Bisexualizm a przewaga płci;istnieje cos takiego??

Problemy natury seksualnej.

Bisexualizm a przewaga płci;istnieje cos takiego??

Postprzez NNicola115 » 20 lip 2010, o 11:25

Czy mozna byc BIsexualnym lecz z przewagą do jednej z płci??. Chodzi mi o to że często odczuwam podniete przy płci męskiej ale takze zdarza sie i przy żeńskiej. Co raz częściej mam wrażenie że mam tendencje Bi, ponieważ Kobiety także potrafią mnie zainspirować wewnetrznie,lecz o wiele bardziej a wrecz częsciej mężczyzni mnie pociagaja,ale Kobiet tez nie wykluczam
Z tąd te moje pytanie;czy mozna być Bii ale z wiekszymi preferencjami do jednej płci a zmiejszymi do drugiej choć preferencje są do obu płci. Jak myslicie???
A moze jeśli ma się preferecje Bi to podnieta musi mieć takie same odczucia w takiej samej procentowosci co do drugiej płci. No bo u mnie to wygląda 70 % mężczyźni, a 30% Kobiety.
Mozna to tak podzielić, czy w przypadku Bi nie ma takiego podziału??
NNicola115
 

Postprzez Abssinth » 20 lip 2010, o 11:45

oczywiscie ze jest podzial...nikt nie jest totalnie 50/50

sa teorie psychologiczne, ze wszyscy jestesmy bi....tylko u wiekszosci to jest zalozmy 90-95 % w jedna strone, czyli homo/hetero
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Goszka » 20 lip 2010, o 13:10

mnie się wydaje że teraz panuje jakaś moda na ogłaszanie światu że jest się bi :roll:
Więcej w tym jakiejś śmiesznej pozy niż autentyczności.
Przecież to takie fajne jak laska na co dzień ma faceta a na imprezie dla szpanu przeliże się z inną :roll:
Nie jestem jakaś konserwatywna ale nie wiem do czego zmierza ten świat.Śmieszy mnie to i tyle :lol:

I oczywiście nie przeczę że istnieją ludzie o takich preferencjach,ale chciałam tylko podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.
Nie rozumiem sensu takiej demonstracji. :bezradny:
Na myspace co drugi profil w orientacji ma wpis 'bi'.
WTF :?: :roll:
Goszka
 

Postprzez NNicola115 » 20 lip 2010, o 14:14

Ehhhhhhhhhhhh Goszka

Widocznie pochodze zbyt małego kregu socjologicznego,bo nigdy nie zauwazyłam tego co o tym piszesz,moze ty sie obracać w wiekszej grupie ludzi,i zauważyłas takie cos, ja stety/niestety jeszcze nigdy sie nie zetknełam z taka postawa że jak piszesz Bi/Homo/Trans itd.. w wiekszości dla szpanu

Mnie sie zdaje ze kazdy człowke jest wolny,nikt nie dostał certyfikatu aby nakazywac nam kim mamy byc,i jakie preferencje mamy wsobie od razu narzucając od górnie.
Ja sie ciesze że ludzie doszli do tego(a zajeło to setki lat) aby oficjalnie i otwarcie mówić kim ja jestem i jaka jestem. Jak koms się nie podoba czyjś styl bycia i zycia to niech trzyma sie z daleka od tych "szpanerów"(chodź ja bym tak tego nie ujeła)
Cieszy mnie ze Lud wreszcie nie zyje według kogos (ktos kto od wieków narzucał nam swoje postawy jacy mamy byc jako ludzie)tylko według siebie
Kazdy najlepiej wie co jego uszczęsliwia i przy tym nie krzywdzi innych osób,niestety wiekszośc społeczeństwa chciało by aby te "inne" osoby(trudno mi było nawet napisac ten wyraz inne) żyły tak jak drugim ludziom sie podoba nie zważając że z kolei dana osoba homo/bi/trans krzywdzi samą siebie aby uszczęśliwić osoby, które narzuciły odgórnie jaka ma osobom byc
Musimy się ze sobą zgodzic że ludzie od wieki wieków miewali kontakty seksualne typu Homo/bi/lessb. Tylko że wcześniej był to temat tabu. Sporo o tym czytałam ale było to pisane nie dosłownie ale tak "między wierszami"
Od samego początku ewolucji moglismy dostrzec takie zachowania, chodźby i nawet do dnia dzisiejszego na zwierzetach jak kotekk na kotku,lub piesek na piesku(i nie mam na mysli kotek z kotką,ani piesek z suczką) Soryy taka natura, nie wygrasz z nią, hihii :P :P :lol: :lol:
NNicola115
 

Postprzez Abssinth » 20 lip 2010, o 14:22

Musimy się ze sobą zgodzic że ludzie od wieki wieków miewali kontakty seksualne typu Homo/bi/lessb. Tylko że wcześniej był to temat tabu. Sporo o tym czytałam ale było to pisane nie dosłownie ale tak "między wierszami"


a wlasnie nie :)
poczytaj sobie o starozytnej Grecji np - tam bylo nawet swoistym nakazem wychowania, by mlodzieniec znalazl sobie starszego 'przyajaciela'....
Safona pisala poezje erotyczna dotyczaca kobiet...


wiek dziewietnasty, poczatek 20-go...w Londynie, Paryzu lesbijstwo bylo na porzadku dzoennym
homoseksualizm bywal za to karany smiercia, heh...po prostu uznawano, ze kobiety takiego obrzydlistwa nie beda ze soba wyprawiac - coz to za piekne echo wypowiedzi wielu wspolczesnych facetow ktorzy powiadaja, ze jak dwoch chlopow to feeee i pedaly, ale jak dwie sliczne poanienki to oni by z checia popatrzyli....
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez NNicola115 » 20 lip 2010, o 14:27

Abssinth pewnie że zgodze sie z tobą że było to karane smiercia lub innymi tortoruami, nie było na to przyzwolenia,za to groziły poważne konsekwencje,lecz z tąd wzieło się słowo TABU. takie rzeczy nie mogły wyjśc na jaw/na zewnątrz bo groziły temu cholerne kłopoty acz kolwiek ludzie praktykowali to w ukryciu i w tajemnicy
Jednak jak sam wspomniałeś było to pietnowane od zawsze ale nie znaczy że nie było tego hmmm ujmijmy to "problemu"
Był,zapewne był lecz jak tylko się dało wszystko trwało w ukryciu
NNicola115
 

Postprzez Goszka » 20 lip 2010, o 14:30

a czy ja gdzieś napisałam że jest inaczej?Odnoszę wrażenie że odbierasz moją wczesniejszą wypowiedź personalnie.Przecież ja nie twierdzę że Twoje poczucie własnej orientacji jest nieautentyczne i szpanerskie.Po prostu nie chciałam zakładać nowego tematu a miałam taką refleksję i potrzebę podzielenia się przy tej okazji swoimi spostrzeżeniami.
Daruj więc sobie ironię odnośnie obracania się w szerszym kręgu ludzi,bo uważam że nie tędy droga :roll:
Wyobraź sobie,iż doskonale zdaje sobie sprawę ,że od dawien dawna ludzie przejawiali różne preferencje seksualne.I nie przeszkadza mi to.Za to bawi mnie do łez ogłaszanie światu jestem taki i taki.To może ja zacznę chodzić po ulicach z transparentem że jestem hetero.
Dla mnie każda orientacja jest normalna i dopuszczalna ale nie uważam aby był większy sens to demonstrować.Nie potrzebuję zaglądać komuś do sypialni.
To co się teraz dzieje nazwałabym jakimś takim ekshibicjonizmem seksualnym.
Boże jaka zajebista jestem,przelizałam się z laską na imprezie,a teraz pora ogosić światu że jestem bi i wkleić na nk fotke dokumentującą ten fakt.
Niech świat widzi.
Btw jak modnie jest być teraz liberalnym.
A moda ma to do siebie że nie lubi łączyć się z racjonalnym myśleniem :lol:

NNicola,mam nadzieję że dobitnie i zrozumiale wytłuszczyłam o co mi chodzi.

Pozdrawiam.
Goszka
 

Postprzez Abssinth » 20 lip 2010, o 14:32

sednem mojej wypowiedzi bylo to, ze wlasnie w pewnych kulturach NIE bylo to pietnowane... a nawet raczej pochwalane :)


dziwne jakies ludzkie przekonania, czesto judeochrzescijanskie, doprowadzily do tego pietnowania w pozniejszych czasach...kultury nie probujace kontrolowac ludzkiej seksualnosci mialy do tego calkiem inne podejscie :)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez NNicola115 » 20 lip 2010, o 14:43

Abssinth zrozumiałam o co chodziło,tylko jeszcze rozszerzyłam moja mysl

Goszka,ja wiem o czym piszesz. Przd oczami staje mi wizerunek Tilly Teqili z MTV( reality show)moze wiesz o co chodzi, tylko że ja juz bym nazwała to słowem K.U.R.E.S.T.W.O
I nie zwazając na orientacje homo/hetero ludzie dla mnie zachowywujący sie w taki sposób jak piszesz są wkładani do jednego wora i najlepiej od razu do jeziora
Takie zachowania to mozna w najłagodniejszym określeniu ująć wyrazem Parcie na Szkło, tylko że dla tych ludzi typu zabawy/impry, szkłem stają się widzowie obserwujący ich wypociny-zygowiny, zarówno heterycy, jak i homo
NNicola115
 

Postprzez Abssinth » 20 lip 2010, o 14:46

cool :) czasem wyrazam sie niejasno, wiec wole 'rozjasnic' w razie watpliwosci :)

i tez sie zgadzam z obrzydliwoscia pokazowek...plus, Tila Tequila i cale jej 'moja zoneczka umarla,tak sie bardzo kochalysmy, ja chce spadek teraz'.... bleeeeee
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Goszka » 20 lip 2010, o 14:49

tak się właśnie zastanawiam odnośnie tego co napisałaś NNicola,że może faktycznie popkultura kreuje takie wzorce i Tworzy tego typu trendy...Nastolatkowie są bardzo podatni na takie sugestie i szybko podłapują modę lansowaną w mediach.A jakby nie było,to w obecnych czasach bardzo epatuje się seksualnością w środkach masowego przekazu...Może stąd bierze się nagły wysyp ludzi (przeważnie bardzo młodych) deklarujących się jako biseksualiści.

W ogóle przepraszam za off topic ;) ta kwestia trochę mi już siedziała na wątrobie i musiałam ją uzewnętrznić ;)
Goszka
 

Postprzez Abssinth » 20 lip 2010, o 14:55

...a z drugiej strony - moze to, ze zjawisko jest obecne w mediach i spoleczenstwie, pozwala ludziom sie do tego przyznac...? Sama zobacz, tutaj sie nawet pojawilo pare tematow, zwlaszcza od nie-nastoletnich kobiet, typu 'podoba mi sie kolezanka, nie wiem co zrobic'... teraz to prawie normalne, nie ma takiego strachu, ze 'o moj boze ja chyba jakas nienormalna jestem'...

chociaz naprawde zgadzam sie z tym, ze sa takie jednostki, ktore odstawiaja szopke tylko po to by cos sobie/komus udowodnic, odwalic pokazowke z takiego czy innego powodu (najczesciej powodem jest 'pokaze chlopakom, ze jestem taka zajefajna i otwarta, nie taka szara myszka jak inne'). I takie mi sie nie podobaja, a wrecz obrzydzaja....albo wzbudzaja poblazliwy usmiech-wyrosna z tego :)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn


Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości

cron