Badania do pracy magisterskiej

Kącik na szczotki, tu nawet admin nie zagląda!

Badania do pracy magisterskiej

Postprzez Fefa84 » 21 kwi 2009, o 13:32

Chciałabym zapytać czy jest możliwość umieszczenia zaproszenia do wzięcia udziału w badaniach (wypelnianie testów)do pracy magisterskiej przez kobiety-ofiary przemocy w rodzinie.
Studiuję psychologię i bardzo potzrebuję osób badanych. Badanie odbyłoby się poza portalem. Portal miałby ułatwić jedynie nawiązanie kontaktu.

Czekam na odpowiedź.

Ewa
Fefa84
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 17:39

Postprzez Goszka » 21 kwi 2009, o 15:36

wiem że czekasz na odp. administratora,jednak już teraz mogę napisać Ci że szukanie osób do udziału w badaniach jest złamaniem regulaminu.
Zapraszam,przeczytaj i sprawdź sama http://www.psychotekst.pl/phpBB2/regulamin.php
Ale fajnie że jesteś na tyle uczciwa i w porządku,że najpierw zapytałaś,a nie wyjechałaś po chamsku z testami :)
Pozdrawiam,mam nadzieję że znajdziesz kogoś do badań w innym miejscu.
Goszka
 

Postprzez administrator_Paweł » 21 kwi 2009, o 15:46


Witaj Ewa,
dziękuje, że zapytałaś respektując to miejsce,
Rozumiem, że potrzebujesz osób do badania - niestety nie zajmujemy się tu tego rodzaju pośrednictwem, zaznacza to wyraźnie nasz regulamin w punktach:
1. Jedynym celem działania każdej Grupy jest WZAJEMNE WSPIERANIE SIĘ jej członków (...)
5. Zabronione jest prowadzenie działalności reklamowej, promocyjnej i handlowej, oraz poszukiwania chętnych do współpracy w badaniach naukowych czy przedsięwzięciach dziennikarskich.

Nie zamieszczamy tego typu ogłoszeń bo nie możemy ręczyć ani za osoby przeprowadzające badanie (nie znamy ciebie), za wpływ metod badawczych na ankietowane osoby, ani za tych, którzy zdecydowaliby się na udział. Nasze wcześniejsze doświadczenia z wszelkiego rodzaju pośrednictwem nauczyły nas ostrożności i pozwoliły wypracować jasną decyzję.
Inaczej rzecz ma się w realu - polecam odwiedzenie ośrodków interwencji kryzysowej, poradni uzależnień i innych tego typu - być może pracownicy tych miejsc będą mogli udzielić wsparcia - w realu znacznie łatwiej o rzetelne zaopiekowanie się i osobami badanymi i osobą badającą; W przypadku badania osób, które w swojej historii życia doświadczyły przemocy warto np. zwrócić uwage na konstrukcje ankiet, na to jak poruszane zagadnienia mogą wpłynąć na badanego i czy w związku z tym badana osoba ma możliwość otrzymania wsparcia po badaniu, które może być przecież poruszajace dla niej.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Goszka » 21 kwi 2009, o 15:52

w ogóle to przepraszam Adminku że tak wścibiam nosa...chyba taka już jestem,że czasem lubię się wtrącić ;)
Ale postaram się nad tym panować :oops:
Goszka
 

Postprzez administrator_Paweł » 21 kwi 2009, o 18:52

Goszka napisał(a):w ogóle to przepraszam Adminku że tak wścibiam nosa...chyba taka już jestem,że czasem lubię się wtrącić ;)
Ale postaram się nad tym panować :oops:


:luzik:
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rainman » 21 kwi 2009, o 20:50

my respect ;)
dla Ewy i Admina, pelen profesjonalizm i szacunek :)
Avatar użytkownika
rainman
 
Posty: 245
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 23:14

Postprzez Fefa84 » 22 kwi 2009, o 17:15

Pracowałam z osobami doświadczającymi przemocy, więc rozumiem, że badania mogą być poruszające dlatego moja grupą docelową miały być osoby po terapii. Ale inne argumenty jak najbardziej do mnie trafiają:)
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam:)

Ewa
Fefa84
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 17:39


Powrót do Administracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości