Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 11 maja 2015, o 22:28

marie89 napisał(a):
Honest napisał(a):...Byle do majówki... 8)


I jak majówka? :D


Już nie pamiętam, kiedy to było :bezradny: :mrgreen:
Jakas masakrycznie niedospana chodzę...

A co u Ciebie Marie?
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 11 maja 2015, o 22:52

Cat, a co tam Cameron planuje za działania wobec imigrantów?
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 13 maja 2015, o 22:00

dla jasnosci wkurza mnie ciagle biadolenie,ze Polacy wyjezdzaja z kraju za chlebem
ok sa tacy co musza wyjechac i sa tacy co CHCA wyjechac.

Ludzie wykonuja rozne zawody,sa tacy co jezdza po calym swiecie (bo taka ich praca) sa tacy ,ktorzy z racjii specjalizacji czy lepszego rozwoju zawodowego osiedlaja sie winnych krajach...bo tak chca, bo swiat to juz nie ten sam swiat co 30 lat temu!
dzis szybciej dolece z UK do Polski niz mam sie tluc pociegniem z dolnego slaska na gorny !

osobiscie gdybysmy mieli ciekawa oferte pracy w Australii chetnie bym sie przeniosla i do Australii.
Na boga nie kazdy emigrant to tulacz z rozdartym sercem niczym Konrad Wallenrod :?
Jednakze frekfencja podczas wyborow na wyspach pokazala ,ze to tutaj ludziom bardziej zalezy na zmianach w Polsce.
dla przypomnienia w PL do wyborow przystapilo ok 48% 48%???
na wyspach ok 80% !

przypadek? nie sadze.
wydaje mi sie ,ze ludzie ktorzy wzieli los w swoje rece sa swiadomi ,ze to od nich zalezy jak dalej potocza sie losy Polski.
A w PL ? oczywiscie znowu bedzie biadolenie..a to lewica a to prawica no i oczywiscie wszystko wina Tuska a jak nie tuska to znajdzie sie inny koziol ofiarny.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 13 maja 2015, o 22:07

Cameron

Cameron oświadczył, że imigranci z UE będą musieli opuścić Wielką Brytanię, jeśli nie znajdą pracy w ciągu sześciu miesięcy i że warunkiem otrzymywanie niektórych świadczeń przez imigrantów z UE będzie przepracowanie przez nich czterech lat.
Co z zasiłkami dla dzieci?
Cameron chce też m.in., by imigranci z UE nie mogli korzystać z zasiłków na dzieci, które nie mieszkają w W. Brytanii. Domaga się też ograniczenia prawa imigrantów do sprowadzania rodzin do Zjednoczonego Królestwa, a także przyspieszenia deportacji skazanych za przestępstwa, dłuższych zakazów powrotu żebraków i oszustów wydalonych z W. Brytanii, uniemożliwienia obywatelom państw wstępujących do UE pracy w W. Brytanii, dopóki poziom gospodarczy tych państw nie zbliży się bardziej do poziomu innych państw członkowskich.

osobiscie ?

uwazam to za rozsadne.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 13 maja 2015, o 22:14

Jak Ferdek Kiepski : z jego wykształceniem nie ma dla niego pracy w tym kraju.



na szczescie bylam na tyle mloda i glupia ,ze priorytetem bylo dla mnie zupelnie cos innego, sprawy materialne wowczas w ogole mnie nieinteresowaly.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 13 maja 2015, o 22:39

Masz rację Cat. Te zmiany są rozsądne i bijące jedynie w imigrantów - naciągaczy.

A odnośnie wyborów, to ja nie byłam. Nie biadolę jak tu źle, ale też nie widzę szansy, że nowa władza cokolwiek zmieni. Napełnią sakwy i za kilka lat znowu walka o koryto.

W tv jednym uchem słuchałam dziś wiadomości i był przypadek radnego, który w kampanii obiecał przekazywanie diety na jakiś charytatywny cel, a jak go wybrali to powiedział, że soryyyyyyyyyyyyyyyyyy, ale nie mogę oddawać diety. I jeszcze rozżalony, że psy na nim wieszają :bezradny:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 13 maja 2015, o 22:47

Cat, zgadza się, nie każdy emigrant jest za chlebem, ja do DK pojechałam, bo dostałam ciekawą propozycję pracy i bardziej mi zależało na poznaniu świata, zdobyciu nowych kwalifikacji niż na , pieniądzach

W PL też jeszcze nie zginęłam, choć faktem jest, że szarpanina jest o milion razy większa, ale coś za coś i jak się chce to można

Odnośnie rodzinnego to DK od zawsze ma tak,że nie płacą na dzieci poza Danią i jakoś nikt o tym nie mówi, ja nie mam ich rodzinnego, choć wg Unii mi się należy :bezradny:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 14 maja 2015, o 06:43

Radny z ostrody, niedaleko mnie.
miał dac 1500 zł diety dla konkretnego chorego dziecka.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 14 maja 2015, o 21:39

Tak Mahika! 1500 zł. Słabe to było. Oj, bardzo.

A jeśli chodzi o pomoc społeczną to w Polsce też ogromne pieniądze idą na wspieranie naciągaczy-nierobów i alkoholików. Bo jak pieniądze publiczne to niczyje.
Tak samo z ubezpieczeniem zdrowotnym bezrobotnych. Ja bym to zlikwidowała jeśli osoby są długotrwale bezrobotne. Albo niech to odpracują społecznie.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez margo_jar » 14 maja 2015, o 21:54

Honest napisał(a):Tak samo z ubezpieczeniem zdrowotnym bezrobotnych. Ja bym to zlikwidowała jeśli osoby są długotrwale bezrobotne. Albo niech to odpracują społecznie.

Dobre, tylko kto im to da :) Takie biura powinny nie tylko rejestrować osoby bezrobotne, ale im coś zaoferować. Jak to z reguły wychodzi, nie ma żadnych ofert dla osób chcących podjąć prace, oczywiście ww biurach. Człowieku szukaj sam i radź sobie sam :) Oto nasza rzeczywistość.
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 14 maja 2015, o 21:58

Margo, ale przecież co stoi na przeszkodzie aby człowiek znalazł sobie pracę sam? Czy państwo ma wyręczać ludzi? Bez przesady. Kto chce pracowac ten pracę znajduje. Czasem świetną, czasem poniżej kwalifikacji, ale znajduje. Ja wiem jak moi podopieczni podchodzili do tematu np. dojeżdżania do miasta oddalonego o 30 km. "Pani, taki kawał??? tak daleko???" A z tego miasta byłam ja i wstawałam o 5 aby dojechać do pracy. I takich nierobów nie powinno się wyręczać, ani opłacać im składek, ani dawać zasiłków.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez margo_jar » 14 maja 2015, o 22:07

Nie w tym rzecz. Nie chodzi o wyręczanie, ale możliwości zaoferowania jakiś propozycji. Co z tym zrobi, to już inna rzecz (chyba, że się to zmieniło w urzędach, chociaż pamiętam, że tak nie dawno znana mi osoba z rodziny szukała pracy w urzędzie i to bezskutecznie). W USA jest sporo takich na zasiłkach dożywotnich ;) i jakoś tam nikt się tym nie przejmuje. Na razie. :) U nas jest inna rzeczywistość i trudno oceniać kogoś. Brak pracy przez dłuższy czas raczej nie sprzyja pozytywnie na motywacje szukania jakiegoś zajęcia.
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 14 maja 2015, o 22:31

A ja uważam, że jako podatnik mam prawo takich leniów i kombinatorów oceniać. Właśnie przez takich ludzi gdzieś giną te osoby, które naprawdę wymagają, potrzebują wsparcia.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Sansevieria » 14 maja 2015, o 23:52

Honest napisał(a):Tak samo z ubezpieczeniem zdrowotnym bezrobotnych. Ja bym to zlikwidowała jeśli osoby są długotrwale bezrobotne. Albo niech to odpracują społecznie.


Koncepcja zaiste na wskroś humanitarna - ktoś nie zasuwa znaczy pasożyt społeczny, niech zdycha. Ewentualnie niech odpracuje społecznie. Formy zorganizowane takich "przymusowych prac społecznych" już w historii praktykowano, ale jakoś nie najlepiej się kojarzą.
A tak bardziej serio to rzetelny pasożyt społeczny i obibok perfekcyjnie sobie jest w stanie poradzić z takimi konceptami, takie pseudo - rozwiązania uderzają w słabych, mało obrotnych i bezradnych.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 15 maja 2015, o 00:08

Sansevieria napisał(a):
Honest napisał(a):Tak samo z ubezpieczeniem zdrowotnym bezrobotnych. Ja bym to zlikwidowała jeśli osoby są długotrwale bezrobotne. Albo niech to odpracują społecznie.


Koncepcja zaiste na wskroś humanitarna - ktoś nie zasuwa znaczy pasożyt społeczny, niech zdycha. Ewentualnie niech odpracuje społecznie. Formy zorganizowane takich "przymusowych prac społecznych" już w historii praktykowano, ale jakoś nie najlepiej się kojarzą.
A tak bardziej serio to rzetelny pasożyt społeczny i obibok perfekcyjnie sobie jest w stanie poradzić z takimi konceptami, takie pseudo - rozwiązania uderzają w słabych, mało obrotnych i bezradnych.

Proponuje czytać ze zrozumieniem. Napisałam, że tracąc środki i czas na naciągaczy w systemie giną osoby naprawdę potrzebujące pomocy i na rynku pracy, i pomocy finansowej.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 425 gości