IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Piątek 26 kwietnia 2024

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

Film "Jeszcze nie koniec"

Film "Jeszcze nie koniec" (reż. Xavier Legrand)

Zapraszamy serdecznie na specjalny, przedpremierowy pokaz nagrodzonego Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji filmu "Jeszcze nie koniec" (reż. Xavier Legrand).

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów:
Małgorzaty Osipczuk (psycholożka, psychoterapeutka systemowa)
Doroty Seweryn-Stawarz (radczyni prawna specjalizująca się w prawach kobiet)
Agnieszki Wywrot (prawniczka, Centrum Praw Kobiet)

Bilety w cenie 16 zł do nabycia w kasach kina oraz online (www.ohkino.pl)

Współorganizatorami wydarzenia są:
Dolnośląski Kongres Kobiet, Fundacja Wrocław Miasto Kobiet, Stowarzyszenie „Intro”, Fundacja na Rzecz Równości, Antyprzemocowa Sieć Kobiet

Małgorzata Osipczuk
Psycholożka, psychoterapeutka systemowa, prezeska wrocławskiego Stowarzyszenia "Intro". Prowadzi psychoterapie z osobami pokrzywdzonymi przemocą, przestępstwem, w kryzysie, z parami i grupami, z osobami uzależnionymi oraz bliskimi uzależnionych. Szkoli psychoterapeutów, pracowników socjalnych, wolontariuszy. Członkini Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu i w Środzie Śląskiej. Liderka lokalna Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na płeć w 2017 roku.

Małgorzata Osipczuk o filmie: "To poruszająca demonstracja lojalności dziecka wobec zagrożonej matki.To przykład na to, że sprawca przemocy może z pozoru być zwyczajnym człowiekiem - naszym uprzejmym sąsiadem mówiącym nam przy bramie "Dzień dobry", rzetelnym i spokojnym kolegą z pracy, nie nadużywającym alkoholu i nie mającym w zwyczaju krzyczeć na co dzień na ludzi. W swoim domu może jednak być potworem. A w desperacji stać go na wszystko. To film, który mógłby skłonić do głębszej refleksji osoby, które z racji zawodu stykają się z przemoca domową: policjantów, prokuratorów, sędziów - bo to od ich decyzji zależy bezpieczeństwo pokrzywdzonych"

Dorota Seweryn-Stawarz
Radczyni prawna specjalizująca się w prawach kobiet, problemach związanych z przemocą domową, dyskryminacją ze względu na płeć. Współzałożycielka Fundacji na Rzecz Równości, prelegentka. Kieruje kancelarią prawną i jest wpisana na listę Radców Prawnych, prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. Przez ponad trzy lata asystentka sędziego w Sadzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Autorka i trenerka szkoleń z zakresu prawa rodzinnego, przestępstw przeciwko rodzinie i opiece oraz wolności seksualnej i obyczajności. Członkini Rady Programowej Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. Komentatorka medialna w zakresie prawnych aspektów przemocy wobec kobiet.

Agnieszka Wywrot
Prawniczka z Fundacji Centrum Praw Kobiet, oddział we Wrocławiu.

MEDIA O FILMIE

Wielkie, małe kino, które porusza do głębi.
Barbara Hollender - Rzeczpospolita

Xavier Legrand odkryciem sezonu. Jego film wbija w fotel. Widzów zostawia w ciszy.
Krzysztof Kwiatkowski - Gazeta Wyborcza

"Jeszcze nie koniec" okazuje się filmem przewrotnym, a jednocześnie dojrzałym i pozbawionym zbędnego efekciarstwa.
Piotr Czerkawski - Filmweb

Legrand działa w tradycji surowego kina społecznego spod znaku takich autorów jak Maurice Pialat czy bracia Dardenne, redukując sentymentalizm na rzecz bezpośredniego, obserwacyjnego filmowania.
Peter Debruge, Variety

Wstrząsający "Jeszcze nie koniec" obrazuje duszący terror przemocy domowej w sposób, w jaki udało się to dotąd tylko paru filmom.
Jessica Kiang, The Playlist

SYNOPSIS

Niecierpliwa, aczkolwiek zachowująca pokerową twarz sędzia wysłuchuje prawników rozbitego małżeństwa, Miriam i Antoine’a Bessonów, toczącego bój o prawa do opieki nad dziećmi. Żadna z osób obecnych na sali rozpraw nie wydaje się szczególnie przejmować losem Joséphine, jako że dziewczyna właśnie wchodzi w wiek pełnoletni.
Ale 11-letni Julien to co innego. Wszyscy zdają się koncentrować na jego potrzebach i pragnieniach.
Chłopiec nie jest obecny na spotkaniu, jednak zostaje odczytane jego oświadczenie, wedle którego nie chce utrzymywać żadnego kontaktu z ojcem.
Miriam składa także wniosek o wyłączną opiekę z powodu rzekomej przemocy, jakiej Antoine miał się dopuścić wobec ich córki. Mężczyzna odrzuca oskarżenia i przedstawia własną wersję wydarzeń. Istotnie, nie ma żadnych dowodów, by wyrządził jakąkolwiek krzywdę fizyczną Joséphine. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl