Aktualności Odwikłane Pomocne Słyszalne
  Strona główna  |  Aktualności  |  O projekcie  |  Pomoc e-mail  |  Pomoc  |  Odwikłane  |  Wiedza  |  Kontakt           

Aktualności

E-MAILOWY PUNKT POMOCY

 • W Twoim związku dzieją się niepokojące rzeczy, pojawiają się problemy w relacjach, z którymi nie możesz sobie poradzić?
 • Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz jak?
 • Cierpisz, wstydzisz się, czujesz się odpowiedzialna za wszystko, bezradna, wyczerpana, niezrozumiana i osamotniona?
 • Myślisz, że z Tobą jest coś nie tak?
 • Nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc?
 • Podejrzewasz, że Twój partner stosuje przemoc? A może nawet jesteś tego pewna?
 • Chcesz pomóc osobie z najbliższego otoczenia w podobnej sytuacji?
 • Szukasz wsparcia, wysłuchania, zrozumienia, informacji?

Jesteśmy grupą wolontariuszek z różnych stron Polski. Jesteśmy w różnym wieku, pracujemy w różnych zawodach, uczymy się, wykonujemy różne zadania, mamy różne zainteresowania i sytuację życiową. Łączy nas to, że na pewnym etapie życia pokonałyśmy przemoc w naszych związkach. Teraz chcemy pomagać innym kobietom. Naszą misją jest wspieranie ich w wychodzeniu z przemocy. Dobrze wiemy, że odwikłanie się z przemocy to trudny i długotrwały proces. Wiemy też, że jest to możliwe i naprawdę warto.

Zostałyśmy przeszkolone przez Stowarzyszenie Intro w zakresie wsparcia osób dotkniętych przemocą. Pomocy udzielamy bezpłatnie. Udzielamy także pomocy w języku rosyjskim.

Więcej o E-mailowym punkcie pomocy...********

ODWIKŁANE Z PRZEMOCY: "MOŻESZ WYJŚĆ Z TEGO PIEKŁA!"

Jesteśmy grupą kilkunastu kobiet z różnych stron Polski, w różnym wieku, pracujemy w różnych zawodach, wykonujemy różne zadania, uczymy się, mamy różne zainteresowania. Doświadczyłyśmy różnych rodzajów przemocy w związku. To, co nas najbardziej łączy, to właśnie ta różnorodność, odwikłanie z przemocowego związku oraz gotowość dzielenia się naszą wiedzą na rzecz wyplątywania się z przemocy i odzyskania siebie.
My odzyskałyśmy siebie, naszą przestrzeń do dalszego rozwoju i wiemy, jak to robić. Przetarłyśmy szlaki.
Zgodnie postanowiłyśmy przekuć nasze doświadczenia w realną pomoc innym uwikłanym kobietom, które przechodzą to, co my dawniej.********

Zapraszamy kandydatki na wolontariuszki na spotkanie na ZOOM!
16.04.2021, godz. 18:00, ZOOM

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie zainteresowane wolontariatem w naszym projekcie - zarówno te, które już złożyły ankiety rekrutacyjne, jak i te, które jeszcze nie - na spotkanie informacyjne w pokoju internetowym platformy ZOOM. Chcemy opowiedzieć o tym, co planujemy i po co.
Spotkanie będzie też okazją by poznać część naszego zespołu i zadać pytania. Spotkanie nie będzie rejestrowane ani udostępniane - można wejść z włączoną lub wyłączoną kamerką. Posłuchać, popytać włączając mikrofon lub poprzez czat. Rozpoczniemy o 18.00 i planujemy skończyć o 19.00. Poniżej informacje o logowaniu.

Join Zoom Meeting: https://zoom.us/j/98829689375?pwd=MWhuOTFwL0oyU09oQWlqdThJKzBqdz09
Meeting ID: 988 2968 9375
Passcode: 717393********

NABÓR na wolontariat do projektu "Odwikłane - Pomocne - Słyszalne" Stowarzyszenia "Intro"
28.03.2021

Doświadczyłaś przemocy w związku, odwikłałaś się z niej i chciałabyś pomóc innym kobietom? Zbieramy grupę kobiet, które zaprosimy do BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE i stażu by mogły pomagać innym kobietom, wciąż uwikłanym w przemocowe relacje. Nie ma znaczenia, w jakim miejscu Polski mieszkasz. Liczą się Twoje zaangażowanie i chęć spożytkowania swoich doświadczeń z procesu uwalniania się z przemocy.

1-szy ETAP naszej wspólnej przygody to 5 bezpłatnych szkoleń weekendowych /sobota i niedziela w godzinach 9.00 -16.00/ w formie internetowej. Udział we wszystkich szkoleniach jest konieczny.

 • Szkolenie 1. Integracja- budowanie podwalin grupy, z elementami treningu interpersonalnego 8-9 maj 2021 SO-ND,
 • Szkolenie 2. Warsztat psychologiczny "Jak pomagać odpowiedzialnie?"
  - motywacja pomagającej, zasady, granice udzielania pomocy, sytuacje trudne, ryzyka, kwestie odpowiedzialności, pomoc wzajemna a specjalistyczna, superwizja, specyfika pomocy online
  - przygotowanie do świadczenia pomocy w punkcie online
  12-13 czerwiec 2021 SO-ND,
 • Szkolenie 3. Warsztat "Prawo a przemoc" - informacje nt. przepisów i możliwości prawnych w procesie wychodzenia z przemocy, instytucji, procedur
  4-5 wrzesień 2021 SO-ND,
 • Szkolenie 4. "Interwencja kryzysowa"
  - wiedza o kryzysie, koniecznych reakcjach pomocowych w sytuacjach zagrożenia samobójstwem, zabójstwem. Wiedza o nałogach i chorobach psychicznych konieczna do interwencji kryzysowej. Ocena ryzyka zagrożenia życia w sytuacji kobiet i dzieci narażonych na przemoc
  16-17 październik 2021 SO-ND,
 • Szkolenie 5. "Komunikacja interpersonalna"
  - zasady dobrej komunikacji, asertywności, aktywnego słuchania. Ćwiczenie oddzielania swoich doświadczeń przemocy od doświadczeń rozmówczyni. Obchodzenie się z różnicami między sobą.
  13-14 listopad 2021 SO-ND,
 • Szkolenie 6. "Dialog motywujący"
  - nauka konkretnego narzędzia pomocy, opartego na współpracy i używaniu języka zmiany, umacniającego motywację do zmiany.
  4-5 grudzień 2021 SO-ND,

2-gi ETAP wolontariatu to uruchomienie PUNKTU POMOCY ONLINE
- w okresie styczeń - czerwiec 2022 roku - by wspierać inne kobiety doświadczone przemocą w ramach wspólnie opracowanych reguł i przy naszym mentoringu, współpracując z zespołem stowarzyszenia.

Oczekujemy pozostawania z nami w stałym kontakcie internetowym, m.in. na wydzielonym forum grupowym. Mile widziana chęć zaangażowania się w kampanie społeczne na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Z wolontariuszkami podpiszemy umowę o wolontariat. Wystawiamy zaświadczenia z całości współpracy.

My dajemy naszą wiedzę i zasoby organizacji, Wy - Odwikłane - swój czas, empatię i zasoby wynikające z doświadczenia zbudowania nowego etapu w swoim życiu. Wspólnie tworzymy pomysły i inicjatywy, które dzięki sile i kreatywności grupowej możemy spożytkować na wzmocnienie głosu kobiet pokrzywdzonych przemocą w Polsce.

Jesteś wstępnie zaciekawiona? Weź udział w tym facebookowym wydarzeniu - będziemy aktualizować informacje.

Z każdą osobą zainteresowaną wolontariatem zamierzamy spotkać się online by poznać się, odpowiedzieć na pytania, porozumieć.

Wydarzenie na Facebook - dołącz jeśli jesteś zainteresowana - to jeszcze nie jest deklaracja wolontariatu z Twojej strony - będziemy wrzucać na wydarzenie kolejne informacje.

Polub naszą stronę na FB...

ANKIETA REKRUTACYJNA NA PROGRAM SZKOLENIOWO-STAŻOWY W FORMIE WOLONTARIATU W PROJEKCIE "ODWIKŁANE - POMOCNE - SŁYSZALNE" 2021-2022r

- odeślij wypełnioną ankietę na adres: pomoc@psychotekst.pl********

Styczeń 2021 - wystartowaliśmy z 1,5 rocznym projektem. Podpisaliśmy umowę na jego realizacją z Fundacją Batorego, w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
Udostępniliśmy internetową pomoc prawną i psychologiczną za pomocą rozmów przez platformę ZOOM, na które umawiamy telefonicznie lub mailowo.
Udostępniliśmy dwie strony projektu:

Strony będziemy rozbudowywać również o psychoedukację.
Staramy się wypromować projekt, tak by informacja o możliwościach pomocy dotarła do osób, które jej potrzebują.
Możesz nas w tym wspomóc przekazując na nas namiary, adresy naszych stron, polubić nas na FB i udostępniać nasze posty.
Dziękujemy za wszelką pomoc!

Deklaracja dostępności

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG
Stowarzyszenie "Intro" 2021 - 2022