czy warto przejść terapię DDA?

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

czy warto przejść terapię DDA?

Postprzez guska » 1 lip 2009, o 17:23

hej chciałabym się dowiedzieć, czy Waszym zdaniem rzeczywiście terapia DDA pomaga?
Mąż uważa, że powinnam pójść na taką terapię..Nie ukrywam, że pochodzę z rodziny patologicznej (ojciec pił i nadal pije)...jako dziecko czułam się winna, że tak jest, przeszłam anoreksję, wplątałam się w chory związek...ale teraz mam kochającego męża, spodziewam się dziecka, jedynym moim problemem jest brak życia zawodowego, skończyłam biologię, niestety nie ma po niej pracy..zaczęłam jako przedstawiciel, ale źle się z tym czułam, chciałam zrezygnować z pracy i jednocześnie wiedziałam, że nie mogę, bo ciężko z pracą, myślałam o samobójstwie...wpadłam w depresję...zaszłam w ciążę, ale nadal nie wiem co dalej..
mam pewne cechy ludzi DDA, ale wydaje mi się, że do szczęścia brak mi tylko samorealizacji...
czuję się oszukana...skończyłam studia, po których nic nie mam, wiem, że powinnam się przekwalifikować...ale nie wiem no co pójść, boję się, że znowu mi się nie uda, że nie starczy mi sił...
bardzo proszę o radę
guska
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2009, o 17:02

Postprzez prince » 2 lip 2009, o 12:01

---------- 11:30 02.07.2009 ----------

Napisz cos więcej o swoim domu,rodzicach,wychowaniu.Bo na razie nie wiemy czemu miałabys przechodzic terapie dla DDA.

Pozdrawiam

p.

---------- 12:01 ----------

Przepraszam,jeszcze raz dokładnie wczytałem się w to co napisałaś i doczytałem się ze ojciec pił(taki jestem tępak ze nie zawsze cos do mnie dochodzi za pierwszym razem:).Ale moze cos wiecej napiszesz o swojej rodzinie.
prince
 

Postprzez wolfspider » 2 lip 2009, o 13:00

Ja byłem ostatnio na mitingu DDA i poczułem się tam jeszcze lepiej niż na mitingach AA na które uczęszczam. A co do terapii to już wyższa szkoła jazdy. Trzeba odpowiednio dobrać terapeutę, żeby nie doprowadził do tego, ze zamiast lepiej było gorzej. Na pewno ważne jest aby w sobie dużo rzeczy zaakceptować to pierwszy krok do wszelkich zmian na lepsze
wolfspider
 
Posty: 250
Dołączył(a): 5 lis 2008, o 09:55


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości