Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Problemy związane z uzależnieniami.

Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez rds » 26 lip 2011, o 22:48

Zastanawiam sie nad przypadkiem w rodzinie, troche dalszej rodzinie.
Jest sobie chlopak, zrobil prawo jazdy gdy mial lat 18. W wieku 19 lat pierwszy własny samochód. Wiem, że to co zarobił wydawał na paliwo, prawie wszystko. Dzisiaj ma lat 27 i nadal to samo, pracuje ale okolo 80% pieniedzy wypuszcza przez rure wydechową :shock: . W tym roku kupił nowe auto, zarobil na wyjedzie do Belgii. :lol: Mowil, że teraz juz będzie oszczedny, jednak ja widze go caly czas w aucie, jezdzi chyba bez celu. Mowil mi kiedys, że lubi takie klimaty, autostrady, duza prędkość itp. Jednak ja widze, że w zupełnosći wystarczają dla jego nawet drogi miejskie :shock: .

Chłopak według mnie ma problem i to duzy, o auto dba bardziej niz o siebie. Czasami tez dostaje "małpiego rozumu" i zaczynaja sie szaleństwa, raz na jakiś czas.
Ja obserwując go juz od jakiegoś czasu (lat), moge go śmiało porównać do alkoholika, ktory chce skończyćz nałogiem ale nie potrafi z tym poradzić. Nie ma on tez dziewczyny, mówi, ze nie ma czasu :lol: .

Szkoda mi go, czy ktoś słyszał o takim przypadku? Jesli tak to co robić?. Dzisiaj pytała mnie o to jego matka, moja ciotka. :roll:
Z tego co wiem, potrafi "odstawić" auto na 3 dni, jednak później ten kilometraż nadrabia w 1 dzień. :(

Poproszę o jakieś opinie :D
rds
 
Posty: 62
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 01:57
Lokalizacja: Polska

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez sikorka » 26 lip 2011, o 23:49

a Ty czasem rds nie mowisz o sobie? ;)
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez marie89 » 27 lip 2011, o 00:49

Bliscy rozmawiali z nim na ten temat? Jak reagował?
marie89
 

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez rds » 27 lip 2011, o 04:34

sikorka napisał(a):a Ty czasem rds nie mowisz o sobie? ;)


Hej :). Nie, nie o sobie tym razem :). Juz od stycznia zycie mam jak najbardziej unormowane i "normalniejsza" prace, nie taka jak wczesniej. Faktem jest, ze w 2010 roku padl rekord u mnie, dokladnie 85000km, ale jak sama wiesz, taka mialem prace. W tej chwili 2.5 km od domu. :wink:
rds
 
Posty: 62
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 01:57
Lokalizacja: Polska

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez rds » 27 lip 2011, o 04:45

marie89 napisał(a):Bliscy rozmawiali z nim na ten temat? Jak reagował?


Juz dawno byly rozmowy na ten temat, sam z nim rozmawiałem wczoraj jak go spotkalem. Zapytałem gdzie teraz jedzie. Odpowiedzial w sposób bardzo pokręcony, że gdzieś tam jedzie bo ma coś do załatwienia.
rds
 
Posty: 62
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 01:57
Lokalizacja: Polska

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez imprecha » 27 lip 2011, o 08:17

Nie widzę problemu.
Czy pasja musi byc zaraz nazywana uzależnieniem?
Czy już nic w życiu nie można robić z zaangażowaniem ,bo ktoś nas podczepi pod jakąś chorobę?
no chyba ,że to jest działanie kompulsywne ...ale nieszkodliwe.
Jak się mamusia martwi to niech go wsadzi na TiRa-tam sie wyjeździ, a mamusia będzie miała spokojne sumienie ,że facet robi to dla chleba.
TiRami ktoś musi jeździć i chyba nie jeździ nimi ktoś,kto tego nie lubi .I nie nazywa się go uzależnionym.
imprecha
 

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez rds » 31 lip 2011, o 18:29

Wiem co to pasja, sam startowalem w rajdach samochodowych i po prostu lubie jezdzic, ale wszystko w granicach rozsadku. Watek dotyczy problemu a nie zwyklej pasji. Dlatego tez zapytalem o to czy wogole cos takiego istnieje. :wink:
rds
 
Posty: 62
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 01:57
Lokalizacja: Polska

Re: Uzależnienie od jazdy samochodem, czy istnieje?

Postprzez imprecha » 31 lip 2011, o 19:51

Wszystko co jest zajęciem kompulsywnym,przymusowym,jest zajęciem odbiegającym od normy.
Nie wykonuje się wtedy tego bo sie chce ,tylko się musi.
Ale to specjalista może ocenić.
imprecha
 


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości