Połączenie terapii...

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Połączenie terapii...

Postprzez Księżycowa » 19 mar 2009, o 00:15

Mam pytanie w związku z leczeniem i dochodzeniem do jako takiej formy i funkcjonowania DDA. Przeczytałam ostatnio, że najlepiej podjąć dwie terapię indywidualną i grupową. Na indywidualną już chodzę, więc czy na grupową powinien skierować mnie w takim przypadku mój lekarz, czy muszę sama o to zadbać? Czy w takim razie muszę informować o tym mojego lekarza? Proszę komentarze. To bardzo ważny dla mnie temat. Staram się jakoś zrozumieć, to wszystko, co w ogóle ma miejsce. Jest mi potwornie ciężko. Straciłam nadzieję, wiarę w siebie i w swoje możliwości. Rzuciłam szkołę, prawko i czuję się jak życiowe zero. Nie mogę już tego znieść. Jestem z tym sama i duszę się w tym wszystkim Naprawdę nie daję rady :cry: .
Księżycowa
 

razem, czy osobno

Postprzez Amir » 19 mar 2009, o 18:26

najlepsze efekty chyba sa, jak ma sie do dyspozycji osrodek terapii dda, w ktorym sa i indywidualne i grupowe, i meetingi

zajrzyj tutaj i sprawdz sobie, czy nie ma grupy w twojej okolicy, a tam tez masz linki, gdzie pytac glebiej

skierowanie nie jest potrzebne

powo(dzenia)
Avatar użytkownika
Amir
 
Posty: 486
Dołączył(a): 24 lut 2009, o 08:31

Postprzez ropucha » 31 mar 2009, o 21:31

a ja znowu słyszałam od kilku terapeutów że nie należy łączyc terapii grupowej z indywidualną. Nie wiem juz co jest prawdą...
Avatar użytkownika
ropucha
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 cze 2007, o 22:00

Postprzez tenia554 » 31 mar 2009, o 22:52

Na terapię grupowową powinnaś dostać skierowanie od psychiatry.Cieszę się,że się zdecydowałaś,to dobry krok.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez ewa_pa » 1 kwi 2009, o 08:09

Znam bardzo wiele DDA którzy właśnie sa na obu terapiach gdzie np indywidualna jest przygotowaniem do grupowej a potem funkcjonuja juz 2 z czego grupowa wtedy jest czesciej a rzadziej indywidualna
Avatar użytkownika
ewa_pa
 
Posty: 812
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 21:15
Lokalizacja: bielsko

trochę popularnej wiedzy o terapii DDA/DDD

Postprzez Amir » 1 kwi 2009, o 13:08

poczytać prawdopodobnie dobre artykuły o tym, jak może przebiegać terapia indywidualna i grupowa DDA oraz obejrzeć multimedia z podstawowymi informacjami można przykładowo tutaj

jest na ten temat również wiele w archiwach głównej strony psychotekstu

być może w psychologii, w psychoterapii nie ma możliwości podania jednej odpowiedzi dotyczącej wszystkich, tutaj nie może być takich twierdzeń wynikowych w typie 2+2 = zawsze 4, ponieważ oprócz ogólnych założeń i koncepcji mamy taki oczywisty fakt, że człowiek jest istotą bardzo bogatą, skomplikowaną i indywidualną; dlatego sam przebieg indywidualnej terapii każdego z nas będzie nieco inny oraz w każdym osobnym przypadku będzie się - zależnie od klienta, terapeuty i ośrodka, podejścia - decydowało o tym, co lepsze (i czym dysponują) - indywidualna, grupowa, indywidualna + grupowa i na co konkretnie będzie się kładło szczególny nacisk

piszac, ze najlepsze efekty chyba sa, jak ma sie do dyspozycji osrodek terapii dda, w ktorym sa i indywidualne i grupowe, i meetingi - mialem jedynie na mysli, ze najlepiej, jak jest to porzadny osrodek, posiadajacy w swojej ofercie mozliwie wszystko i mozliwie najszerszy wachlarz wspolpracujacych, konsultujacych sie na biezaco specjalistow

nie mialem na mysli, ze dla kazdego od sztancy bedzie najlepiej jak przepracuje wszystkie formy obowiazkowo, o tym juz bedzie decydowal specjalista w toku poznawania klienta i zaleznie od zaawansowania pracy, od jej konkretnych wynikow, a w kazdym osobniczym przypadku wyjdzie nieco cos innego (zwykle jednak zaczyna sie od indywidualnej, potem wprowadza sie grupowa z rzadszymi spotkaniami indywidualnymi, pamietajmy jednak, ze to nie jest nigdy regula jednoznaczna, ze z ludzmi sie nie da tak, jak z prawami fizyki)
Avatar użytkownika
Amir
 
Posty: 486
Dołączył(a): 24 lut 2009, o 08:31

Postprzez Księżycowa » 6 kwi 2009, o 21:17

Teniu jeszcze się nie zdecydowałam, ale wiem, że potrzebuję kontaktu z ludźmi, którzy mają podobne przeżycia. Chciałabym poznać kogoś, kto mnie zrozumie. Forum bardzo mi pomaga i cieszę się, że na nie trafiłam. Nie wiem co bym bez Was zrobiła :) . Z terapii indywidualnej jestem bardzo zadowolona. Czuję się rozumiana i idę tam naprawdę bardzo chętnie, ale to raz w tygodniu i może jestem niecierpliwa, ale ciężko mim samej ze wszystkim, co ostatnio się wokół mnie dzieje...

Amir, moja poradnia nie jest typową poradnią DDA. Jest to po prostu poradnia zdrowia psychicznego i tyle. Chodzę już rok i zastanawiam się czy na jakiekolwiek decyzje terapeuty ma wpływ to, w jakim stopniu ja jestem otwarta na terapii? Zastanawiam się czy moja terapeutka jest pod tym względem dobra i czy w ogóle mnie tam skieruje, czy zależy od niej czy się znajdę na tej terapii. Czy ona w ogóle bierze to pod uwagę... Nie wiem... Zdziwiłabym się gdyby nie, bo wydaje mi się, że to dobry lekarz.
Księżycowa
 


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 227 gości

cron