wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez Malgoś » 10 cze 2015, o 19:27

Witajcie,
mam do was ogromna prośbę.
Jestem juz kilka lat po rozwodzie. Z pierwszego zwiąku mam dziecko, które chciąlabym zabrac ze sobą za granicę na stałe. I w związku z tym mam do was pytanie.
czy przeprowadzaliscie ze swoimi byłymi polwkami rozmowy na ten temat ?
Jak one wyglądały ?
Jakich argumentów używaliście ?

Boję się takiej rozmowy i potrzebuje przede wszystkim psychicznie się uzbroić, wzmocnić.

Z góry wam wszystkim dziękuję :D
Malgoś
 
Posty: 191
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 10:41

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez Sansevieria » 10 cze 2015, o 22:25

Małgoś, argumentację to się zwykle jakoś wiąże z realną sytuacją oraz dostosowuje do konkretnego człowieka też. Co dla jednego jest argumentem , dla drugiego wcale nie, co w jakiejś sytuacji jest argumentem mocnym w innej nim nie jest itd.
O swojej sytuacji piszesz bardzo enigmatycznie. A przecież inaczej się argumentuje gdy ojciec z dzieckiem kontaktu nie utrzymuje i jest ojcem tylko z nazwy, a inaczej gdy jest mimo rozwodu silna więź dziecka z ojcem, inaczej gdy między ex- małżonkami jest wrogość, a inaczej gdy utrzymują jakieś mniej więcej życzliwe relacje.
Czego się boisz w tej rozmowie?
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez Malgoś » 11 cze 2015, o 10:46

Relacje ojca z dzieckiem są pozytywne, jednak z prawa jakie ma ojciec do kontaktu ogranicza się do minimiu. Spotyka się rza na 2 tyg, raz na 3 tyg a bywa i że raz na miesiąc.
Dziecko emocjonalnie jest silnie ze mną związane i zawsze tak było.
Od momentu kiedy ulozylam sobie swoje osobiste relacje i biologiczny ojciec dostrzegł że nasze dziecko ma świetny kontakt z moim partnerem, że on wiel uwagi poświęca naszemu dziecku, zaczął robic mi awantury. Nastawiac dziecko , że moj partner to jest obcy i tak przez wiele lat. Gdzie musze dodać, mój ex równiez ma nowa rodzinę, partnerę i nigdy naszego dziecka nie nastawiłam i nie nastawiam wrogo wobec ojca partnerki.

To jest czlowiek, że jeżeli jest tak jak on chce albo coś jest w jego interesie można załtwić to sprawnie i pozytywnie, a w przypadku kiedy coś może stac się dla niego utrudnieniem, nie po jego mysli, nie korzystne rozwiązanie to zaczyna się walka.
:(

I to jest moja jedyna obawa i dylemat, jak można z taka osbą zalatwić trudny temat.

Zaznaczam nigdy nie ograniczalam kontaktów z dzieckiem i nie mam zamiaru tego robić.
jednak, miejsce do ktorego chce wyjechac daje mi zawodowa perspektywe, dziecku wyzszy poziom edukacji a jednoczesnie ten kraj jest w miare blisko położony.

Z gory dziękuję a wszystkie odpowiedzi :)
Malgoś
 
Posty: 191
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 10:41

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez Sansevieria » 11 cze 2015, o 12:37

Własnego doświadczenia w takiej rozmowie to Ci zaoferować nie mogę, bo takowego nie mam. Ale patrząc z zewnątrz to w sumie ojciec nie jest z tych, co to dziecko mają kompletnie za nic (spotkanie raz na 2 tygodnie, a nawet miesiąc to wprawdzie niewiele, ale daleko temu do zera zwłaszcza że są to kontakty regularne) i w tej sytuacji raczej zrozumiałe będzie jego ewentualne wyrażenie silnego sprzeciwu wobec Twojej koncepcji. Nie sądzę, żeby Twój rozwój zawodowy był w jego hierarchii priorytetów życiowych na wysoko punktowanym miejscu - to jest słabiuśki argument o ile w ogóle nim jest. Lepsze wykształcenie dziecka (hipotetyczne, bo to jest do dyskusji) jest argumentem słabym w opozycji do braku możliwości spotykania dziecka. Z jego punktu widzenia Twoje plany nie mają dla niego chyba żadnych zalet, za to wadę zauważalną. Jakie masz właściwie argumenty "za" takie, co być może by przyjął? Ty go znasz, nie ja.
Z tym co piszesz nie wróżę sukcesu w przekonywaniu, chyba ze ex jest jakimś fanatycznym przeciwnikiem polskiego systemu edukacji i wszystko by zrobił, żeby jego dziecko się w Polsce edukowało.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez pozytywnieinna » 11 cze 2015, o 14:12

Małgoś, jedną sprawą jest sprawa emocjonalna, a drugą prawna

Od strony prawnej, nie wolno Ci opuścić kraju z dzieckiem na stałe bez pisemnej, notarialnej bądź sądowej zgody ojca, jeśli macie oboje pełnie praw rodzicielskich,

nawet jeśli dziecko ma paszport (bądź dowód) podpisany przez obie strony

Sprawy te reguluje konwencja haska, na mocy której, jeśli zgłosi porwanie, a takowe może zrobić jeśli wyjedziesz bez jego zgody, dziecko będzie musiało wrócić do kraju w trybie natychmiastowym

jeśli masz dobre relacje, może nie będziesz miała problemu odnośnie załatwienia tego typu sprawy, ale jeśli nie będziesz na przegranej pozycji
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez rewii33 » 21 lut 2016, o 01:02

Raczej w takiej sytuacji eks nie wyrazi zgody, bo będzie zazdrosny tym bardziej, że już jest zazdrosny o relacje dziecka z Twoim obecnym partnerem. A co dopiero na odległość i na stałe.
rewii33
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2016, o 23:46

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez Bene » 21 lut 2016, o 13:41

Posyp facetowi cukrem albo inną słodyczą,niech wyrazi zgodę na wyjazd dziecka a potem wiesz co i jak dalej.Albo go jakoś kup.JeŚli degenerat to weźmie flaszkę i bedzie happy.
Dodaję.
Idzie o przyszłość Twojego dzieciaka. Im wcześniej tym lepiej może się zintegrować z innymi dzieciakami.
Bene
 
Posty: 307
Dołączył(a): 5 gru 2009, o 18:02

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez ewa78 » 24 lut 2016, o 18:23

Jakie propozycje.
ewa78
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lut 2016, o 17:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez zimokrwawek » 26 lut 2016, o 23:50

Nie wiem, czy można Ci coś poradzić. Gdyby ojciec utrzymywal scisle relacje z corką, na pewno bym odradzala Ci w ogole wyjazd ale w takiej sytuacji... Jest skype, itd. Dziecko może przyjeżdzać do ojca na ferie czy w innym ustalonym terminie. no i jesli dziecko chce jechac, to wciagnij ją w to:) choc generalnie nie jestem za uzywaniem dzieci do potyczek miedzy rodzicami. Tutaj jednak chodzi o przyszlosc was obu i myslę, że mała ma prawo się wypowiedzieć.
zimokrwawek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 00:53

Re: wyjazd dziecka z matką na stałe za granicę

Postprzez judytas32 » 10 sie 2016, o 23:11

No niestety pozostaje porozmawiać z nim szczerze i w miarę jeśli się uda na spokojnie. Wszystko zależy od niego i będziesz musiała się z tym pogodzić, jeżeli się nie zgodzi. Z tego co piszesz jest zazdrosny i ma może nieczęsty kontakt z dzieckiem, ale jednak jakiś...
judytas32
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 22:28


Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości