozdział przynosi informacje na temat badania.

Trzecie wydanie uzupełniono o nowe informacje, przede wszystkim w rozdziale o koncepcjach, o rozwiązywaniu głównych problemów małżeńskich oraz o organizacji i taktyce w terapii małżeńskiej.

Podręcznik jest przeznaczony dla psychoterapeutów i doradców małżeńskich, ale może posłużyć także pracownikom innych wspomagających profesji oraz studentom medycyny, psychologii i nauk społecznych." Stanislav Kratochvil

Terapia Małżeńska S. Kratochvila jest unikalną książką na polskim rynku wydawniczym, poświeconą terapii par małżeńskich. Problem ten, obecny w codziennej praktyce terapeutycznej, doczekał się wyjątkowo małej liczby fachowych opracowań autorstwa uznanych autorów.

Terapia małżeńska jest szczególną formą psychoterapii, która jest zorientowana na leczenie zaburzeń pożycia małżeńskiego działaniem psychologicznym. Renomowany autor prezentuje przegląd współczesnych teoretycznych koncepcji małżeńskiej psychoterapii, przedstawiających różne wyobrażenia na temat przyczyn powstawania małżeńskiej dysharmonii. Dużo uwagi poświęca się komunikacji pary małżeńskiej i szeregowi praktycznych wskazówek, jak ją doskonalić oraz podstawowym typom małżeńskich problemów, które tkwią np. w osobowościach partnerów, w kształtowaniu się i w etapach rozwoju ich relacji, w wewnętrznych funkcjach małżeństwa: od rodzinnego budżetu aż po seks, a także w zagrażających wpływach zewnętrznych. Dla każdego z tych problemów przedstawia autor propozycje ich rozwiązania. Książka zawiera również praktyczne instrukcje organizacji i taktyki w terapii małżeńskiej oraz informacje na temat badania jej skuteczności. Praca jest przeznaczona dla doradców małżeńskich, psychologów klinicznych i lekarzy oraz dla studentów medycyny, psychologii i nauk społecznych.

Prof. dr Stanislav Kratochvil (ur. w 1932 r.) - główny psycholog kliniczny w szpitalu psychiatrycznym w Kromieryżu i profesor psychologii klinicznej na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu. Ze znanych jego prac można wymienić np. uniwersytecki podręcznik Podstawy psychoterapii (pol. Wyd. 1974, 1978. 1980, 1984, 2003) i monografie: Leczenie zaburzeń seksualnych, Hipnoza kliniczna, Hipnoza eksperymentalna i psychoterapia grupowa w praktyce. Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Doradców Małżeńskich i Rodzinnych, Czeskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Słowackiego Towarzystwa Psychoterapeutycznego.

Profesor Kratochvil należy niewątpliwie do niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie psychoterapii. Jako praktykujący psychoterapeuta oraz naukowiec stworzył własną szkołę terapii par małżeńskich oraz terapii zaburzeń seksualnych. Jego książki poświęcone podstawom psychoterapii oraz terapii zaburzeń seksualnych, wydane w ostatnich latach w Polsce, wypełniły ważna lukę w dostępie do praktycznej wiedzy w tych dziedzinach i cieszą się dużą popularnością wśród czytelników.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wolni od Przemocy

Książki

Złożony zespół stresu pourazowegoZłożony zespół stresu pourazowego

Arielle Schwartz
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodziceKrytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice

David M. Allen
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

DogoterapiaDogoterapia

Kasper Sipowicz, Tadeusz Pietras, Edyta Najbert
Wydawnictwo Naukowe PWN

Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowaZawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa

Dorota Bednarek
Wydawnictwo Naukowe PWN

Profilowanie kryminalneProfilowanie kryminalne

Scotia J. Hicks, Bruce D. Sales
Wydawnictwo Naukowe PWN

Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiejPrzekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej

Malwina Huńczak
Wydawnictwo Samo Sedno

Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciałaKomunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała

Monika Maj-Osytek
Wydawnictwo Samo Sedno

Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wiekuNajwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku

Sibylle Volkmann-Raue, Helmut E. Lück
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnieZrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie

Magdalena Czub
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

BĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIEBĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE

Adams Linda
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?

Willard F. Harley jr
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

DIAGNOZA W SOCJOTERAPII. Ujęcie psychodynamiczneDIAGNOZA W SOCJOTERAPII. Ujęcie psychodynamiczne

Wilk Maciej
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

PEDOFILIA. 30 wywiadów z pedofilamiPEDOFILIA. 30 wywiadów z pedofilami

Douglas W. Pryor
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

W PUŁAPCE MYŚLI Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiemW PUŁAPCE MYŚLI Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Steven C. Hayes, Spencer Smith
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobąNieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą

Magdalena Staniek
Wydawnictwo Samo Sedno

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2020 Psychotekst.pl - Psychotekst.com