nawroty

Problemy związane z depresją.

nawroty

Postprzez bsk01 » 14 lip 2021, o 14:19

Witam.
Czy jest tu ktoś z takim przypadkiem jak ja. Miałam zdiagnozowaną depresje i stany lękowe pierwszy raz 6 lat temu.
Przepisany Mozarin który pomógł. Brany 2 lata. potem przerwa około roku. Potem znowu stany lękowe i powroty i odstawienia leku po lepszym samopoczuciu. Było nawet ok. Pandemia i znowu totalne dno. Pisząc dno mam na mysli niesamowity lęk o przyszłość z którym nie można sobie poradzić , nie adekwatny do sytuacji. Znów Mozarin - rok . Trochę pomogło ale odstawiłam. dwa miesiące temu. Teraz znowu czuje że mnie dopada. Nie lęk a przygnębienie. Nic złego sie nie dzieje , nawet jest ok ale mózg mówi "źle , słabo ,bedzie gorzej" i szuka błędów w życiu , lęków. Czepia się złych myśli . Nie umiem z tym walczyć. Czy już zawsze będe skazana na leki. Czy nie mogę być "normalna" bez nich.
A może to rodzaj stałego niedoboru serytoniny które reguluje lek.
Chciałabym dać sobie rade sama bez leków. ale to chyba nie możliwe. Ktoś miał nawroty pomimo tego że już czul sie ok?
bsk
bsk01
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lip 2021, o 12:41

Re: nawroty

Postprzez tratka » 6 paź 2023, o 09:08

Depresja jest chorobą, tkóra ma skłonność do nawrotów oraz trzeba się z tym liczyć. Rzadko kiedy choroba daje się całkowicie wyleczyć za pierwzym razem. Większość osob będzie miało prędzej czy później nawroty tej dolegliwości. I nie ma się co wstydzić.

Dobrze jest zastanowić się nad pomocą psychologa albo psychiatry: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl Daje tutaj namiar na gabinet, w którym można skorzystać z takiej pomocy w formie online.
tratka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 gru 2020, o 13:12

Re: nawroty

Postprzez Awokado » 9 paź 2023, o 23:56

Psychoterapia online jest tak samo efektywna jak spotkanie w gabinecie u terapeuty, a często jest jedyną formą terapii na jaką jest w stanie się zdobyć osoba będąca w depresji. Świetnie sprawdza się też w razie nagłego kryzysu, gdy potrzebujemy szybkiego wsparcia psychoterapeuty czy tylko wstępnej konsultacji. Warto jednak zagospodarować sobie na czas połączenia z psychoterapeutą bezpieczną przestrzeń, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał. Jak takie spotkanie przebiega? Sprawdź: https://terapiarodzinna.com/psychoterapia-online/.
Awokado
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 paź 2023, o 23:34
Lokalizacja: Rumia


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości

cron