słodkie jedzenie../nie wiem czy to na temat...

Problemy związane z depresją.

słodkie jedzenie../nie wiem czy to na temat...

Postprzez magosza » 14 gru 2008, o 13:34

Ostatnio zauważyłam,że zajadam smutki ... częściej sięgam po słodycze ,itd... trochę przytyłam ,tzn nadal jestem raczej szczupła ,ale boję się ,że jak nie wezmę się w garść stracę nad tym kontrolę... ..właściwie to tracę nad tym kontrolę... wszystko mi jedno momentami jak będe wyglądać ,taka rezygnacja,apatia ,zniechęcenie do siebie samej....potrafię długo nic nie jeść a potem siądę i wcinam..:-/ .... a potem mam wyrzuty sumienia...

muszę dziś jechać do wrocławia na dwie godziny ,tak mi się nie chce,masakra.. jestem zmęczona ,ospała....

eh idę coś ze sobą zrobić..


.......od pon. chce się wziąść w garść i nie jeść tuczących potraw, może nawet popracuje nad tym by zacząć się więcej ruszać..trzymaicje kciuki...:-/
magosza
 
Posty: 468
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 10:21

Postprzez Vea » 14 gru 2008, o 19:45

Magosza,
znajdź sobie może jakieś "zdrowe" przegryzki na poprawę humoru - orzechy, rodzynki albo nasiona ;) zajmują żołądek, a są o niebo lepsze niż słodycze :)

w czekoladzie jest magnez - prawdopodobnie go potrzebujesz, bo pomaga walczyć ze stresem i ospałością. spróbuj pożerać magnez w tabletkach :)
nie katuj sie, naprawdę!
Vea
 
Posty: 43
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 13:53

Postprzez joanka34 » 15 gru 2008, o 21:46

Magnez nie koniecznie może zmniejszyć ochotę na słodycze...wiem po sobie...mam niesamowitą ochotę na słodkie i to praktycznie cały czas.Mogę nie jeśc obiadu,czy mięsa, ale czekoladę,batony-obowiązkowo.
I zauwazyłam,podobnie jak Ty,że gdy jestem smutna,zdołowana to chętniej sięgam po słodkości.Nie walczę z tymi pokusami,ale to pewnie dlatego,że jestem bardzo szczupła,czasem tylko dla zdrowia,tak jak pisze Magosza-zmieniam słodkie na orzechy,słonecznik,rodzynki...Własciwie chodzi o to,by cały czas mieć czyms zajete ręce i coś przegrycać ,a więc to objaw chyba jednak nerwicowy....
joanka34
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 11:03


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 353 gości

cron