Dokąd na psychoterapię?

Problemy związane z depresją.

Dokąd na psychoterapię?

Postprzez katarzynka11 » 23 sty 2009, o 01:41

Witajcie,
zainteresował mnie poruszony tutaj wątek dotyczący psychoterapii. Wiele osób wypowiada się na ten temat, jednak nigdzie nie znalazłam jakiś konkretnych wskazówek. Jeśli ktoś mógłby polecić mi jakiegoś sprawdzonego, dobrego psychoterapeutę w Warszawie, to bardzo będę wdzięczna. Zależy mi na tym, mam wiele problemów i trudności, dlatego szukam takiego kontaktu.
Z góry dziękuję za pomoc.
katarzynka
katarzynka11
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 01:21

Postprzez flinka » 24 sty 2009, o 01:20

Katarzynko witaj na forum. :usmiech2: Ja nie jestem z Warszawy, więc Ci nie mogę doradzić. Chciałam Ci tylko powiedzieć, że z tym doradzaniem różnie bywa, bo komuś może odpowiadać dany terapeuta i sposób prowadzenia przez niego terapii, a Tobie już niekoniecznie. Ale może ktoś z Warszawy jeszcze Ci odpisze i coś doradzi.

Może zacznij od odpowiedzi na pytania:
1. Stać Cię na płatną terapię czy szukasz refundowanej? Bo to determinuje miejsce albo ośrodki/gabinety psychoterapii albo poradnie zdrowia psychicznego/przychodnie.
2. Czy szukasz terapii krótko- czy długoterminowej? I dalej czy chcesz zmienić swoje myślenie i swoje zachowanie obecne, przerobić problemy z przeszłości czy nabrać świadomości siebie i swoich emocji, a wraz z tym rozwiązywać swoje problemy? Czego oczekujesz od terapeuty - pokierowania Tobą czy towarzyszenia? To z kolei decyduje o nurcie terapii, często trafia się przypadkowo na daną terapię, danego terapeutę i też jest dobrze.

Jeśli szukasz psychoterapeuty to ważne jest by miał certyfikat ukończenia szkolenia terapeutycznego to go odróżnia od psychologa.


Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań. :usmiech2:
Avatar użytkownika
flinka
 
Posty: 907
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 17:57
Lokalizacja: z krainy marzeń


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 405 gości

cron