filmy psychologiczne,bądź takie,które zrobiły na Was wrazeni

Rozmowy ogólne.

Postprzez milla » 16 lis 2009, o 02:56

o czy "Psychopata" to taki o łysym grubym psychopacie który uwalnia się i sieje śmierć w szpitalu psychiatrycznym?

oglądałam Gran Torino, ale to było na wiosnę we Francji, a tu chyba nie lecial... fajny, ale smutny

oglądałam ostatnio "Władcę Much" choć film ma już z 10 lat chyba - ale jest na pewno psychologiczny i prawdziwy, to znaczy prawdopodobny, jeśli ktoś nie oglądał to polecam.

a jeśli chodzi o Wywiad z Wampirem, to sto razy bardziej polecam książki z tej serii, ale tylko do Złodzieja Ciał, bo potem stają się przerafinowane, Rice lubuje się w długich nic nie wnoszących opisach i te rozwlekle opisane uczucia kolejnego bohatera stają się jak uczucia każdego poprzedniego, więc sylwetki nie są oryginalne. omijałam duże partie tekstu.

pozostając w temacie wampirycznym, "pozwól mi wejść" czyli w wersji szwedzkiej "let de ratta koma in" to wspaniały film o małej dziewczynce zamkniętej od 50 lat w ciele dziecka, bardzo dobrze zrobione efekty specjalne, i zero romantyzmu, dużo prawdziwie wyglądającej krwi i brutalności, realności w pokazywanych scenach - to taki drapieżnik, którego można się przestraszyć; i wspaniale stworzony groźny klimat ciemnego osiedla w mroźnej Szwecji; takiego filmu z gatunku jeszcze nie było, naprawdę polecam!

z filmów oglądałam też - kurcze, we Francji to nosiło tytuł jak: "do diabła ze Stalinem, zdrowie państwa młodych" a opowiadające o weselu w rumuńskiej wiosce, na którego końcu dochodzi do tragedii - wyśmienite kino :)

Z filmów, jakie chętnie zawsze oglądałam, także "Amadeusz", ale już do niego nie wróce, bo ileż można oglądać to samo :)


mam pytanie czy ktoś widział nowego Janosika?
Avatar użytkownika
milla
 
Posty: 404
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:41

Postprzez caterpillar » 16 lis 2009, o 13:27

hehe ale jaja ja 2 dni temu wspominalam "wladce much" ogladalam go kupe lat temu i to w dodatku po niemiecku..nic nie kumajac z dialogu ale film bardzo mi utkwil w pamieci i chetnie go odswieze :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez milla » 18 lis 2009, o 03:43

dziś oglądałam Pomarańczowa Miłość na festiwalu filmow ukraińskich, film bardzo bardzo dobry

ale dla mnie za ciężki
Avatar użytkownika
milla
 
Posty: 404
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:41

Postprzez sally.the.alien » 19 lis 2009, o 07:46

Salome napisał(a):"Siostro moja, siostro"

widział ktoś?


Ja szukam tego filmu, żeby go obejrzeć, czytałam, że niezły, no i na faktach.



Film, który na mnie robi zawsze wrażenie to "Pianistka" Michaela Haneke. Ten reżyser lubi kręcić filmy, których oglądanie boli - przy "Pianistce" był zdaje się w szczytowej formie ;)

A psychologiczny film... ale taki tylko dla Pań! ;) ... to "Książę przypływów" - o psychoterapii i miłości. Ah, ten Nick Nolte :)

I jeszcze parę o związkach, miłości i ludzkich patologiach, które lubią się uzupełniać ;) : "Sex, lies and videotapes", "The secretary".


:)
sally.the.alien
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ewa_pa » 19 lis 2009, o 13:03

"zły dotyk" "plac zbawiciela"
Avatar użytkownika
ewa_pa
 
Posty: 812
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 21:15
Lokalizacja: bielsko

Postprzez milla » 20 lis 2009, o 14:58

---------- 13:56 20.11.2009 ----------

boże, może niezbyt psychologiczny ale zrobił na mnie wrażenie, o tak...

te nagie, muskularne męskie klaty!!!!
"Księżyc w nowiu", wczoraj premiera o północy...

och :oklaski:

---------- 13:58 ----------

mówię o klatach wilkołaków, nagich muskularnych opalonych torsach... żeby było jasne - a nie o bladej, wychudłej piersi Edwarda :roll:
Avatar użytkownika
milla
 
Posty: 404
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:41

Postprzez melody » 21 lis 2009, o 15:41

"Dzieci gorszego boga". Widziałam, że nikt nie wymienił. Znacie ten film?
melody
 

Postprzez Bianka » 21 lis 2009, o 16:00

milla napisał(a):o czy "Psychopata" to taki o łysym grubym psychopacie który uwalnia się i sieje śmierć w szpitalu psychiatrycznym?


Nie ten psychopata:) miałam na myśli film z Sigurney Weaver i Holly Hunter
http://www.youtube.com/watch?v=lsmXhM4yfU0 -oto zapowiedz
mozna duzo sie dowiedziec o słynnych seryjnych mordercach itp
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 21 lis 2009, o 22:18

hmm "dzieci gorszego boga" cos mi to mowi :idea: zaraz zerkne bo tytul bardzo znajomy..a ja ostatnio odswiezylam sobie
"ze zycie ma sens"
(oczywiscie polecam pelna wersje nie youtiubowa) cenie ten film za prawdziwosc,za "amatorski profesionalizm" ,za to, ze wbil mi sie niczym szpila pod paznokiec kiedy tego potrzebowalam ..i za mistrzowska scene "wywiezienia do lasu dilera".

moim zdaniem duuuzo lepszy niz symetrie, pregi itp.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 23 lis 2009, o 19:07

Ja znam "Dzieci gorszego Boga", bardzo mi się podobał:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez milla » 24 lis 2009, o 00:56

w sobotę byłam na Paranormal Activity i powiem, że wbija w fotel
Avatar użytkownika
milla
 
Posty: 404
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:41

Postprzez Bianka » 24 lis 2009, o 14:09

"Płynąc pod prąd" z Geoffreyem Rush'em i Judy Davis na faktach, super!
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 8 sty 2010, o 17:51

Nie psychol., ale po oglądnięciu, uznałam, iż na wzgląd na fenomenalne efekty warto pójść do kina - "Avatar", jednak bezapelacyjnie w wersji 3D !
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

filmy -ale sie to fajnie czytało

Postprzez maaszka » 8 sty 2010, o 22:02

Ogromna ilość tytułóew przez Was podawanych jest "moja". Do tego, choć byc może przegapiał polecam:
Pukając do nieba bram
zostawić Las Vegas
Gorączka

a tu dokładnie nie pamiętam, chyab Czekając na ciszę (raz widziany, kupę lat temu i dość we mnie twi. Może ktoś pamięta o nim coś więcej: rodzina w na północy Anglii, niby ok ale okauje się, że tatuś gwałci w domu wszystkie córeczki co zdradza najstarsza, bo juz musi, przy gwałcie noworodka>>>>>>>>)
A dla rozluźnienia uwielbiam:
Klatak dla ptaków
Priscilla ksieżniczka pustynia (oba o transwestytach)
maaszka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 sty 2010, o 20:21

Postprzez Sinuhe » 9 sty 2010, o 12:18

Pukając do nieba bram - niesamowity
Avatar użytkownika
Sinuhe
 
Posty: 468
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości