Prośba o podzielenie się doświadczeniem

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

Prośba o podzielenie się doświadczeniem

Postprzez pukapuk » 19 gru 2008, o 11:43

Witam mam prośbę . Pracuje z przyjacielem który ma problem wychowawczy z pasierbem. Jego żona jest dzieckiem DDA , pasierb ma lat dwanaście nałogowo kłamie ma straszne trudności z akceptacją w szkole nie uczy się przejawia agresje. I cały pic polega na tym że mimo starań przyjaciela jego żona nie chce zastosować terapii. Jest nie konsekwentna w stosunku do dziecka. Jest jeszcze jeden element tej układanki mają córkę 3 latka i właśnie o nią się martwi bo zaczyna przejawiać cechy swojego brata. Tak trochę gość jest zapędzony w róg i nie wie jak reagować . Może ktoś z was coś podpowie z góry dziękuję .
pukapuk
 

Postprzez caterpillar » 20 gru 2008, o 18:27

---------- 17:24 20.12.2008 ----------

Witaj pukapuk!

"cały pic polega na tym że mimo starań przyjaciela jego żona nie chce zastosować terapii."

terapia dla zony czy pasierba?
Jesli dla pasierba hmm moze nie jest konieczna terapia a spotkanie z pedagogiem albo psychologiem rodzinnym calej trojki.

Moze powodem zachowania jest poczucie zagrozenia..nowy facet,przyrodnia siostra..mysle ,ze taka sytuacja wymaga duzego wysilku i delikatnego podejscia zwlaszcza ze strony matki.
Wydaje mi sie ,ze warto udac sie do poradni nawet po to aby ktos przyjzal sie ich relacja z boku..
Czego brakuje ,co "utyka" w tej rodzinie.
Byc moze chlopak potrzebuje wiekszej uwagi matki,wiecej czasu spedzac z nia,
moze trzeba go bardziej zaangazowac w pomoce domowe ..nawet przy mlodszej sieostrze.
A moze dobrze by bylo zajac mu konstruktywnie czas..np. sport,muzyka,druzyna harcerska..

Piszesz o braku konsekwencji ..tam gdzie panuje chaos latwo o klopoty.
Ja tez jestem zdania ,ze w procesiie wychowania bycie konsekwentnym to podstawa(nie za wszelka cene oczywiscie :wink: )

Nie rozumiem natomiast jak to sie ma do tego ze ,zona jest DDA?
jest zdjagnozowana jako DDA?

Bo ja mam wrazenie,ze zaczyna sie popadanie w lekka paranoje,bo przeciez nie wszyscy co pochodza z domu w ktorym sie pilo musza leciec na terapie :roll:

Zaliczylam w swoim zyciu wiele ,testow a nawet grupy wsparcia i zaden psycholog nie zalecil mi terapii poniewaz funkcjonuje zupelnie normalnie :D
Jak mi potem wyjasniono jest wiele czynnikow,ktore wplywaja na to jak bedziemy funkcjonowac w spoleczenstwie..od cech osobowosciowych przez nasza inteligencje emocjonalna po grupy spoleczne do ,ktorych trafiamy i ktore tez nas ksztaltuja(autorytety).

Wsrod moich znajomych jest wiele osob DDA,ktore chodza na terapie ,bo TEGO POTRZEBUJA ja natomias daleka jestem od wysylania tam kazdego.

aa tak jeszcze mi sie rzucilo z najmlodsza dziewczynka..te "cechy"
moze wlasnie sa to bledy,ktore powiela sie rowniez w stosunku do niej..
np. uleglosc ,brak dyscypliny(zasad).
Ja mam w domu aniolka :D ale widze jak rozne potrafio byc dzieci,niektore zyczajnie wymagaja wiekszego wysilku i wlasnie tej cholernej konsekwencji w egzekfowaniu i nagradzaniu tez.
No i tez dziecko jest swietnym obserwtorem ..jesli widzi ,ze brat otrzymuje to co chce na swoj wlasny sposob..no to czemu by nie sprobowac?



Pozdrawiam! Zycze owocnych poszukiwan !

---------- 17:27 ----------

przepraszam ,ze tak chaotycznie ale jedna reka mieszam w garach :oops:
pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez ewa_pa » 20 gru 2008, o 20:30

ja mam brata który jest w podobnej sytuacji jego zona ma 3je juz nastoletnich dzieci problem podobny a jak brat probuje interweniowac to słyszy ze dzieci nie jego lub nie jestes naszym ojcem. nie dziw sie ze małe dziecko przejmuje zachowania starszego co widzi tak robi uczy sie przez nasladownictwo wiesz b czesto w takich rodzinach maz z zona nie maja wspolnego zdania na temat dziecka które jest tylko jednego z nich ogranicza sie temu rodzicowi prawo decydowania i to nie jest dobre ani dla rodzicow ani dla dziecka.bo istnieje konflikt pzybrany rodzic dziecko a tym samaym nieraz dochodzi do konfliktu miedzy rodzicami...
Avatar użytkownika
ewa_pa
 
Posty: 812
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 21:15
Lokalizacja: bielsko


Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 277 gości

cron