Apokalipsa

Problemy z partnerami.

Apokalipsa

Postprzez california » 27 sie 2007, o 09:59

Zauważyli¶cie może, że zaczeła się już apokalipsa?
Avatar użytkownika
california
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 15:16
Lokalizacja: Bliżej morza

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 10:15

zależy w jakim sensie j± rozumiesz.
Goszka
 

Postprzez california » 27 sie 2007, o 10:25

Chodzi mi o kataklizmy, które ostatnio maja miejsce...pożary...wypadki...powodzie.....choroby... o tym wszystkim jest mowa w Bibli....
Avatar użytkownika
california
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 15:16
Lokalizacja: Bliżej morza

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 10:45

Biblii dawno już nie czytałam,ale kiedy¶ interesowałam się proroctwami ¶w.Jana czy przepowiedniami Nostradamusa...rzeczywi¶cie można zauważyć w ich pismach analogie do tego co obecnie wyprawia się na ¶wiecie...a gdzie Antychryst?Podobno już jest na ziemi...Z drugiej strony przypuszczam że można by wszystko wytłumaczyć naukowo,racjonalnie.Bo sk±d kataklizmy jak nie z bezrefleksyjnego eksploatowania dóbr przyrody przez człowieka,zanieczyszczania ¶rodowiska i różnych dziwnych a często niepotrzebnych eksperymentów przez niego dokonywanych?To ingerencja w prawa natury i prędzej czy póĽniej odpłaci ona pięknym za nadobne,równowaga jest już zachwiana i mamy teraz efekty.Można wierzyć w Apokalipsę i stać z założonymi rękami a można zastanowić się głębiej ile w tym winy człowieka,poszerzyć edukację ekologiczn± poczynaj±c od szkół i zacz±ć naprawiać to co zniszczyli¶my,można jeszcze zahamować te anomalie,gdyby tylko ludzie my¶leli...Co z globalnym ociepleniem?Co z dziur± ozonow±?Zanieczyszczeniami w atmosferze?Wyrębem lasów które s± płucami Ziemi?Wysyłanie sztucznych satelitów,sond w kosmos?Przecież tam już powiększa się kolejne wysypisko ¶mieci!Kupa żelastwa kr±ży wokół naszej planety.A wszystko to wina człowieka!Chcemy poznać najdalsze zak±tki Wszech¶wiata,zbadać inne planety,podczas gdy nie potrafimy zadbać o swoj± a wręcz bezmy¶lnie niszczymy j±.To smutne.Jestem jednak bardziej skłonna uwierzyć w winę głupoty człowieka,niż wizje proroków.Wiem że można co¶ poradzić,bo nic nie dzieje się bez przyczyny.Trzeba tylko chcieć :(
Goszka
 

Postprzez california » 27 sie 2007, o 10:53

Ale jadenak chc±ć niechcac zostało to przewidziane...zachodzi dziwna zgodnosc...a wszystko dla tego,ze człowiek próbuje "przechytrzyć Boga". Antychryst -ponoć miał przyjsc na swiat gdzie¶ w Azji...Czyzby to Sadam ;)
Avatar użytkownika
california
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 15:16
Lokalizacja: Bliżej morza

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 11:03

Można powiedzieć też w taki sposób że przechytrzyć Boga=przechytrzyć naturę, w końcu Boga można rozumieć jako siłę działaj±c± w ¶wiecie.I w ten sposób można też doj¶ć do tego że to wina człowieka i gdyby zatrzymał się choć na chwilę i pomyslał,może co¶ by się dało zrobić.Tylko my¶lę że wszystko jest win± za mało rozwiniętej ¶wiadomo¶ci człowieka,dla którego najważniejsze jest co zje¶ć,jak się ubrać,zarobić ile się da,czy mieć dach na głow± a otoczenie w którym żyjemy jak na razie schodzi na dalszy plan dla większo¶ci.A po nas choćby i potop!
My¶lę że za bardzo zapędzili¶my się w tej dewastacji ¶rodowiska i potrzeba teraz nagłej zmiany ¶wiadomo¶ci aby to odwrócić.A to będzie bardzo trudne.O ile w krajach rozwiniętych bardziej możliwe do przeprowadzenia,to w tych zacofanych wymagałoby to przełamania mentalno¶ci a ta przecież kształtuje się wiekami.Czyżby¶my byli z góry skazani?
Co do Saddama to przecież on już nie żyje...a Antychryst niby nadal jest...
Goszka
 

Postprzez Barbie* » 27 sie 2007, o 12:04

O kurdę, ano nie zauwazyłam....:/
A rzeczywi¶cie tak jest, i tak jest napisane w Biblii. No ładnie, zebym jeszcze nie dozyła moich dzieci±tek:(
Barbie*
 
Posty: 358
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 13:57
Lokalizacja: Powiedzmy Gdańsk :)

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 12:27

no nie przesadzajmy znowu,tak ¶lepo nie można patrzeć na to co napisane w Biblii,w końcu jest tam wiele symboliki której nie można traktować dosłownie.Poza tym wierzę że Bóg dał człowiekowi woln± rękę i za wszystko odpowiadamy wła¶nie my,jako niby ta najrozumniejsza rasa na ziemi.Je¶li potrafimy co¶ zniszczyć to myslę że odbudować też się da.
W każdym razie nie upatruję w tym co się dzieje rychłego końca ¶wiata,Ľle się dzieje ale przecież nie można się tym zadręczać bo człowiek wpadnie w jak±¶ paranoję!
Goszka
 

Postprzez Barbie* » 27 sie 2007, o 12:52

S±dzę że powodzi i huraganów nie spowodowali¶my my
Barbie*
 
Posty: 358
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 13:57
Lokalizacja: Powiedzmy Gdańsk :)

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 13:07

a ja jednak s±dzę że działalno¶ć człowieka wpływa na anomalie pogodowe a czymże s± powodzie i huragany jak nie wła¶nie anomaliami?Czy niszczenie ¶rodowiska nie zaburza jego równowagi?
No.To rzecz wiary.Nie jestem widać na tyle wierz±ca aby brać na poważnie wszystko o czym pisze w Biblii.Oczywi¶cie uczciwie trzeba powiedzieć że za wszystko człowieka też nie można winić,ale klimat się niestety zmienia i to akurat w dużej czę¶ci jest efektem postępu cywilizacyjnego.
Goszka
 

Postprzez Barbie* » 27 sie 2007, o 13:14

---------- 13:13 27.08.2007 ----------

A jak to działalno¶ć człowiecza które powoduje te "anomalie"?

---------- 13:14 ----------

Sorry,

A jaka to działalno¶ć człowiecza która powoduje te "anomalnie"?
Barbie*
 
Posty: 358
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 13:57
Lokalizacja: Powiedzmy Gdańsk :)

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 13:20

nie powoduje a wpływa-czytaj ze zrozumieniem.WejdĽ sobie na któr±kolwiek stronę o tematyce ekologicznej a tam się już dowiesz jaka to działalno¶ć.A słyszało się może kiedy¶ tak przypadkiem o globalnym ociepleniu?O topnieniu lodowców?Że co?To może też wynik przepowiedni biblijnych?Nieeee,bo człowiek wcale nie zanieczyszcza ¶rodowiska,nie zabija gatunków zwierz±t ważnych w łańcuchu pokarmowym,gdzie je¶li jednemu zwierzęciu zabraknie niezbędnego pokarmu to gatunek ten wyginie a w konsekwencji i inne które żywiły się tym wymarłym.To s± wła¶nie takie przykłady.Może wejdĽ na stronę greenpeace a tam już dowiesz się jaki wpływ ma człowiek na to,co go otacza.
Ostatnio edytowano 27 sie 2007, o 13:40 przez Goszka, łącznie edytowano 2 razy
Goszka
 

Postprzez Barbie* » 27 sie 2007, o 13:27

Byc może.
Ale jako¶ strona greenpeacu mnie nie interere:)
Dzięki za u¶wiadomienie, mua:*
Barbie*
 
Posty: 358
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 13:57
Lokalizacja: Powiedzmy Gdańsk :)

Postprzez agik » 27 sie 2007, o 13:29

Kurde, ja też nie zauważyłam...
a nawet je¶li by to miał być koniec ¶wiata, to ja i tak żyję(staram się), jakby każdy dzien miałby być tym ostatnim moim (choć moj bank ma pewnie inne oczekiwania, hihi)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez Goszka » 27 sie 2007, o 13:34

Barbie,no widzisz,każdy wierzy w to co chce.Ja wierzę bardziej w możliwo¶ci ludzkie i to że my sami mamy wpływ na bieg zdarzeń,niż w z góry przewidziane przez proroków końce ¶wiata.Nostradamus,¶w.Jan-intryguj±ce,tajemnicze postacie...ale czas pokaże i to czy w końcu pójdziemy po rozum do głowy,jak naprawdę będzie z t± apokalips± ;)
No i dla Ciebie też :*
Goszka
 

Następna strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 284 gości