Poszukiwacze pracy

Problemy związane z depresją.

Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 21:17

Witajcie,

poszukiwanie pracy to temat znany wielu z nas. Jakie sa Wasze doświadczenia? Coraz częściej słyszę od znajomych, ze wysyłają setki CV,a odzew znikomy... Tak bardzo krytykuje się prace po znajomości, ale z drugiej strony, kto by nie przyjął takiej pracy...

Wyszłam za mąz i szukam pracy w innym mieście. Z obecnej pracy odchodze za 2,5 miesiąca, jednocześnie nie mam jeszcze drugiej pracy. Boje się, co bedzie jak nie znajdę niczego przez dłuższy czas :?

Czy ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Księżycowa » 12 lis 2012, o 21:29

Ja byłam... jeszcze nie dawno. W starym zawodzie mimo, że niby są oferty a ja na logikę się nadaję idealnie i doświadczenie i wykształcenie poprawiłam z zawodowego na średnie a tu gorzej niz jak wysylałam na samym zawodowym.

Na szczęście znalazlam staż w nowym zawodzie o setki razy bardzie przyjemnym, rozwojowym i lepiej rokującym do tego platny to staż i podejście do zwierząt się zgadało (bez przymuszeń i uzycia siły a metodą pozytywną - nie wyobrazam sobie robić tego inaczej) później umowa o pracę :) Po ciuchu mi sie marzy usamodzielnienie, takze ma nadzieję, że juz nie będę przezywac prędko koszmaru z rozsylaniem aplikacji.

Za to przyznam, że za nim staż znalazłam robiłam kolejny zawód (chyba zawieszę) żeby nie skończyć w branży handlowej i załatwiałam praktyki w Urzedach przez znajomość własnie (dobrze, że się taka trafiła) a inni mieli o wiele bardziej pod górkę. Zawsze niby tez byłam za ,,ja sama" bo będę miała satysfakcje, bo po prostu glupio mi się bylo na kogoś oglądać ale takie czasy, że chyba nie raz trzeba po prpstu skorzystać, jesli się chce iść do przodu.

A długo juz szukasz?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 21:42

Hej,

dzieki za odpowiedź :) Super, ze załatwiłas sobie staż. A jest szansa, że zostaniesz tam? Czy szukasz czegoś innego dalej?

Ja tak naprawdę zaczynam szukać pracy. Wysłałam kilka CV dopiero. W zawodzie pracowac nie chcę (czyli w pomocy społecznej) - teraz pracuję w dziale handlowym jako asystentka dyrektora i praca bardzo mi się podoba. No atmosfera to różnie :roll: Ale wiem tez, że jest wiele dziedzin, które by mi odpowiadały... Bardziej boję się bezrobocia, ale mąz nalega, abym odeszła. I tak wynegocjowałam, że nie od razu po slubie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Księżycowa » 12 lis 2012, o 21:47

No własnie po pół roku zostanę zatrudniona i to jest na prawde duże szczęście w tej branzy, b kazdy rozwija się tu sam a musi byc go na to stac a mnie nie stać, żeby inwestować w to niestety. Mogłabym od razu zacząć sama ale czułam, żepotrzebuję praktyki a z powodu braku sprzetu znów stałam w miejscu i kółko się zamyka. Nawet jak sie zaytrudnię, to otworzę coś swojego, bo lubię tę pracę, chcę iść do przodu.
Atmosfera na razie ok. Pierwsza moja praca chyba, z której wyjść nie chciałam jak byłam na dniu próbnym ;) .

Bezrobocia tez sie bałam ale cenię sobie ten czas... dzięki niemu zrobiłam pierwsze uprawnienia do pracy, w której zaczynam, także możesz spojrzeć na to z drugiej strony ;)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 21:52

Naprawdę ciesze się, że Tobie się udało :D Na pewno jestes spokojniejsza.

Ja chcę podszkolić język, to dla mnie priorytet. Nie planuję zdobywac innego zawodu, chyba, ze będe musiała. Żałuję, ze nie poszłam do technikum i studia techniczne:?
A bez pracy byłam 2 lata temu przez 3 miesiące, ale po eksploatacji w poprzednim miejscu zatrudnienia musiałam nabrać sił.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Księżycowa » 12 lis 2012, o 22:02

Ja też bym chciała móc pójsć na angielski, żeby nauczyć się płynnie mówić ale nie wiem gdzie ton wcisnę i za co ;).

Ja robiłam administrację, żeby w handlu nie zostać i chciałam zawiesić plany z pielęgnacją i szkoleniem, bo to kosztuje a tu niespodzianka :) .


Ja bym na Twoim miejscu posluchała męża. Z mojej perspektywy jesli możesz sobie chwilowo pozwolic na czas bez pracy, to tylko się zregenerujesz ;)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 22:06

A to los bywa przewrotny - ja mam administrację i własnie z poprzedniej pracy uciekłam w sektor prywatny, a dokładniej handel :mrgreen:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez blanka77 » 12 lis 2012, o 22:07

A ja swoją pracę w nowym miejscu znalazłam przez portal internetowy i powiem szczerze, że miejsce w którym się znalazłam bardzo miło mnie zaskoczyło. Bo wysylając aplikację wiedziałam jaki jest zakres prac i wymagania, ale nie wiedziałam jaka firma ubiega się o pracownika. Dowiedziałam się dopiero na rozmowie w firmie rekrutacyjnej (I etap).
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 22:13

Blanko, a długo szukałas pracy? Masz bardzo dobre wykształcenie, na rynku pracy bardzo poszukiwane.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez smerfetka0 » 12 lis 2012, o 22:16

a ja sie strasznie boje jak od maja bede sie ubiegac o prace w zawodzie czy tu czy w polsce.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez blanka77 » 12 lis 2012, o 22:19

Honest napisał(a):Blanko, a długo szukałas pracy? Masz bardzo dobre wykształcenie, na rynku pracy bardzo poszukiwane.


ja zanim się przeprowadziłam (we wrześniu) od początku maja zaczęłam szukać pracy i byłam na 2 rozmowach, poprzechodziłam do dalszych etapów, ale zrezygnowalam bo nie mogłam od maja pracować, a oni nie mogli czekać do września. Ale w połowie maja pojawiła się ta "właściwa" oferta pracy, przeszłam kwalifikacje i oni na mnie czekali te kilka miesięcy.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Księżycowa » 12 lis 2012, o 22:23

Honest napisał(a):A to los bywa przewrotny - ja mam administrację i własnie z poprzedniej pracy uciekłam w sektor prywatny, a dokładniej handel :mrgreen:



Ja po pierwszych zajęciach byłam pozytywnie nastawiona ale z czasem doszło do mnie, ze to nie moja bajka.


Ale w połowie maja pojawiła się ta "właściwa" oferta pracy, przeszłam kwalifikacje i oni na mnie czekali te kilka miesięcy.


Blanko to musisz mieć niezle kwalifikacje, że czekali - grtulacje :kwiatek:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez blanka77 » 12 lis 2012, o 22:30

Księżycowa napisał(a):
Blanko to musisz mieć niezle kwalifikacje, że czekali - grtulacje :kwiatek:


Jest pewien paskudny obszar działalności, w którym się czuję dobrze i w tym obszarze sobie działam od 15 lat :)

A kwalifikacje to nie wiem czym mam takie wysokie :) Zwykłe studia podyplomowe :) ale mam trochę doświadczeń i może to przeważyło, no i oczywiście mam jakąś tam osobowość :) Po prostu na rozmowie z szefami (II etap rekrutacji) bardzo przypadliśmy sobie do "gustu" i postanowili, że będą czekać.

Jedyne co to bardzo dużo za nie zapłacili, bo widziałam fakturę :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 22:40

blanka77 napisał(a):
Księżycowa napisał(a):
Blanko to musisz mieć niezle kwalifikacje, że czekali - grtulacje :kwiatek:


Jest pewien paskudny obszar działalności, w którym się czuję dobrze i w tym obszarze sobie działam od 15 lat :)

A kwalifikacje to nie wiem czym mam takie wysokie :) Zwykłe studia podyplomowe :) ale mam trochę doświadczeń i może to przeważyło, no i oczywiście mam jakąś tam osobowość :) Po prostu na rozmowie z szefami (II etap rekrutacji) bardzo przypadliśmy sobie do "gustu" i postanowili, że będą czekać.

Jedyne co to bardzo dużo za nie zapłacili, bo widziałam fakturę :)



Oczarowalas ich :mrgreen: Naprawde super Blanko.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Poszukiwacze pracy

Postprzez Honest » 12 lis 2012, o 22:41

smerfetka0 napisał(a):a ja sie strasznie boje jak od maja bede sie ubiegac o prace w zawodzie czy tu czy w polsce.



Początki są zawsze trudne, ale na pewno dasz rade.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Następna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości