Przemoc

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

Re: Przemoc

Postprzez caterpillar » 3 lis 2013, o 20:47

to posluchaj uwaznie
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Przemoc

Postprzez Księżycowa » 3 lis 2013, o 20:57

Konsekwencje sikorko były śmieszne w porównaniu z czynem. W linku reportażu, który podałam na końcu jest to wyraźne podane.

caterpillar napisał(a):po pierwsze mama twierdzi ,ze dziewczynka lezala w szpitalu ani obdukcja tego nie potwierdza ani tez inni ,ktorzy widzieli ja na drugi dzien w szkole


Ale to wstrząs mózgu sami sobie zdiagnozowali?
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że chodziła do szkoły ze wstrząśnieniem mózgu, poza tym ona miałą tydzień zwolnienia i po tym tygodniu wróciła do szkoły, czego nie rozumiem. Jako matka w zyciu bym już nie pozwoliła, żeby moje dziecko wróciło w takie miejsce. Nie wyobrażam sobie jak musiała się bać.

Dyrka też dobra... przy okazji się wydało na którą przychodzi do pracy, co dziwnie szybko wyprostowała. Powinna być kontrolowana i ona i szkoła.
Jestem skłonna akurat w to uwierzyć, co świadczy o tym, że przychodzi jak chce, robi jak chce, czyli jak widać nic.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Przemoc

Postprzez caterpillar » 3 lis 2013, o 21:32

ksiezycowa nie podniecja sie tak bo nie watro mowie Ci ,ze te tvnowskie reportaze sa czesto o kant d..py rozbic

btw ja patrze na sprawe obiektywnie Ty mam wrazenie weszlas w role poszkodowanej dziewczynki w dodatku z urazami do szkoly , bo takie masz doswiadczenia .

ja nie twierdze ,ze dyrektorka jest cacy ale uwazam ,ze cala prawda nie zostala powiedziana wiec nie ma co jednoznacznie osadzac.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Przemoc

Postprzez Księżycowa » 3 lis 2013, o 21:40

Po prostu będąc kiedys na tym miejscu wiem jak nauczyciele "śpiewają".

Zawsze mają coś na swoją obronę, zawsze.
Weszłam... może... nie wiem... nie zmienia to faktu, ze taką mam opinię o "pomocy i interwencji szkoły".

Tvn może naciąga, ale przynajmniej coś robi.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Przemoc

Postprzez pozytywnieinna » 3 lis 2013, o 21:40

a ja po części zgadzam się z Honest, mała ma w grupie chłopca, pochodzącego z bogatej rodziny, nie do opanowania, nauczycielki naprawdę dwoją się i troją, żeby rozwiązać problem, jest złośliwy i agresywny, co dziennie są rozmowy z rodzicami, bez skutku.

Dokuczał też małej, aż jej powiedziałam, że ma mu też zrobić to samo, bo cała sprawa trwa już ponad rok, no to mała go ugryzła w rękę momencie jak próbował ją popchnąć, aż miał fioletowe ślady i od miesiąca jest spokój, dał spokój nie tylko małej, ale większości dzieci, bo one podpatrzyły i wystarczy zagrożenie mu ugryzieniem i odpuszcza

W pewnych sytuacjach nie ma innego wyjścia, a to przedszkole przecież :bezradny:

czasem mam wrażenie, że u dzieci jest powrót nawyków z dżungli, no ale skąd to się bierze chyba mówić nie trzeba ...
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Przemoc

Postprzez Księżycowa » 3 lis 2013, o 21:43

pozytywna tylko wiek Twojego dziecka, to co innego mi się nwydaje. Nauczycielki gimnazjalistów i licealistów się po prostu boją i to zdecydowanie zmienia sytuację i jakąkolwiek możliwość pomocy.

Jednak myślę, że skoro nie potrafią sobie radzić, to niech proszą o pomoc gdzieś indziej a nie udają, ze problemu nie ma.
A w większości sytuacji wg mnie jest to po prostu lenistwo i nic więcej.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Przemoc

Postprzez pozytywnieinna » 3 lis 2013, o 21:48

a mnie się zdaje, że problem ten sam, jest wiele szkół, gdzie rozmawia się z rodzicami i jak grochem o ścianę, nauczycielom i to bez względu czy podstawówka czy liceum wytrąciło się prawie wszelkie środki wychowawcze,
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Przemoc

Postprzez Księżycowa » 3 lis 2013, o 21:51

też mozliwe. Z tym oddawaniem, to moze też kwestia zastosowania. Może nie zawsze, bo faktycznie jak kazdy będzie oddawał to się dopiero porobi.

Myślę, że jest tak jak pisała Honest, ze środowisko "wyczuwa" słabszą jednostkę i każdy postępuje wg niej tak samo nawet jeśli mysli inaczej, zeby nie stać się ofiarą. Ci lekko silniejsi są neutralni - tak myślę.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Przemoc

Postprzez Księżycowa » 3 lis 2013, o 22:01

Poza tym uważam, że wychowywanie dziecka na grzecznego i posłusznego może ma i dobre zamiary, tylko później się okazuje, ze dziecko nie umie się bronić, bo przecież "to nie ładnie" .

Nie twierdzę, że na wszsytko ma walić pięścią ale sądzę, że jak sytuacja sięga tego, to dlaczego nie? To nie znaczy, ze ma się mucić na kazdym rogu i zaczepiać innych, ale to tak jak z nami; jak ktoś nas uderzy i zaczyna tłuc, to też staramy sie bronić.
Może nie ma być to sposób na wszystko, ale chyba też da się wytłumaczyć dziecku ta po ludzku jak to ma działać.
Myślę, ze przyzwolenie na "złe zachowanie" kiedy trzeba się bronić, to też poparcie pewności siebie w pewnym sensie, bo jak dzieciak staje i myśli "nie mogę, bo mama będzie zła, więc ,uszę dać się tłuc" no to chyba jest coś nie tak. I chodzi mi nie tylko o samoobronę fizyczną, ale i też słowną.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Przemoc

Postprzez sikorka » 4 lis 2013, o 12:31

Księżycowa napisał(a):Konsekwencje sikorko były śmieszne w porównaniu z czynem. W linku reportażu, który podałam na końcu jest to wyraźne podane.

nie moge sie doszukac :?
zreszta nieistotne.

cat, a co wg Ciebie ukrywa matka i jaki moze miec w tym cel?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przemoc

Postprzez sikorka » 4 lis 2013, o 12:35

pozytywnieinna napisał(a):Dokuczał też małej, aż jej powiedziałam, że ma mu też zrobić to samo

to smutne :cry:
przemoca nigdy nie zwalczymy przemocy.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przemoc

Postprzez caterpillar » 4 lis 2013, o 13:54

Bosz sikorka daruj juz sobie
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Przemoc

Postprzez sikorka » 4 lis 2013, o 14:08

a co mam sobie bosz cat darowac? rozmowe? a niby dlaczego? :shock:
no wybacz ale nie Ty mi bedziesz mowic co mam robic. jesli nie chcesz rozmawiac to nie - Twoja sprawa :bezradny:

moze Ty sobie daruj jak Ci nie pasuje ze ktos ma inne zdanie niz Ty :roll:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przemoc

Postprzez pozytywnieinna » 4 lis 2013, o 15:26

no pewnie, że nie zwalczymy, dziecko ma się dać szczypać, bić, ciągnąć za włosy i pewnie się jeszcze uśmiechać i dziękować

i w stosunku do dzieci, które mają przyjemność w biciu innych dzieci i nic innego nie działa, będę stosowała metodę o której mówi Honest
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Przemoc

Postprzez sikorka » 4 lis 2013, o 15:39

jasne :ok:
w koncu to Twoje dziecko i Twoje metody wychowawcze.
mnie zwyczajnie smuci i przeraza taka postawa :smutny: :szok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości