Pytanie o objawy.

Problemy związane z depresją.

Pytanie o objawy.

Postprzez ToMinie » 8 lip 2007, o 16:08

Serdecznie Was wszystkich witam!
Przeczytałem bardzo dużo Waszych postów, jednak nie znalazłem nic na interesuj±cy mnie temat. Mianowicie, czy oprócz powszechnie opisywanych objawów psychologicznych i psychicznych, depresja miewa również objawy fizykalne?
Na taki wła¶nie wygl±da mi mój przypadek. Neurologicznie jestem podobno całkowicie zdrowy, a jednak, mówi±c w skrócie - bez przerwy 'czuję' lew± półkulę mózgu. Do tego dochodzi ci±głe uczucie, jakby co¶ drażniło, dotykało na pewnych powierzchniach skórę głowy i twarzy.
Czy kto¶ z Was słyszał o tego typu objawach?
Dodam, że po badaniach neurologicznych udałem się do psychiatry. Leczyli¶my to blisko rok przeróżnymi lekami. Bezskutecznie. Po żadnym z przyjmowanych leków nie odczuwałem absolutnie żadnych zmian w żadn± ze stron. Nie odczuwałem też żadnych efektów ubocznych.
Z góry dziękuję za każd± odpowiedĽ i wszystkich serdecznie pozdrawiam.
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez Goszka » 8 lip 2007, o 16:35

Witaj,
pewnie że depresja obejmuje również objawy somatyczne,nie będę pisać dokładnie bo nie jestem lekarzem,zreszt± jest pewna grupa objawów która wskazuje na depresję a często jest tak że depresja występuje jednocze¶nie z nerwic±...trudno tu co¶ powiedzieć,ale je¶li leczyłe¶ się u lekarza to powinien Cię poinformować o wszelkich objawach i wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje,poza tym je¶li przepisał Ci leki to na pewno musiało być co¶ nie w porz±dku.Leków nie przepisuje się ot tak sobie,choć zdarzaj± się pomyłki czy zaniedbania ze strony lekarzy.

Najlepiej będzie je¶li poczytasz na ten temat w internecie:
http://depresja.wolmed.pl/start.phtml?g ... lAodJwTO2A
http://www.forum.nerwica.com/viewforum. ... 7ea36c62d9
http://free.polbox.pl/d/depresja/
http://www.depresja.org/nowe.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_(choroba)
http://www.nie-dla-depresji.pl/portal/m ... cale=pl_PL

My¶lę,że na pocz±tek tyle wystarczy,aby¶ zapoznał się z objawami jakie niesie ta choroba,poza tym to również indywidualna sprawa,nie ma jakiego¶ szablonowego zestawu objawów wskazuj±cych na depresję,które będ± występowały u wszystkich,to zależy od stopnia nasilenia,chemii w mózgu itd...
Mam nadzieję,że skorzystasz z linków które Tobie podałam...a poza tym to dlaczego konkretnie zależy Ci aby poznać fizyczne objawy?Co orzekł lekarz na podstawie badań?Diagnoza lekarska w dużej mierze się liczy.
Goszka
 

Postprzez hope » 8 lip 2007, o 20:35

Opiszę moje objawy przed leczeniem, czyli nie były to skutki uboczne brania antydepresantów tylko somatyczne objawy samej depresji:
-drętwienie palców, najpierw tylko u r±k, potem tez u nóg. Odpływała mi z nich krew, traciłam w nich czucie. Dziwnie to wygl±dało, bo np. dwa palce były normalne a pozostałe bieluteńkie.
-potworne zmęczenie, senno¶ć,
-drgawki (my¶lałam że to padaczka) poł±czone z duszno¶ci±. Zaczynało sie od lekkiego trzęsienia a kończyło na nawet kilkudziesięciominutowych niekontrolowanych ruchach całego ciała
Z tymi objawami udałam się do lekarza rodzinnego (najbardziej dokuczały mi drgawki - my¶lałam że się w trakcie nich uduszę), nic mu nie mówi±c o swoim (fatalnym) stanie psychicznym. Pewnie jednak nieciekawie wygl±dałam,bo dał mi do wypełnienia formularz i skierowanie na badania. Po analizie odpowiedzi w formularzu lekarz orzekł że to depresja. Wszystkie to objawy mijały kiedy brałam leki antydepresyjne.
Pozdrawiam
hope
hope
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 09:00

Postprzez ToMinie » 10 lip 2007, o 17:58

Bardzo dziękuję za odpowiedzi!
Goszka, pytam o objawy fizyczne, bo ponieważ nie reagowałem na żadne z przepisywanych leków antydepresyjnych mam wrażenie, że u mnie nie depresja powoduje te zjawiska somatyczne, lecz na odwrót. Że jakie¶ inne schorzenie jest ich przyczyn±, a ich dokuczliwo¶ć wywołała w końcu objawy depresji.
Co orzekł lekarz... Pierwszy orzekł wła¶nie depresję i zespół DDA. Przepisał jedne leki, po miesi±cu inne. Po nim był drugi, przepisał jeszcze inne. Wreszcie trzeci jeszcze inne i przy nich się upierał przez trzy miesi±ce, pomimo ci±głego braku reakcji. W końcu przeprowadziłem próbę – pięciokrotne dawki wysypane z ampułek na raz i na czczo. Absolutnie żadnej reakcji, więc zrezygnowałem. No nie mogę uwierzyć, że te leki oprócz wypełniacza zawierały jak±kolwiek substancję czynn±. Nie wymienię nazw celowo.
Hope, czyli oprócz odrętwienia, Twoje niektóre palce wygl±dały tak, jakby miały zaburzone kr±żenie, były niedokrwione?
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez hope » 10 lip 2007, o 23:36

"Hope, czyli oprócz odrętwienia, Twoje niektóre palce wygl±dały tak, jakby miały zaburzone kr±żenie, były niedokrwione?"

Tak wła¶nie było. Bez powodu odpływała z nich krew. Najpierw zdarzało sie to niezbyt często ale potem ( w miarę jak pogarszał się mój stan psychiczny) nawet kilkana¶cie razy dziennie i trwało dosyc długo. Jeszcze przed zdiagnozowaniem depresji brałam cos na kr±żenie żeby ust±piły te objawy, ale to nie skutkowało. Muszę powiedzieć, że u mnie (odwrotnie niż u ciebie) te fizyczne objawy ust±piły do¶ć szybko po zazyciu leków antydepresyjnych. Natomiast sama depresja nie ust±piła tak łatwo.
hope
hope
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 09:00

Postprzez ToMinie » 11 lip 2007, o 07:54

A czy mogłaby¶ podać nazwy tych skutecznych w Twoim przypadku leków?
Może bym zasugerował lekarzowi, gdyby doszło do kolejnej wizyty...
Pozdrawiam!
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez hope » 11 lip 2007, o 08:51

Wysłałam ci prywatn± wiadomo¶ć.
hope
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 09:00

Postprzez elinka » 26 lip 2007, o 18:06

chciałam tylko napisać, że ja też czuję lew± półkulę...
I dokładnie, potrafiłabym zlokalizować- w ¶rodku/ na ¶rodki. Nie z przodu ani nie z tyłu. Czasami czuje jeszcze na skórze twarzy takie punktowe zimne dotknięcia,jakby kto¶ przytykał jaki¶ zimny przedmiot...
Jak zaczynam czuć to w głowie to automatycznie czuję to po sobie, że co¶ się dzieje z moim nastrojem. Jest też czasem tak, że po takim odczuciu dpoiero cos się zaczyna dziać...
Nie pytałam o to żadnego lekarza, a;e też mnie to niepokoi...
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Postprzez ToMinie » 26 lip 2007, o 19:44

Po¶rodku, gdzie¶ jakby powyżej ucha. Miejsce czuje się tak wyraĽnie, że aż korci, żeby tam dotkn±ć, może i podrapać się... Ale nie da rady, bo przecież ko¶ć czaszki...
Czy również masz wyraĽne wrażenie, że te odczucia na twarzy maj± jakie¶ (nazwijmy nerwowe) poł±czenie z tym miejscem wewn±trz głowy?
Czy również odczuwasz w tym czasie jakie¶ nieprawidłowo¶ci w lewym oku?
Czy potrafiłaby¶ okre¶lić w którym momencie Twojego życia to się zaczęło? (u mnie w trakcie pisania dyplomu)
Pozdrawiam Elinko!
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez elinka » 26 lip 2007, o 19:54

tak, czasami aż chciałoby sie dotkn±ć. Co do oka, to nie mialam tego typu objawów. A zaczęło sie to (zaczęłam to czuć) jak tylko zaczynała się depresja. Sam pocz±tek- ...rok temu. Teraz na przykład to jest mój swego rodzaju wskaĽnik , że jak zaczynam czuć, to albo widzę ze już ze mnn± jest co¶ inaczej, albo wiem że będzie i tak się dzieje niezależnie ode mnie. Depresja nasila sie bardziej lub mniej...
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Postprzez ToMinie » 26 lip 2007, o 22:26

U mnie jest już wła¶ciwie tak, że odczuwam to zawsze. Teraz też :)
Pamiętam ostatni raz, kiedy tego w ogóle nie czułem. To było aż ponad trzy lata temu :(
Mówisz, że zaczęła¶ to odczuwać jak tylko zaczynała się depresja. Czyli na podstawie jakich objawów rozpoznano u Ciebie depresję?
Wypytuję dlatego, że, pocz±tkowo winiłem za te objawy chore zatoki. Ich leczenie nie przyniosło żadnej ulgi. Do¶ć wnikliwe badania neurologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowo¶ci. Neurolog zalecił mi więc wizytę u psychiatry, ten jak wcze¶niej pisałem zacz±ł mi leczyć depresję, ale bliskoroczna terapia kilkoma rodzajami leków też nie spowodowała żadnej poprawy. Ani przez chwilę.
Rozumiem, że leczysz depresję farmakologicznie... Spytałbym tak - czy obecnie już wiesz, że je¶li by¶ jakich¶ z tych leków nie przyjmowała, to te odczucia w półkuli i na twarzy byłyby na pewno intensywniejsze?
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez elinka » 6 wrz 2007, o 16:27

---------- 13:57 27.07.2007 ----------

depresję rozpoznano, po obniżonym nastroju, braku chęci, silnych lękach, beznadziejno¶ci, a te odczucia jakby tylko współtowarzyszyło. Na pocz±tku wspomniałam o tym psychologowi, On zaciekawił się tym, ale nic w tym kierunku nie było zrobione.
Ja nie mam jakby w±tpliwo¶ci, że dotyczy to wła¶nie depresji, i to tego sie tyczy... nie żadnej innej choroby. A wiem, bo wszystko sie tak samo rozpoczęło i widzę i czuje zależno¶ć między jednym i drugim
Tak... biorę leki antydepresyjne (Anafranil), ale też chodzę do psychologa, psychoterapeuty. A co do Twojego pytania, to tak. Wiem że by tak było. Gdybym odstawiła leki nagle, wszystko zaczęłoby się psuć z miom nastrojem, byłoby typowo... :/, a odczucia w półkuli byłyby bardziej odczuwalne.
Wiem, bo było tak że chciałam kiedy¶ udowodnić sobie, że jestem zdrowa i nie muszę niczego brać, żeby się lepiej czuć, no i wła¶nie tak było...

Jeszcze tylko.... ja nie odczuwam tego 24h na dobę, ale jednak dosyć często, na pewno kilka(-na¶cie razy w ci±gu dnia)

---------- 16:27 06.09.2007 ----------

ostatnio pisałam, ale minęło troche czasu od mojego ostatniego tu postu. Co do odczuć w głowie, to od czasu jak chodzę do psychoterapeuty to czuje poprawe ogólnie w moim nastroju i coraz mniej czuje po sobie objawów depresji, ale też coraz mniej odczuć w głowie, w lewej półkuli i nie tylko. Podczas sesji często jest tak, ze na skutek emocji przezywanych w gabinecie, tego co mówie, co tam wtedy przeżywam, albo bezpośrednio po spotkaniu, czuje je nasilone w głowie, ale ono troszkę sie różni od tego zazwyczaj. Tak jakby to było leczące. Może to dziwnie brzmi, ale tak próbuje to rozumieć. I ciesze sie, i z tego ze coraz mniej to czuję i ze patrzac po sobie ze lepiej sie czuje.
Pozdrawiam ciepło wszystkich i wspieram
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Postprzez ToMinie » 8 wrz 2007, o 08:55

Elinko, a powiedz, czy zażywałaś jakiś lek, który powoduje poprawę natychmiastową, na przykład Signopam?
ToMinie
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 14:23

Postprzez alutka » 15 wrz 2007, o 10:32

Dokładam swoje trzy grosze.
Ja też tak mam, ze jak cos sie dzieje z moim nastrojem to mam swoje "objawy". teraz to wiem że to z tego powodu ale na początku byłam przerażona. Mianowicie u mnie pojawiają sie ranki na ciele bardzo bolesne. Po wszystkim giną i jest ok.Teraz pojawiaj sie bardzo rzadko prawie wcale ale przed psychoterapią , którą ci bardzo polecam były cały czas.
alutka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 21:04

Postprzez elinka » 17 wrz 2007, o 15:03

---------- 15:01 17.09.2007 ----------

tak jak pisałam wcześniej. Przez cały czas od rozpoznania u mnie depresji biorę Anafranil SR75- lek przeciwdepresyjny, przeciw lękowy. Biorę go przez cały czas w różnych dawkach- (teraz mniejszych), ale on cały czas mi towarzyszył, pomijając na samym początku brany na własna rękę Deprim.

On nie powoduje poprawy natychmiastowej, a jak większość innych leków tego typu ma działanie dopiero po kilku dniach, tygodniach... ale pomaga

pozdrawiam goraco :*

---------- 15:03 ----------

!!!! ale tak jak alutka napisała, gdyby nie psychoterapia, to podejrzewam ze nie byłoby najlepiej. I naprawdę polecam bo to pomaga
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Następna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości

cron