jaki jezyk po angielskim ?

Rozmowy ogólne.

jaki jezyk po angielskim ?

Postprzez smerfetka0 » 2 maja 2011, o 18:07

Ostatnio zastanawiam sie jaki jezyk jest porzadany zaraz po jezyku angielskim??? ktorych jezykow najczesciej wymagaja??

osobiscie nie biore pod uwage niemieckiego, zastanawiam sie nad wloskim hiszpanskim i francuskim ale niestety nie moge znalezc niczego sensownego w necie jak sie maja te statystyki.

moze wy cos wiecie lub macie jakies materialy?


przegladalam np oferty pracy roznych firm miedzynarodowych patrzac powiedzmy na oferty z polski czy anglii...do wyboru do koloru, myslalam ze jakos zauwaze na ktory jezyk jest cisnienie bardziej, ale na nic mi sie to zdalo.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez marie89 » 2 maja 2011, o 19:24

Może esperanto :):):)


Byłoby ciekawie...


Ale myślę, że teraz "w cenie" po angielskim... mile widziana jest znajomość francuskiego i włoskiego- przy czym chyba "łatwiej" opanować włoski,,,


Ale to tylko moja opinia... bez oparcia na statystykach..
marie89
 

Postprzez Sansevieria » 2 maja 2011, o 20:26

Drugim językiem świata po angielskim jest w tej chwili hiszpański. Natomiast równie dobrze można sie zastanowić nad jezykiem mało znanym, zależy po prostu w jakim fachu ma się on przydać. :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez smerfetka0 » 2 maja 2011, o 20:34

ja to bardziej patrze pod tym katem nie dla przyjemnosci a oplacalnie :) jako dodatkowy znaczacy atut w cv kiedys tam kiedys :)

chociaz nie zamierzam sie w danej chwili zabierac za kolejny jezyk :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 2 maja 2011, o 20:45

Słyszałam że w cenie są języki których rzadko się uczymy np czeski, węgierski, rosyjski itp
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Sansevieria » 2 maja 2011, o 21:04

Jeśli patrzysz "opłacalnie" to ewidentnie najpierw sie spróbuj zorientować w swojej branży, na co jest zapotrzebowanie. Wyuczenie się węgierskiego może być fajne, ale niczym kwiatek do kożucha, jeśli się nie ma szans przydać. Jeśli angielski przyszedł Ci łatwo, możesz spróbować któregokolwiek z romańskich, bo jeden ułatwia poznanie następnych i iść w kierunku fachowca - poligloty.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez limonka » 2 maja 2011, o 21:10

Sansevieria napisał(a):Jeśli patrzysz "opłacalnie" to ewidentnie najpierw sie spróbuj zorientować w swojej branży, na co jest zapotrzebowanie. Wyuczenie się węgierskiego może być fajne, ale niczym kwiatek do kożucha, jeśli się nie ma szans przydać. Jeśli angielski przyszedł Ci łatwo, możesz spróbować któregokolwiek z romańskich, bo jeden ułatwia poznanie następnych i iść w kierunku fachowca - poligloty.
:):) smerfeta wide ze szalejesz:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez smerfetka0 » 2 maja 2011, o 21:36

tak latwo mi ten angielski nie przyszedl i jeszcze mi duzo brakuje :)

tak tylko sie zastanawiam bo pod koniec drugiej klasy chce zaczac sie uczyc nastepnego bo kurcze! w kazdym ogloszeniu minimum dwoch wymagaja - najczesciej wlasnie hiszpanski wloski francuski neimiecki.

patrze glownie na ogloszenia finansowe i ksiegowe i cos w tym stylu, czasem z ciekawosci. i wiadomo - co firma inne wymagania i tak jak mowilam nie dopatrzylam sie zeby jakiegos konkretnego jezyka bardziej potrzebowali od innych.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez bunia » 2 maja 2011, o 21:41

hiszpanski :tak:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez Sansevieria » 2 maja 2011, o 21:44

No to faktycznie hiszpański jako "drugi język świata" by pasował. Bo to nie tylko Hiszpania, ale też spora część Ameryki Południowej i USA. A po hiszpańskim i francuski i włoski ewidentnie łatwiejsze :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Bianka » 3 maja 2011, o 12:14

Uczyłam się hiszpańskiego i francuskiego ( trochę się mylą) i angielskiego i niemieckiego i wszystko zaprzepaściłam, marzy mi się uczyć znowu, odkurzyć to co umiałam...zmarnowałam talent:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Honest » 3 maja 2011, o 14:40

---------- 14:39 03.05.2011 ----------

bunia napisał(a):hiszpanski :tak:


Zgadzam się ;)

Z uwagi na bliskośc naszych sąsiadów warto rozważyć też niemiecki. Wiele firm eksportuje lub importuje towary z Niemiec stąd i zapotrzebowanie na specjalistów z tym językiem.

---------- 14:40 ----------

Sansevieria napisał(a):Jeśli patrzysz "opłacalnie" to ewidentnie najpierw sie spróbuj zorientować w swojej branży, na co jest zapotrzebowanie. Wyuczenie się węgierskiego może być fajne, ale niczym kwiatek do kożucha, jeśli się nie ma szans przydać. Jeśli angielski przyszedł Ci łatwo, możesz spróbować któregokolwiek z romańskich, bo jeden ułatwia poznanie następnych i iść w kierunku fachowca - poligloty.


Celna uwaga!!! ;)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Sinusoida » 3 maja 2011, o 21:22

Myślę, że ważny jest też rejon, w którym się zamierza pracować. Bo w Wielkopolsce na przykład przydaje się i pożądany jest niemiecki, nawet chyba bardziej niż angielski...
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 552 gości

cron