Alventa

Problemy związane z depresją.

Alventa

Postprzez eta » 28 lut 2008, o 19:01

Wczoraj byłam u psychiatry i psychologa. Psychiatra zapisał mi "Alventa", podobno na rozpoznanie czy to depresja.Napiszcie jak możecie coś o tym leku.Wiecie, dziwnie się z tym czuję,że ja taki "twardy chłop" musiała wreszcie iść do specjalisty.Psycholog mnie trochę zniechęcił, miałam wrażenie,że wszystkie moje problemy to moja wina,ale to pewnie mój przewrażliwiony charakter.Trochę się już zacięłam w sobie:(.W środe mam się z nim spotać.Boję się,mam opory,bo on jest starszy moze o 4 lata...Co o tym wszystkim myślicie?
eta
 
Posty: 262
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 08:00

Postprzez elinka » 28 lut 2008, o 19:47

co do leku to niewiele powiem bo nie brałam ani nie miałam z nim styczności, a każdy może przecież zwrócić sie kiedyś po pomoc- fakt że wymaga to dużej odwagi i zobaczenia że .... hm.. nie daliśmy może rady, ale to że jesteś twarda to tylko plus dla Ciebie. Coś sie wydarzyło i szukasz pomocy, nic w tym dziwnego, a nawet godne podziwu za ten pierwszy krok. Ale odnośnie wizyty u psychologa może tak Ci się wydawało jak mi jak chodziłam- siedział biernie i fakt ze słuchał ale jakby nie brał tego do siebie.. że po wyjściu wydawalo mi się że co z tego ze to powiedziałam jak i tak dalej z tym zostaje. Ale uwierz że to mniej więcej o to chodzi.. On dobrze wie że masz problem i dochodzi w czym tkwi przyczyna i mimo wszystko rozumie tylko nie okazuje tego wprost. To bierne jego podejście ( o ile tak jest, że On np. słucha notuje i tyle- mało mówi) służy właśnie że Ty dochodzisz do wszystkiego.

Nie zniechęcaj sie- proszę :kwiatek2:

no i jeszcze te ewentualne powiązania- że on jest prawie w twoim wieku.. Wydaje mi sie że mimo wszystko On jako że z przygotowaniem psychologicznym po tym jak powiesz z czym masz problem, będzie wiedział o co chodzi i przede wszystkim będzie starał sie profesjonalnie podejść do problemu.. tak mi sie wydaje..

mimo wszystko 3maj sie mocno :!: i powodzenia
pozdrawiam gorąco / buziak
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Postprzez Insomnia » 2 mar 2008, o 11:58

Alventa (wenlafaxyna) inaczej Effectin / Venlectine ;) . Bralam wlasnie Venlectine 75mg . Pomogła w lękach :)
poczułam sie na tyle dobrze ze odstawilam leki :wink:
eta to Twoj pierwszy lek jaki bralas przeciw depresyjny ?
Pierwszym lekiem zazwyczaj jest Fluexetyna albo Sertalinka :)
Insomnia
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:37

Postprzez eta » 2 mar 2008, o 12:37

Dzięki.Już myślałam,że nikt mi nic nie napisze na temat tego leku.Tak,jest to mój pierwszy lek przeciwdepresyjny.Nie wiem czy to możliwe,czy to siła podświadomości,ale po trzech dniach brania czuję się zupełnie inaczej,zmęczenie zniknęło.
eta
 
Posty: 262
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 08:00

Postprzez Insomnia » 2 mar 2008, o 13:22

a jaka dawke bierzesz ?
to jest lek z grupy SNRI (inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradernaliny) a co za tym idzie - działa na napęd :)
eta a wspominałas lekarzowi cos o lękach ?
bo Alvente przepisuje sie przewaznie jesli depresji towarzyszą lęki .
Imho - dobry lek :)
łykaj na zdrówko :)
Insomnia
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:37

Postprzez eta » 2 mar 2008, o 14:22

Biorę Alvente 75 mg.Nie wspominałam raczej o lękach,ale może o tym,że jestem raczej towarzyska i potrzebuję ludzi, a ostatnio nie mam siły wychodzić z domu. Może pani psychiatra sama wyczytała we mnie lęk,bo jak do niej weszłam to się trzęsłam :wink: ,ale raczej z nerwów,że musiałam wreszcie pokazać się u specjalisty:/
eta
 
Posty: 262
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 08:00


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 469 gości

cron