"Zapomnij i przestań narzekać"

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

"Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 8 gru 2011, o 22:16

Witam,
trudno mi się odnaleźć zarówno w realnym życiu jak i nawet wirtualnym. Od ponad roku moi rodzice wiedzą, że byłam jako dziecko molestowana przez wujka, przez ponad pięć lat. Bałam się początkowej reakcji, ale nie zdawałam sobie sprawy, że później będzie jeszcze gorzej. Na samym początku dostałam od nich wsparcie, uwierzyli mi, przez kilka dni robili wszystko, aby zapewnić mi poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj nie mogę liczyć na nic. Według nich to było i minęło, a ja powinnam normalnie żyć i nie rozpamiętywać. To nie jest takie łatwe. Pomimo iż jestem w terapii, gdy mam dłuższą przerwę, tak jak teraz 3tyg. dopadają mnie lęki i samotność. Nie mogę liczyć na rozmowę z nimi, ponieważ mnie nie rozumieją. Nigdy nie wtajemniczałam ich w szczegóły tego co było, ale czasami myślę, że gdybym opowiedziała im chociaż jedną sytuację , kiedy wujek mnie krzywdził, może by do nich dotarło. Ale oni postawili barierę, dając tym samym prawo mówienia tylko o rzeczach przyjemnych.
Pojawiłam się tutaj, ponieważ dostałam od wujka smsa i moje wszystkie koszmary powróciły. Nie potrafię zapomnieć, boję się i siedzę teraz sama, rycząc nad swoim powalonym życiem, od trzech dni. Boję się, wszystko widzę przed oczami, słyszę, czuję tak jak kiedyś. Czuję się samotna i chciałabym umrzeć... :(
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 8 gru 2011, o 22:41

Wcale Ci się nie dziwie, ze trudno Ci się odnaleźć w życiu i realnym i wirtualnym. W końcu doznałaś ogromnego urazu :(
Niestety w sytuacji molestowania wewnętrzrodzinnego wiele jego ofiar znajduje sie podobnej do Ciebie sytuacji. Najbliżsi, których obowiązkiem było chronić - nie chronili, a po ujawnieniu każą zapomnieć.
Ten sms uruchomił Twoje emocjonalne wspomnienia i bardzo smutne to, że jesteś z tym sama.
Jako ofiara podobnego urazu (po terapii) powiem Ci, że mnie to wściekłosć bierze że taki bydlak ma czelnosć w ogóle sie z Toba kontaktować. Powinien kanałami przemykać :evil:
Mieszkasz nadal z rodzicami czy jesteś już od nich niezależna ?
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 8 gru 2011, o 23:43

Dziękuję Ci za odpowiedź.
Mieszkam nadal z rodzicami. Pomimo, że skonczylam niedawno studia, ciągle szukam pracy i przypuszczam, ze nawet jak ją znajdę nie utrzymam się jeszcze przez dłuższy czas sama. Ogólnie jest mi z nimi naprawdę dobrze. Bo są ze mną w 99% oprócz właśnie tego 1%.... Zazwyczaj funkcjonuję całkiem dobrze, ale w takich chwilach jak ten sms ,rozpadam się na kawałki...Znów czuję się jak mała bezbronna dziewczynka. Jego numer już zablokowałam, wiec mam nadzieję,ze to się juz więcej nie powtórzy. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz czuję się bardzo źle, mam napady lękowe, uległam nawet dysocjacji, czego nie doświadczałam już od kilku miesięcy. Smutno mi...
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 8 gru 2011, o 23:53

Myślałaś o terapii? Samemu taki cieżar nieść jest trudno, pozbyć się tego samodzielnie nie da i jakosć życia ewidentnie spada. Zasługujesz na coś więcej niż egzystencja od napadów lęku do depresji, przez dysocjacje czy inne takie. To mozna z życia usunąć, słowo honoru :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 9 gru 2011, o 00:03

Jestem w terapii od maja. Teraz nie umiem sobie poradzić, bo mam aż 3,5tyg przerwy. A akurat nawarstwiło mi się wiele stresów zw z przeszłością.
A czy zasługuję na lepsze życie....nie sądzę. Uważam, że nie zasługuję na nic.
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 9 gru 2011, o 00:09

A chcesz sie za mną "pokłócić"? Zasługujesz na dobre, wspaniałe i szczęsliwe życie. I nie masz szans na przekonanie mnie, że jest inaczej. Chociaż z punktu "na nic nie zasługuję" większość ofiar tego urazu startuje. Do biegu o zmianę postrzegania siebie. :)
Znasz Anny C. Salter "Pokonywanie traumy"? Wspaniała ksiażka, niesamowicie pomocna w zdrowieniu.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 9 gru 2011, o 00:34

Nie znam książki. A czy jest jakaś możliwość, żeby ją sciągnąć z internetu? Bo nie chcę prosić rodziców o kasę.
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 9 gru 2011, o 00:53

Nie wiem, w czasach jak ja czytalam to jeszcze nie było e-booków. Mozesz zapytać na forum Fundacji Kidprotect, takim bardziej specjalistycznym dla ofiar wykorzystania, moze ktoś wie i da namiar. To jest książka na tyle dobra że warto ja kupić i mieć, bo wraca sie do niej w czasie terapii wielokrotnie.
Dzis to ja już spać się oddalam, ale jesli bedziesz chciała czy potrzebowała, to jutro jestem do dyspozycji. Nie daj sie, przetrwalaś tyle, dasz radę :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez ewka » 9 gru 2011, o 09:06

:serce2:
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez inka85 » 9 gru 2011, o 22:13

kupię Ci tą książkę, a jak przeczytasz (np.za pół roku) to mi ją odeślesz, napisz do mnie na priv to się zgadamy :)
inka85
 
Posty: 96
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 11:17

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 9 gru 2011, o 23:07

Dziękuję Ci bardzo za propozycję :) Udało mi się ją zdobyć. Z forum KP, od osoby, która już jej nie potrzebuje :) Jeszcze raz wielkie dzięki, bardzo mi się miło i ciepło zrobiło :)
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 9 gru 2011, o 23:20

Wygląda na to, że dzis Ci ciut lepiej, to się cieszę :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez santaja » 9 gru 2011, o 23:29

Tak lepiej, dziękuję. Troszkę silniejsza, tak tyci tyci. Czekam na terapię jak na zbawienie. Ale póki co zajmuje czymś ręce i myśli. Spokojnej nocy Wam życzę i sobie także :)
Avatar użytkownika
santaja
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 gru 2011, o 22:04

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Honest » 13 gru 2011, o 23:34

Santajo,

Twoje doświadczenia, molestowanie utrudniają Twoje funkcjonowanie, ale terapia pozwoli Tobie w jakims stopniu uporac się z tymi wspomnieniami... Najlepiej jakbyś nie miała juz kontaktu z wujkiem - jest szansa, abys zmieniła nr tel? Zablokowała ten nr? (na połaczenia można zablokowac, dowiedz się może u operatora czy na sms'y także).
Mam nadzieję, że nie masz z nim kontaktu osobistego na jakichś uroczystaściach rodzinnych???
Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, to jest przestępstwo.

Santajo, co do reakcji rodziców... czy rozmawiałaś z nimi o tym co czujesz, jak oni tak reagują? Staram sie ich jakoś zrozumiec, motywy takich reakcji. dla nich te to jest zapewne duży cios, wszak nie ochronili Cię. Może dlatego tak reagują? Poczucie winy?

Pozdrawiam cię nocna pora :kwiatek:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: "Zapomnij i przestań narzekać"

Postprzez Sansevieria » 14 gru 2011, o 00:37

Reakcja rodziców to niestety Honest typowa jest. Bo takie ujawnienie to nie tylko poczucie winy u rodziców ale też, jesli nie zostanie sprawa wepchnieta pod dywan, mocne rozsypanie calego rodzinnego systemu. Łatwiej powiedzieć "zapomnij, to już było" niż uświadomić sobie, że taka osoba jest krewnym, przyjacielem. I że w okolicy były i są tez inne dzieci. A były i są. I że nie słyszano sprawcy mającym jedną tylko ofiarę. Ujawnienie to jest otwarcie rodzinnej puszki Pandory i bardzo często cala rodzina zgodnie siada na wieczku, żeby tylko nie wylazło. :evil:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Następna strona

Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 228 gości