matematyka potrzebuję....

Rozmowy ogólne.

matematyka potrzebuję....

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 14:49

do pomocy w opracowaniu trzech pytan na egzamin...

Straszne ciele jestem- nie umiem się w tym połapać...:(

jeśli ktoś ma siłę, energię, minimalne pojęcie o matematyce i chęć pomocy- prosze o pomoc...
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez blanka77 » 1 cze 2011, o 14:51

To może napisz o co chodzi, jakoś wspólnymi siłami może damy radę :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 14:59

ja zazwyczaj nie mialam problemow z matma, mam czas :) i sile :)

ale zarowno mozesz wkleic zadania tutaj na forum, moze komus jeszcze zechce sie rozwiazac, albo porowna sie odpowiedzi czy cos:) moze ktos podpowie jak to wytlumaczyc wtedy, nei kazdy ma dar do tlumaczenia w koncu :) wiec dawaj smialo
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 15:05

to właśnie nie chodzi o rozwiązywanie zadan, tylko o opracowanie pytań- ale ja jestem taka tępawa- że nie wiem, o co chodzi....

i samą mnie zaskakuje moja reakcja- bo czuję panikę ze tego nie zrobię....i zaczynam łapać doła....

Mogę wkleić pytania? może Wam się coś nasunie....

1. Liczby drugiej i trzeciej dziesiątki.
2. Układanie i rozwiązywanie zadań arytmetycznych oraz zapisywanie czynności matematycznych. Trzy warstwy zadań z treścią. Rodzaje zadań z treścią. Sposoby rozwiązywania zadań z treścią. Rozwiązywanie zadań z treścią za pomocą rozumowania przez wgląd. Serie zadań monotematycznych
3. Diagnoza działalności matematycznej dziecka


i jeśli chodzi o ostatnie- znalazłam coś takiego- czy Wasze "matematyczne umysły" mogą stwierdzić, ze zawiera się tam odpowiedź na to pytanie?....


http://www.edukacja.edux.pl/p-3265-dojr ... matyki.php

Dzięki Dziewczyny...
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 15:07

ja chwilowo nie zaczailam wlasciwie czego od ciebie oczekuja???

w jaki sposob masz opracowac pytania do tego?? znaczy ze masz taki mini esej, jakas wypowiedz na kazdy podpunkt napisac??
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 15:10

Tak. Krótko odpowiedzieć na pytanie...

To są zadania egzaminacyjne. Tylko że nie miałam z tego żadnych ćwiczeń, ani wykładów, bo Babeczki wiecznie nie było na zajęciach...
No i - moje wrodzone upośledzenie- nie pozwala mi tego ogarnąć. A przyznam się, ze siedzę nad tym od poniedziałku...
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 15:15

mnie najbardziej dziwi to pierwsze bo zastanawiam sie w jakim zakresie tu cos napisac?? konsultowalas sie z innymi?? moze da sie umowic na wizyte do wykladowcy ktory naprowadzi czego oczekuje ?? (u mnei bynajmniej sie daje nie wiem jak to dziala w polsce). zawsze by sie mialo jakis punkt zaczepny.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 15:18

dzis mam sie spotkac z kolezanka, ale powinnam miec to opracowane...:(
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 15:37

---------- 15:26 01.06.2011 ----------

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... 6g&cad=rja

otwiera ci sie to ??? bo tam od razu plik z worda powinien wyskoczyc do otwarcia.

tak sobie mysle nad drugim. duzo da sie znalezc w internecie. w tym pliku akurat jest podane kilka pozycji ksiazkowych do ktorych warto zajrzec, zawsze mozesz je wypozyczyc i sama przytoczyc kilka fragmentow.

wiemy juz ze w ksiazkach na pewno da sie cos znalezc, moze masz jakas biblioteke dobra??? warto by sie wybrac na dzial matematyczny :)

---------- 15:28 ----------

http://www.wychowanie.pl/artykuly.php?i ... 12&on=sub4


http://www.kompetencje.edu.pl/S%C5%82ow ... C5%84.aspx


szczegolnie na tej pierwszej sa moim zdaniem wazne informacje

---------- 15:37 ----------

2. Układanie i rozwiązywanie zadań arytmetycznych oraz zapisywanie czynności matematycznych. Trzy warstwy zadań z treścią. Rodzaje zadań z treścią. Sposoby rozwiązywania zadań z treścią. Rozwiązywanie zadań z treścią za pomocą rozumowania przez wgląd. Serie zadań monotematycznych


zdaje mi sie ze najpierw wazny jest plan, szczegolnie jak nie wiesz jak ugryz zadanie, trzeba rozpracowac polecenie i spisac co pokolei chca (w przypadku dluzszego polecenia latwiej, z krotszym wychodzi sam plan w sobie jak czytasz z roznych materialow na dany temat).

najpierw pytaja cie o zadania arytmetyczne, warto poszukac KROTKO (bo nie o to pytaja) jakie sa moze rodzaje tych zadan. pozniej do kazdego np rodzaju, badz ogolnie - tak zeby bylo konkretnie, jak ukladac dany typ i jak go rozwiazywac.

co to sa czynnosci matematyczne? warto skonkretyzowac o co im chodzi dokladnie jako 'czynnosci'. (dla siebie samej, badz jak sie bedzie dalo mozna to wlozyc do wypowiedzi). w tym momencie nie jestem pewna o co chodzi, czynnosci czyli jak dodawanie i odejmowanie?? no nic...trzeba sie dowiedziec i pomyslec jak to dalej opisac

pozniej o zadaniach z trescia, krotki opis kazdego i sposob jak rozwiazac dany typ, suche informacje, ewentualnie czasami jaki graf, przyklad czy cos (moze nie koniecznie w tym przypadku)

itd itp..

majac taki ogolny plan wiesz powoli jak sie za to zabrac, nie ma chaosu. nie starasz sie ugryzc wszystkiego z czego pozniej wychodzi jedynie 'nic'.

:) robilas taki plan?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 16:08

Smerfetka lovu :*

Wlasnie siedze nad tymi linkami....

Odezwe sie...:*

Dziekuję za dotychczasową pomoc...

Mnie tak sparaliżowało, ze nawet tych linków nie znalazłam....

dzieki :*
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 16:12

ale tamto sie otworzylo??


nie ma sprawy :) rob powoli i ci wyjdze
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lelula » 1 cze 2011, o 16:38

tak :D

dzieki 8)
Avatar użytkownika
Lelula
 
Posty: 176
Dołączył(a): 14 sty 2009, o 16:40

Postprzez smerfetka0 » 1 cze 2011, o 16:47

nie ma sprawy!! mysle jeszcze ze powinnas zaczac od tego najlatwiejszego.

to najtrudniejsze zostaw na koniec.. nie bedzie wymagalo to wtedy tyle stresu i nerwow od ciebie bo bedziesz wiedziala ze wiekszosc za toba :) a tak meczac sie nad najtrudniejszym nei majac nic...od razu zapal znika:)

ale pewnie wiesz to wszystko :* powodzenia. i pisz jak ci idzie i co kolezanka powiedziala. bedziemy myslec dalej
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 285 gości

cron