Osobny temat - do mahika

Problemy związane z depresją.

Osobny temat - do mahika

Postprzez markez » 17 maja 2012, o 15:10

Mahika, dziękuję za Twoją zachętę do tego abym coś napisał. Nie dam rady na razie ciągnąć tamtego wątku, bo nie czuję się aktualnie na siłach.

Piszę na Depresji a nie na Dyskusji, bo ostatnio dopadła mnie jakaś apatia depresyjna.
U mnie to się zdarza cyklicznie, dlatego to dla mnie nic nowego. Kombinuję coraz nowsze metody, żeby sobie z tym lepiej radzić a czasem wracam do starych, wypróbowanych, o których m.in. pisałem właśnie ostatnio.
Na obecną chwilę mam potrzebę się komuś wyżalić. Może to pomoże mi się trochę lepiej poczuć i szybciej stanąć na nogi.
Jednak nie jestem pewny, czy po raz kolejny nie będę "pisał do ściany”, bo tak najczęściej z moimi wpisami tu bywa. Wierzę że jest tego jakaś przyczyna, bo jakaś być musi :? Jednak tak czy inaczej jest to dla mnie bardzo zniechęcające, szczególnie jak mam jakieś dołki. Dlatego coraz rzadziej tu wchodzę, bo nie chcę się jeszcze bardziej dołować.

Daj znać czy przeczytasz, a co ważniejsze odpiszesz, to będzie mi łatwiej coś napisać.
Avatar użytkownika
markez
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 21:18

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez mahika » 17 maja 2012, o 20:41

Oczywiście że przeczytałam, taki nagłówek specjalnie dla mnie :buziaki:
Jeśłi chodzi o mnie to mao się tu ostatnio udzielam.
Trochę nie mam czasu, a trochę się zniechęciłam
Nie mam pojęcia czemu Twoje wpisy "gina" ponieważ jest grupa osób która regularnie "działa" na tym forum

Ja już raczej w lekkich tematach o niczym :(
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez markez » 17 maja 2012, o 23:02

Miło, że odpisałaś :)

Ja szczerze mówiąc, obecnie nie za bardzo się orientuję jak się kto tutaj udziela, bo tak jak pisałem i z resztą widać, bardzo rzadko tu wchodzę.

Miałem na początku mojego pobytu tutaj dość duże nadzieje, że dzięki temu forum będę mógł się lepiej poczuć i zdecydować się później na fachową terapię. Na początku też, wiele razy udało mi się coś napisać wymieniając przy tym poglądy z innymi, z czego byłem bardzo zadowolony. Jednak z czasem okazało się, że - tak jak już wspominałem - zacząłem coraz częściej jak to mówią „pisać do ściany”. Powiem szczerze, że nic bardziej nie irytuje jak obojętność innych, kiedy człowiek stara się z siebie dawać wszystko co ma najlepsze do przekazania innym i jeszcze sam jest często przy tym w jakimś dołku psychicznym. Jedynym wyjściem dla mnie było ograniczenie korzystania z tego forum. Pewnie nie ma sensu wyżalanie się nad tym, ale ja jakoś wszystko to mocno przezywam.
Do dzisiaj jednak uważam, że kontakt z osobami o podobnych problemach poprzez forum ma sens. Ale nie ma się do końca wpływu na reakcje innych. Z tym się trzeba liczyć.

Ja już raczej w lekkich tematach o niczym :(

Chciałem się trochę zwierzyć ze swoich problemów, które mi się ciągną od najmłodszych lat, z towarzyszącą przy tym przewlekłą depresją, ale po tym co piszesz to chyba lepiej będzie jak Ciebie oszczędzę :wink:
Nie chcę być egoistą, który myśli tylko o sobie i swoich krzywdach.

Pamiętam, że potrafiłaś pisać krótko, spontanicznie i szczerze. A kiedy było trzeba, to umiałaś być stanowcza i jak to mówią „nie dałaś sobie w kaszę dmuchać”. Taką Cię właśnie zapamiętałem :)
Takiej osoby nie sposób nie lubić i pamiętam, że u wielu wzbudzałaś sympatię. Mam nadzieję, że nadal są tutaj osoby, które są Tobie życzliwe, chętnie też nawzajem popiszecie i jakby co, możesz na nie liczyć.
Avatar użytkownika
markez
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 21:18

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez żyrafa » 18 maja 2012, o 10:47

Witaj Markez :) ,
Jestem na tym forum od niedawna, ale jakby co, jestem gotowa pomóc.
Na razie przytulam :cmok:
żyrafa
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 11:11

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez Abssinth » 18 maja 2012, o 11:07

pisz pisz Markez :)
kazdy doda troszke od siebie, a nawet najtrudniejsze problemy sie da po kawaleczu rozwiazac :)

sciski!
x
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez marie89 » 18 maja 2012, o 11:41

Cześć Markez..

Kogoś mi przypominasz... charakterologicznie - do innej osoby z forum. Może pokrewna dusza :)

Masz trudny okres? i jesteś wrażliwym człowiekiem, prawda? tak czuję...

ułoży się. przytulam.
marie89
 

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez markez » 18 maja 2012, o 19:31

WOW!!! :shock: :shock: :shock:

Thank you!
Very, very well! :wink:

A tak poważniej, to dzięki za gotowość do pomocy :kwiatek:
Avatar użytkownika
markez
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 21:18

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez mahika » 18 maja 2012, o 20:00

Dziekuję za wiele miłych słów :oops: :cmok:
Jestem i czuwam ;)
Pisz, wiele osób czyta, moze ktoś pomoze, ja jestem dobrym słuchaczem (czytaczem :P) :)

Pozdrawiam.

Doskonale rozumiem ze pisanie do ściany moze wkurzyć!
Tak jak mówienie.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez markez » 18 maja 2012, o 20:35

Przez sam fakt, że jestem jakoś dostrzeżony, to już się czuję trochę lepiej :kwiatek:

Mam nadzieję, że jak coś uda mi się napisać, jak się trochę przełamię, to też coś odpiszesz.
Tak jak pisałem, moje problemy zaczęły się już w dzieciństwie, dlatego nie jest łatwo o tym wszystkim pisać.
Ale dobrze jest wiedzieć że będzie można liczyć na jakieś odpowiedzi i wsparcie.

Gdzieś wyczytałem, że wybierasz się jutro do Gdańska. Ma być tam jutro fajna pogoda. Jak Ci się uda, to przejedź się do Sopotu np. na Molo. Tam też wzdłuż plaży są ładne alejki i dużo ludzi sobie spaceruje. Jest dość ładnie.

Jak pozbieram myśli to może się zdecyduję tu coś napisać, wyżalić się trochę :wink:

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
markez
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 21:18

Re: Osobny temat - do mahika

Postprzez mahika » 18 maja 2012, o 20:57

Pewnie, napisz :)

Jadę do Gdańska, w niedziele na targi a potem do Brzeźna nad morze.
Spotkam się tam z koleżanka.
Nie mogę się doczekac.
Powinnam się spakować, bo od razu z pracy jadę. ale jakoś nie mam natchnienia.
Może rano wcześniej wstanę to się spakuję.
W sumie to tylko 2 dni.
Ale pogoda - prawda.... ma być ładnie :)

Pozdrawiam i znikam do poniedziałku :kwiatek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 301 gości

cron