Chce to uratowac ,pomozcie...

Problemy z partnerami.

Postprzez Sanna » 14 maja 2009, o 17:23

cvbnm napisał(a):zastanawiam sie nad tym co terapia tak na prawde robi z ludzmi, bo mam wrazenie ze terapeutyzuje sie ze zdolnosci do kochania, kastruje z wielu uczuc ktorymi sie potem pogardza. oto ci co kochaja sa teraz naiwni, a my wyleczeni, juz wiemy, ze to iluzja.



Miałam się nie odzywać w tym wątku, ale po przeczytaniu twojego postu nie jestem w stanie. Usprawiedliwiam się tylko tym, że nie jest on skierowany do Lad.
Co daje terapia? Można to przeczytać w wielu wątkach na forum, ale powiem za siebie: daje szczęśliwe życie bez dołów, bez lęków, szansę dostrzeżenia i przeżycia miłości i bliskości, uniknięcia bólu który ludzie sprawiają sami sobie albo noszą w sobie, daje cudowne ( dla mnie) zadowolenie z życia.
I w mojej opinii zdecydowanie wzbogaca.

Tak jak pisałam wcześniej, twoje opinie są nieraz bardzo interesującymi koncepcjami filozoficznymi i konstrukcjami myślowymi zaskakującymi nieraz przewrotną logiką, ale pamiętajmy o miejscu w którym się znajdujemy. Uważam, że takie wypowiedzi są ciekawe, myślenie dla samego procesu myślenia jest cudowne, ale gdy dyskusja toczy się między osobami o mocnej, zdrowej, zrównoważonej konstrukcji wewnętrznej. A to forum skupia, w dużej mierze, raczej inną grupę.

Uważam, że w wypadku takiego akurat forum , wyrażanie opinii takich jak twoja jest szkodliwe. Zresztą mówi o tym regulamin. Przejaskrawiam, bo twoja wypowiedź nie jest oczywiście namawianiem wprost, ale .....
To co powiedziałaś ruszyło mnie tak, bo na podstawie osobistych nie przemyśleń a doświadczeń ( baaardzo podobnych do tego co pisala Carita) , głęboko się z tym nie zgadzam.

,,Niedozwolone jest namawianie do całkowitej rezygnacji z fachowej pomocy: lekarza, psychologa, pedagoga, terapeuty, itp. Grupy wsparcia nigdy nie mają na celu zastąpić ekspertów, najlepsze rezultaty przynosi połączenie pomocy profesjonalnej i nieprofesjonalnej."

Howgh, wyraziłam opinię.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez ewka » 14 maja 2009, o 17:52

Ladybird napisał(a):Jak widac jednak zdania sa podzielone, wiec nie mozna z gory przesadzac ,kto ma racje.

Laduś, a czy tutaj chodzi o jakieś i czyjeś racje? Przyszłaś tutaj podzielić się swoim problemem... spotkałaś się z przyjęciem (zobacz jak licznym!) i każdy na swój sposób stara się pomóc. Jeżeli zaczyna się ta pomoc "przerabiać" w jakieś atakowanie Ciebie i osądzanie (ja to tak widzę na tę chwilę)... Ty zaczynasz się bronić i to jest taka naturalna reakcja. Dociekanie teraz, czyja jest racja jest (wg mnie) zupełnie bez sensu... bo jeśli rację ma X - to co z tego? A jeśli Y - to co z tego? Co z tego wynika na TĘ CHWILĘ dobrego dla Ciebie?

Moja rada jest taka - przyjmij wszystkie opinie, wrzuć do jednego wora (znaczy się do głowy) i samo życie pokaże, z której skorzystasz i która będzie dla Ciebie. Nie musisz nikomu udowadniać, że jesteś lepsza, ładniejsza, zgrabniejsza, spokojniejsza... niż naprawdę jesteś, bo komu? I po co? Nie musisz zrealizować od JUŻ każdej zaproponowanej rady czy sugestii. Nie musisz się tłumaczyć, że wybierasz tę lub tamtą i dlaczego właśnie tak postanowiłaś. Wyluzuj i daj sobie czas. Forum ma Ci pomóc odkrywać siebie... a jeśli to, co odkryjesz obgadasz z terapeutą - to będzie miód malina.


:serce2: :serce2: :serce2:
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez cvbnm » 14 maja 2009, o 19:04

Co daje terapia? Można to przeczytać w wielu wątkach na forum, ale powiem za siebie: daje szczęśliwe życie bez dołów, bez lęków, szansę dostrzeżenia i przeżycia miłości i bliskości, uniknięcia bólu który ludzie sprawiają sami sobie albo noszą w sobie, daje cudowne ( dla mnie) zadowolenie z życia.

fajnie

ja nie jestem przeciwko terapii, a nawet jestem za
aczkolwiek wytykam poczucie wyzszosci tych co sa po terapii nad tymi co nie sa bo uwazam to za paskudne.

uklony
cvbnm
 

Postprzez Sanna » 14 maja 2009, o 20:20

Poczucie wyższości jest ostatnim poczuciem, które mną kieruje.

To tyle w temacie.

Pozdrawiam,
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez wuweiki » 14 maja 2009, o 22:10

:lol:
to moja nie moja myśl zapożyczona od pana Eckharta Tolle ...zostałam wywołana to sie pojawiam ;)
tak więc skoro taka sobie żywa dyskusja się wywiązała, no to ja tak z przymrużeniem oka dodam swoje trzy grosze...
i nie jest to ocena Ciebie Ladybird - daleka jestem o lata świetlne od oceniania czy redukowania ;) kogokolwiek
ale ja na przykład sobie tak obserwując tylko mam wrażenie że lubisz prowokować Ladybird :) co mi się akurat podoba, bo sama czasem lubię :lol: i zresztą sama napisałas kiedyś, że lubisz tu pisać o sobie, bo i pomaga to Tobie i sprawia Ci po prostu radość no... lubisz :)
poza tym jako że jestem osobą o bujnej wyobraźni i potrafiącą nakręcić sobie nieziemskie filmy :lol: to wymyśliłam sobie teorię spiskową, że Ladybird i Impresja się znają :lol: ...ba! w pewnym momencie nawet pomyslałam, że to ta sama osoba...
ale... :!:
to taka moja wyobraźnia :lol: ...umysł płata figle "podsuwa mi złe obrazy" ;)
pozdrawiam i zupełnie szczerze życzę miłej zabawy...
śmiech i radość to zdrowie... byle wszystkim do śmiechu było, bez przemocy i w pokojowej atmosferze i tak myślę, że nie ma co się przesadnie unosić na podstawie wyobrażeń i redukować li tylko do nich :lol:
wuweiki
 

Postprzez mahika » 14 maja 2009, o 22:19

taaaa, a ja to pewnie moratar :lol:

dobre :lol:

no mówicie, kto jest kim, ale szybko!!!
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez wuweiki » 14 maja 2009, o 22:22

---------- 22:22 14.05.2009 ----------

jesteś moim alter ego :cool:
:lol:

---------- 22:22 ----------

do-bra-noc!!!
:lol:
wuweiki
 

Postprzez mahika » 14 maja 2009, o 22:24

jesteś moim alter ego


To była moja piuerwsza myśl 8) :lol:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ewka » 14 maja 2009, o 22:35

x-yam napisał(a):wymyśliłam sobie teorię spiskową, że Ladybird i Impresja się znają Laughing ...ba! w pewnym momencie nawet pomyslałam, że to ta sama osoba...

O matko i córko!!!!! No to jesteśmy na onetowym forumie... dzień dobry;)

A nawet jeśli masz rację... co to zmienia w problemie, opisywanym przez Lad?

O matko, no nie mogę...
:( :( :(
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez mahika » 14 maja 2009, o 22:40

O matko, no nie mogę...


bywa i tak :kwiatek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ewka » 14 maja 2009, o 22:48

Cokolwiek... nie lepiej zająć się PO PROSTU problemem? Hehehe - ktoś mnie kiedyś zapytał, dlaczego uważam, że kiedyś było tutaj fajniej...

:szok:
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez mahika » 14 maja 2009, o 22:58

no może i było, ale czy ta wypowiedź sugeruje ze jakaś osoba/osoby mają sobie iść zeby znów było fajnie? :?

Lad, wybacz ze w Twoim wątku, takie offtopy :kwiatek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ewka » 14 maja 2009, o 23:03

Moja wypowiedź nic nie sugeruje... niech ją sobie każdy przeczyta, jak sam chce.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez Sanna » 14 maja 2009, o 23:16

mahika napisał(a):
no mówicie, kto jest kim, ale szybko!!!



Melduję poslusznie, ze ja już się kiedyś demaskowałam jako agent! Niestety juz nie pomnę jakiego wywiadu :?

Pamięć już nie ta , a i pora późna.

Dobranoc.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez Megie » 15 maja 2009, o 06:57

do x-yam

ten portal to nie najlepsze miejsce do prowokacji...
jak sie wezmie pod uwage, ze jest tu wiele osob z problemami... i nie tylko w zwiazkach ale duzo szerszymi..
moze byc nie do smiechu przynajmiej jednej ze stron...
prowokacje kojarza mi sie z forum.gazeta albo onet albo wp.

radzilabym sie nad tym zastanowic...

mnie to nie smieszy ani ciut ciut...
Megie
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 15:24
Lokalizacja: nie wiem skad..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 330 gości

cron