pognębianie siebie samego,porównania, niezadowolenie

Problemy związane z depresją.

pognębianie siebie samego,porównania, niezadowolenie

Postprzez as » 24 cze 2008, o 13:40

cześć


Zastanawiam się, czy ktoś z was zna może jakąś metodę na wyeliminowanie problemów z którymi się borykam już kilka lat.

Nieustannie porównuję się do innych i najczęściej te porównania dotyczą powodzenia u płci przeciwnej. Dostrzegając ludzi, którzy mają wybór w potencjalnych partnerach/partnerkach czuję się po prostu gorszy i bezwartościowy. Z jednej strony mam świadomość, że atrakcyjność fizyczna to bardzo dużo i w wielu przypadkach to właśnie z niej możliwości wynikają. Z drugiej zaś strony, ludzie mniej urodziwi także układają sobie życie.

Widzę łatwość poznania kogoś tylko do łóżka przez otaczających mnie ludzie. W gruncie rzeczy (opieram to na doświadczeniach, które w moim życiu występowały) wystarczyłaby mi jedna partnerka ale powinienem czuć się atrakcyjną osobą. W moim wieku (27 lat) powinno się sporo dziać w tej sprawie, albo chociaż jakiś dłuższy związek powinien mieć miejsce. Niestety tak nie jest i to właśnie przeszłość oraz teraźniejszość niszczą mnie każdego dnia. Nie można ukrywać, że wszystko to o czym piszę wynika z zaburzenia relacji rodzinnych. Jak można cieszyć się życiem, z chęcią wstawać do pracy (objawów depresji nie mam - najwyżej zaburzenia nastroju), żyć jak na człowieka przystało w takiej sytuacji?

Doświadczaliście może podobnych rozterek i wydostaliście się z nich?
as
 
Posty: 76
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 08:41

Postprzez luna7 » 29 cze 2008, o 14:36

Hej!!
Ja też tak miałam:: w sumie do tej pory mi sie to czasem zdarza..
Ale wiesz co? Trzeba po prostu przestać o tym myśleć. I zacząć sobie powtarzać: jestem niezwykłą osobą, niepowtarzalną i zasługującą na szczęście.

Wierz mi, każdy ma w sobie to coś, co ujmuje drugiego człowieka. Coś, czego nie da sie opisać. wygląd fizyczny wcale nie jest najważniejszy. Co nie oznacza, że nie można dbać o siebie:) Ale piękno, to pojęcie względne. i każdemu podoba sie co innego.

Wiem, że nie jest łatwo znaleźć sobie druga połówkę na tym świecie. Ale kiedyś i ciebie to spotka. Musisz w to tylko uwierzyć:)

Pozdrawiam serdecznie!!!
:D
luna7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 maja 2008, o 15:30


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron