Tłuczenie butelek

Rozmowy ogólne.

Re: Tłuczenie butelek

Postprzez mahika » 23 cze 2012, o 15:57

O fuuuj.
No to oni zrobili tydzień wcześniej, a pan młody w ogóle nie pije alkoholu.

to jakiś koszmar, pijany młody :shock:
http://obrazeczki.com/data/media/1/4135_pic00491.jpg
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tłuczenie butelek

Postprzez agik » 23 cze 2012, o 16:54

Ja się spotkałam z tym w Wielkopolsce, na Pałukach, na Kujawach...

To coś w rodzaju takiego przyjęcia dla osób, które nie zostaną zaproszone na właściwy ślub- dla sąsiadów, dla jakichś znajomych. Z tego, co wiem, to takie dośc nieformalne przyjecie- po prostu ludzie się schodzą, zeby życzyc wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.
Rzeczywiście, tłucze się szkło- na szczęście dla młodych. Nie widzę w tym nic zdrożnego, ani bezsensownego

Ta taki "polter" się raczej nie zaprasza- po prostu ludzie się schodzą... Impreza jest bez zadęcia, swobodna- moze to byc grill, spotkanie w stodole. Można ugościc czym się chce- nawet chlebem ze smalcem, prezentów nie trzeba przynosic, ale ludzie zazwyczaj przynoszą- jakiś drobiazg, albo coś śmiesznego.
Inną sprawą jest, to, zę często to okazja dla okolicznej żulerni, żeby się za darmo napic- na taką imprezę nie trzea miec zaproszenia- po prostu można sobie przyjśc, bez prezentu, tylko ze szkłem do stłuczenia.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Tłuczenie butelek

Postprzez ewka » 24 cze 2012, o 00:25

Apasjonata napisał(a):Ludzie przychodzą robią bałagan i potem młoda ma to wszystko sprzatać ,a młody co, ogranicza się w tym czasie do wlewania w siebie procentów? No cos mi się zdaje ,że to jeden z tych zwyczajów mających na celu pokazać gdzie miejsce kobiety jest , juz od samego poczatku.

A skąd takie właśnie założenie? Że ich role są tak właśnie podzielone?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Tłuczenie butelek

Postprzez mahika » 24 cze 2012, o 10:34

to byłam, było dużo bliskich młodym osób,
tłuczenie szkła odbyło się w specjalnej skrzyni i nikt nie sprzatał :haha:
Był grill, dużo fajnego jedzonka, atmosfera bardzo fajna.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 330 gości