poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocław -

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocław -

Postprzez kostqa » 17 kwi 2015, o 10:03

Problem opisze krótko, mieszkamy z tesciami osobne wejscie itd. jednak to typ ludzi apodyktycznych, zaplanowali zycie tak aby nie wypuscic dzieci z domu. Pomijam ze nasze relacje sa kiepskie, wtracaja sie wyreczaja meza itd. ciagle chca byc obecni w jego zyciu. On nei broni przed tym wszystkim swojej rodziny. Mamy dwojke dzieci, stac nas na mieszkanei w innym miejscu jednak co maz mowi ze taka decyzje podjelismy odwodza go od tego, szantazuja itd. wywoluja poczucie winy co ciagle odbija sie na nasyzch relacjach. Chce zyc osobno bez nich, jestem zmeczona ta sytuacja. I maz z jednej strony chce a z drugiej czuje sie nader lojalny wobec nich. Wiem maminsynek...;( Ja nei chce go sklocac z rodzina ani z nimi walczyc, chce po prostu zyc swoim zyciem byc u siebie na swoim i juz. Zwyczajne normalne potrzeby i etapy. Szukam kogos z kim maz moze poskladac od poczatku relacje z nimi i przebudowac system wartosci tak aby rodzina ktora stworzyl byla najwazniejsza i zeby nei czul wyrzutow z powodu tego ze opuszcza ten dom. Bardzo prosze jesli ktos zna we Wroclawiu kogos godnego polecenia kto dobrze meza poprowadzi aby napisal mi wiadomosc z danymi. Tesciowie nie pozwalaja dorosnac synkowi a moja rodzina sie rozpada z dwojka malych dzieci. MAz raz mowi tak a raz tak. Ja juz nie mam siły.
kostqa
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 kwi 2015, o 20:28

Re: poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocła

Postprzez Sansevieria » 17 kwi 2015, o 11:37

Szukasz kogoś z kim mąż może poskładać itd? Kochana, nie tędy droga. Piszesz, ze teściowie ciągle męża wyręczają, a sama ...szukasz kogoś, z kim mąż może poskładać relacje ze swoimi rodzicami czyli jak najbardziej go wyręczasz.
Szukać "kogoś" (terapeuty) możesz dla siebie. Zgodnie ze starą dobrą zasadą, iż zmieniać można tylko siebie mając nadzieję, że zmiany we mnie uruchomią zmiany w otoczeniu, które będzie się musiało dostosować do "innej mnie". W stworzeniu tego opisanego układu Ty także masz swój udział. Do tanga trzeba dwojga. Mąż nie dziecko, sam powinien szukać terapeuty jeśli potrzebuje. Z opisu wygląda mi na to, że walczysz z teściami o to, kto skuteczniej będzie mężem kierował. A on niczym ten osiołek, co to mu w żłoby dano...
Chcesz żyć osobno bez teściów? I ok, zasadniczo słusznie. To teraz może poszukaj terapeuty, który pracując z TOBĄ pomoże Ci między innymi znaleźć odpowiedź na bardzo istotne pytanie - czemu mianowicie takie relacje małżeńskie wspólnie z mężem zbudowałaś i czemu w tym tkwisz, skoro z tego co piszesz przyczyny finansowe nie są powodem. Co możesz zmienić w sobie i jak.
Druga opcja - terapia par dla Ciebie i męża. Czasem bywa dobrym pomysłem. Ale terapia par czyli musisz wziąć na siebie współodpowiedzialność za kryzys i działać pod hasłem "my mamy wspólny problem między nami i OBOJE musimy to zmienić, a sami nie umiemy" , a nie pod hasłem "bo tobą rodzice sterują i ja już tak nie mogę i weź się zmień".

Tak po ludzku to Ci współczuję, bo układ wprawdzie częsty, ale częstotliwość występowania wcale nie zmniejsza przykrości i umęczenia. No słaba pociecha, że typowe to co opisujesz. :( tyle że ponieważ schemat jest częsty to i sposoby wychodzenia z niego nie są jakieś szalenie oryginalne, choć oczywiście nie są identyczne dla wszystkich. Ale są tak na poziomie ogólnym znane oraz przećwiczone z sukcesem. Masz sporo pracy przed sobą, z fachową pomocą dasz radę :pocieszacz: tylko nie pchaj męża do terapeuty - idź sama. To ma znacznie większe szanse powodzenia.

Na konkret odnośnie Wrocławia musisz chwilkę poczekać, ale da się zrobić. :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocła

Postprzez caterpillar » 17 kwi 2015, o 12:44

dokladnie ,

Ty, tesciowie a posrodku Twoj maz
a pomysl z terapeuta zapewne Twoj,

jeszcze wybierasz mu rodzaj terapii...

rozumiem Twoja desperacje,tez bym oszlalala w takim ukladzie ale rowniez zgadzam sie z tym ,ze to on musi wziac sparwy w swoje rece .

Natomiast TY jak najbardziej mozesz szukac wsparcia dla siebie
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocła

Postprzez kostqa » 17 kwi 2015, o 13:43

Mój i nie mój, mąż stwierdził, że chciałby pójsc poskladać i mysle ze teraz moglby mu ktos pomoc troche w tej toksycznej relacji z matka zwlaszcza o ile od ojca dostal przyzwolenie, matka ciagle porusza niebo i ziemie by przeszkodzić usamodzielnieniu sie syna. A ja sama też potrzebuje poskłądać i ogarnac to co sie dzieje wiec szukam tez poniekad kogos takiego dla siebie wspomnialam o mezu glownie chcialam tak w duzym skrocie zawezic bo znowu ma pranie mozgu robione przez matke (o czym mi np pisze w sms, jakby wolanie o pomoc?). Znane sa mi mechanizmy itd. ale to i tak nie rozwiaze sytuacji, moje stanowisko i oczekiwania sa niezmienne ale kloca sie z tym co ma w swej wizji tesciowa;) Do tego wierzylam zawsze qw ludzi i ich dobre intencje ael wiem z pewnego zrodla ze z pasja tesciowa po mnie jedzie, nie zrobilam kobiecie nic i niczego nei zamierzam, jej problem, ale nei chce życ za sciana w takich relacjach. Zła jestem wg neij dlatego ze ja chce byc na swoim a ona chce miec dzieci przy sobie, dlatego wybudowali duzy dom. Z córka tez ma kiepskie relacje, szwagierka tez chcialaby pojsc na terapie zeby sie poukladac wszystko, wiec to taki system. Dalam sie w to wplesc niestety, szybko stracilam tate a też maz poprzez swoje dobre cechy bardzo do siebei przyciagnal. Mam dwojke maluszkow, nie mam kiedy za bardzo pisać, wolalabym pojsc do terapeuty, podzialac i napisac Wam tu że jest sukces. I mąż ktory potrzebuje potwierdzenia od profesjonalisty ze dobrze robi i mysli i tym samym nie wbija matce noza w plecy i ich nei zdradza. Musi być dobrze i wierze ze tak bedzie. Pozytywne wibracje sie przydadza takze ;)
kostqa
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 kwi 2015, o 20:28

Re: poszukiwany dobry terapeuta - ustawienia rodzinne Wrocła

Postprzez kostqa » 17 kwi 2015, o 13:44

tzn jedno oczekiwanei i stanowisko chce mieszkac u siebie nie nad nimi.
kostqa
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 kwi 2015, o 20:28


Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 241 gości