tak dla kobiet

Problemy natury seksualnej.

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 24 paź 2011, o 11:13

Abss na początek, nie chciałam Cie urazić może faktycznie to było nietaktowne sorki :kwiatek:
.. ja chciałam rozmawiać o faktach!! a to są fakty.nie obchodzi mi czy facet jest katolicki czy nie..mówi o rzeczach o których nie mówi się w telewizji a powinno.. to są fakty, to się działo i dzieje.

tutaj też nawiązała się dyskusja, ale mało kto mówi o faktach..
o godności człowieka, do prawa decydowania..i bal bla bla..
tylko mało kto wie.. że eutanazja wymyślona została nie z myślą o cierpiącym pacjencie.
mogę nawet odważnie stwierdzić, że tu b. rzadko o dobro pacjenta chodzi.
No bo co, powiesz mi, że świat jest dobry?? tak?
dla mnie prawo do eutanazji.. to kolejne prawo do nadużyć..
no chyba, że faktycznie.
Świat jest piękny, ludzie szlachetni, i tu wcale nie chodzi o pieniądze.
No nic CYWILIZACJA ŚMIERCI.
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2011, o 14:12

Abssinth napisał(a):
wystarczy troche bardziej zainteresowac sie tematem, a nie tylko tym, co podaja katolickie portale.

po wpisaniu w google nazwiska Karel Gunners, pojawiaja sie link do stron:
swjozef.com
bosko.pl
rycerzekolumba.pl
katolik.pl
truechistianity.info
gosc niedzielny

itd itp
zadnych bezstronnych i racjonalnych mediow jakos nie widze.



Troche to tak zabrzmiało Abssinth, jakby ktoś przyznający się do katolickości z automatu był nieracjonalny oraz nieobiektywny :(
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 14:25

Troche to tak zabrzmiało Abssinth, jakby ktoś przyznający się do katolickości z automatu był nieracjonalny oraz nieobiektywny


a nie mialo tak zabrzmiec.

przepraszam, jesli tak to odebralas.

zastanawiam sie natomiast - czy nie masz zadnych watpliwosci co do bezstronnosci danego naukowca/lekarza/jakiejkolwiek innej postaci publicznej, jesli wypowiedzi/publikacje tej osoby moga byc ujrzane TYLKO I WYLACZNIE na portalach/w magazynach prezentujacych pewien szczegolny swiatopoglad?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez sikorka » 24 paź 2011, o 14:27

a ja sie zastanawiam jak mozna podejsc do aborcji bez konotacji subiektywnych? no przeciez albo ktos jest za albo przeciw albo mu to nie robi roznicy. w koncu kazdy z nas jest ze wzgledu na swoj swiatopoglad stronniczy i nie obiektywny, czyz nie?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 24 paź 2011, o 14:32

Sansevieria dzisiaj bycie katolikiem to obciach :roll: ..ale to już inny temat
Zresztą lekarz z którym przeprowadzony jest ten wywiad w ogóle nie odnosi się do wiary..
Myślę, że to bardzo obiektywny wywiad..
przedstawiający fakty.. cienie eutanazji.
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 24 paź 2011, o 14:41

Abss przecież ów lekarz powiedział czemu ich nie ma w mediach..
czytałaś ten wywiad?
ja szukam faktów, które pokazywałyby prawdę..
to, że nie mówi się w mas mediach to nie znaczy, że tego nie ma..
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 14:51

Czytalam ten wywiad, Buka...

jak dla mnie to zakrawa na teorie spiskowa, 'nie ma nas w mediach, bo mowimy o czyms niewygodnym', 'ta osoba opowiedziala mi prywatnie ta straszna historie', 'tamta osoba opowiedziala mi prywatnie..' etc etc
jak rowniez to, co wczesniej przytoczylam, ze prawa dotyczace aborcji i opinia spoleczna na jej temat zostaly zmanipulowane mediami - kolejny przyklad braku szacunku dla ludzi, argument typu 'wierzysz w to, co ci w telewizji powiedzieli, nie myslisz samodzielnie - ale jesli przyjmiesz moja opinie to wtedy uznam, ze myslisz samodzielnie'
i z tego powodu uwazam ten wywiad za ponizej polemiki.

JA osobiscie chce miec mozliwosc godnego zakonczenia zycia w momencie, ktory sama wybiore, jesli uznam, ze moje zycie w danym momencie (choroba fizyczna lub psychiczna, paraliz itp) - nie ma dalszego sensu. JA chce, zeby panstwo uznalo MOJA wolnosc wyboru.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 14:52

buka_lu napisał(a):Sansevieria dzisiaj bycie katolikiem to obciach :roll: ..ale to już inny temat


a to znowu jak dla mnie pachnie syndromem oblezonej twierdzy...
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 24 paź 2011, o 14:58

'wierzysz w to, co ci w telewizji powiedzieli, nie myslisz samodzielnie - ale jesli przyjmiesz moja opinie to wtedy uznam, ze myslisz samodzielnie'


ale to nie są moje słowa tylko Twoje.

a ja bym chciała czuć się bezpiecznie, że w momencie gdy będę potrzebowała pomocy..
to ktoś nie uzna, że mnie się nie opłaca ratować bo przecież i tak umrę zaraz bo mam 80 lat.
Abss ja sobie nie postawiłam za cel, żeby Cię przekonać do swojej opinii.
pojawił się taki temat, na który mam coś do powiedzenia to dzielę się swoimi poglądami chyba mogę?
Mogę chyba również używać argumentów i dyskutować.. ?
Przeprosiłam Cie również za słowa, które Cię mogły urazić.
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 15:15

buka_lu napisał(a):
'wierzysz w to, co ci w telewizji powiedzieli, nie myslisz samodzielnie - ale jesli przyjmiesz moja opinie to wtedy uznam, ze myslisz samodzielnie'


ale to nie są moje słowa tylko Twoje.

a ja bym chciała czuć się bezpiecznie, że w momencie gdy będę potrzebowała pomocy..
to ktoś nie uzna, że mnie się nie opłaca ratować bo przecież i tak umrę zaraz bo mam 80 lat.


to co wlozylam w cudzyslow, to kwintesencja tego, jak (w moi rozumieniu) odnosi sie do spoleczenstwa pan Gunners.
tu jest cytat, ktory wkleilam wczesniej:
"Metody działania grup zwolenników eutanazji nasuwały skojarzenia z taktyką ruchów na rzecz legalizacji aborcji w USA. Małe, sprawne grupy, żonglujące danymi statystycznymi i popierane przez lewicujące media, zmieniły nastawienie społeczeństwa do aborcji dosłownie w ciągu paru lat. Także w oswajaniu holenderskiego społeczeństwa z legalizacją eutanazji rola mediów była decydująca.").

to, co piszesz ponizej, ze sie nie oplaca ratowac bo i tak umrzesz - to jest cos, co sie dzieje w Polsce w tym momencie. W kraju, gdzie eutanazja nie jest legalna.
czesciowo przez to, ze pieniadze plyna na utrzymywanie przy zyciu ludzi, ktorzy tego nie chca. Gdyby im to umozliwic, oni mogliby spokojnie i godnie odejsc, a sluzba zdrowia mialaby wiecej pieniedzy, by tym, ktorzy odejsc nie chca, zapewnic lepsza opieke i opiekowac sie nimi az do naturalnej smierci.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 24 paź 2011, o 15:19

wiem, że się dzieje w Polsce..
uważam jednak, że gdy eutanazja będzie legalna..to takiemu lekarzowi trudniej będzie udowodnić winę..
i wiele rzeczy wymknie się poza kontrolę.
Dlaczego zamiast zabijać ludzi, to nie zająć się hospicjami, które dbały by o to by godnie doczekać końca?
Bo taniej zabić prawda? to smutne..
Abss naprawdę uważasz, że media są niezależne i obiektywne ?
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 15:39

buka_lu napisał(a):wiem, że się dzieje w Polsce..
uważam jednak, że gdy eutanazja będzie legalna..to takiemu lekarzowi trudniej będzie udowodnić winę..
i wiele rzeczy wymknie się poza kontrolę.
Dlaczego zamiast zabijać ludzi, to nie zająć się hospicjami, które dbały by o to by godnie doczekać końca?
Bo taniej zabić prawda? to smutne..
Abss naprawdę uważasz, że media są niezależne i obiektywne ?


a ja z drugiej strony uwazam, ze jesli eutanazja bedzie legalna, to wlasnie trzeba bedzie kazda smierc lepiej dokumentowac, i wprowadzic scisla kontrole takich przypadkow, dzieki czemu wiecej bedzie ludzi umierajacych, kiedy ONI chca, a nie przez to, ze lekarz ich olal.
pomijam juz polaczona z tym wszystkim sytuacje lekarstw bedacych nierzadko poza finansowym zasiegiem chorych. Taka eutanazja biednych, a raczej nie eutanazja tylko przyzwolenie na smierc, jesli kogos nie stac na zycie.

Hospicja, ktore pozwolilyby godnie doczekac konca?
nie ma dla mnie nic godnego w tym, ze ktos musialby mnie podcierac, prac zasikana przeze mnie posciel, przewracac mnie z boku na bok, by nie zrobily sie odlezyny, przypinac pasami do lozka, bo w amoku chcialabym biegac i bic ludzi, itd itp.
to nie miesci sie w mojej definicji godnosci.

I nie, nie uwazam, ze media sa niezalezne i obiektywne. W zadnej wypowiedzi nie dalam do zrozumienia, ze tak mysle.
widze tylko bezsens wypowiedzi stwierdzajacej, ze jakies 'male grupy' zmanipulowaly cale spoleczenstwo za pomoca mediow.
Jesli to tylko 'male grupy' - dlaczego CALY zarzad wszystkich lub wiekszosci mediow nagle byl po ich stronie? Jak to sie stalo, ze nikt nie stanal przeciwko tej manipulacji, poza (byc moze, bo to nie jest wspomniane) NISZOWYMI gazetkami i portalami?
'za pomoca zonglowania danymi statystycznymi' - to jest pomowienie, niepoparte zadnymi dowodami. Tak samo ja moge powiedziec 'Jolka za pomoca klamstwa zmanipulowala wszystkich na forum, zeby ja lubili'. Nie mowie, co za 'klamstwo' mialaby popelnic, nie wiem tak naprawde, czy wszyscy ja lubia czy nie (statystycznie nigdy nie ma tak, ze 100% ludzi lubi dana osobe, i tak ), tak naprawde to zdanie, ktore wymyslilam, NIC sprawdzalnego nie mowi! Ale wywoluje negatywne odczucie w stosunku do wymienionej Jolki.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez blanka77 » 24 paź 2011, o 15:46

[quote="AbssinthTaka eutanazja biednych, a raczej nie eutanazja tylko przyzwolenie na smierc, jesli kogos nie stac na zycie.

[/quote]

Abs, uważam, ze pojechałaś teraz.
Właśnie, zabić biednych bo państwo nie może ich leczyć tylko woli wydawać na biurowce i inne rzeczy reprezentacyjne.
Najlepiej przeprowadzić selekcję kto jest produktywny, a kto bezproduktywny i zarżnąć wcześniej. Po co tracić kasę na takich.

I zgadzam się z buką, bo własnie myślenie takie jak wyżej pogrubiłam jest tym czego się można spodziewać po eutanazji, działając w tzw. "dobrej wierze".
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 24 paź 2011, o 15:55

ze co?
????
wlasnie o to mi chodzi, ze to, co sie dzieje TERAZ nie jest uczciwa eutanazja, czyli wyborem wlasnej smierci przez osobe zainteresowana.
tylko czyms, co sie nie powinno zdarzac.
dlatego tez, cytuje :
"raczej nie eutanazja tylko przyzwolenie na smierc, jesli kogos nie stac na zycie. "

pogrubilam to, co dla mnie bylo waznymi slowami.

ide pracowac.dosc mam juz dzisiaj.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez sikorka » 24 paź 2011, o 18:53

Abssinth napisał(a):Ci, ktorzy pragna dzieci, a nie moga miec - niech sie rozejrza, domy dziecka sa przepelnione, niech dadza dom, dziecku, ktore juz stracilo nadzieje na prawdziwa kochajaca rodzine, zamiast wybrzydzac i czekac na swiezutkie dziecko prosto z brzucha. :/

:shock:
ale chyba nie masz nic przeciwko rodzinom, ktore chca miec jednak biologicznie swoje dziecko?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 359 gości