Mój alkoholizm.

Problemy związane z uzależnieniami.

Mój alkoholizm.

Postprzez Krzysio » 30 gru 2014, o 17:18

Witam mam 32 lata i jestem alkoholikiem niepijącym od około 9 miesięcy.
Wcześniej pt,sob,nd upływały u mnie pod znakiem picia wódy i browarów do 'padnięcia'. W niedzielę bardziej 'lightowo' bo w poniedziałek do pracy trzeba było iść. Zdarzało się też że zachlałem ostro no to brałem wolne
w pn (średnio raz w miesiącu) W ciągu tygodnia oczywiście 2-4 browarki i czasami setuchna do snu, i tak przez około 5 lat. Wcześniej popijało się z koleżkami oczywiście.
W końcu powiedziałem dość!!! Nie mogłem patrzeć jak cierpią osoby wokół mnie, alkohol niszczy człowieka i osoby wokół niego bardzo powoli i systematycznie.
Na razie radzę sobie (ani kropelki aż sam jestem zdziwiony hehe). Jednak w ciągu tych
9ciu miesięcy niejednokrotnie miałem i mam ochotę, nie napić się lecz nachlać do nieprzytomności w samotności ot tak bez okazji i powodu.
Na razie udaje mi się odrzucać tą myśl i nie sprawia mi to większego wysiłku, po zastanowieniu się uznaje że nic mi to nie da. Udzielam się towarzysko i też nie sprawia mi kłopotu niepicie wśród znajomych i przyjaciół.
Podjąłem decyzję o rzuceniu picia bez grupy wsparcia i obawiam się że nadejdzie taki dzień w którym nie dam rady i się złamię. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek opinię.
Pozdrawiam ;)
Krzysio
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 10:37

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez magdalena83 » 2 sty 2015, o 23:19

Krzychu jestem żona narkomana tyle co uświadomioną, porzuconą i zbrukaną. jesteś świetnym i wartościowym czlowiekiem choćby dlatego że byłeś w stanie przyznać się do porażki. mój mąż tego nie potrafił. nie niszcz tego co już zbudowałeś i kiedy jesteś trzeźwy pomyśl o rodzinie i o tym jak można być szczęśliwym bez alkoholu. ja nie jestem może odpowiednią osoba do udzielania rad, ale wiem jedno jeśli zaczniesz pić zniszczysz wszystko nie tylko siebie. dobrze o tym pamiętać kiedy jeszcze rozum działa. powodzenia
magdalena83
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 22:16

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Sniegson » 4 sty 2015, o 13:39

Dobrze, że jesteś świadomy problemu to już coś, myślę że powinieneś znaleźć źródło swojego problemu dlaczego ciągnie cię do tego, od czego uciekasz?
Sniegson
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 17:11

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Krzysio » 8 sty 2015, o 01:39

Dziękuje za ciepłe słowa dużo dla mnie znaczą. Jestem osobą samotną (szukającą drugiej połówki) od 12 lat, pewnie to jest przyczyną mojego alkoholizmu.
Krzysio
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 10:37

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez caterpillar » 9 sty 2015, o 01:05

Krzysio czy chodzisz na jakies spotkania w poradni dla osob uzaleznionych.
Mocno Cie namawiam
Ciesze sie ,ze nie pijesz juz 9 miesiecy ale wazne jest w jaki sposob rozladowujesz swoje napiecia,jak sobie radziesz z emocjami no i warto dotrzec do istoty problemu.

powinienes byc pod opieka terapeuty alebo przynajmniej chodzic na spotkania AA
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Krzysio » 11 sty 2015, o 00:55

Nie chodzę na spotkania, ale na dniach wybieram się do psychologa. Mam właśnie problemy z wyładowaniem rzeczy, które się we mnie zbierają.
Jeszcze raz dzięki, bardzo mi pomagacie :)
Krzysio
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 10:37

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Marunos » 2 lut 2015, o 22:52

To jak piszesz o tym na forum, a teraz wybierasz się do psychologa, to lada dzień i problemu nie będzie tylko później się tego trzymać. Powodzonka ;)
Marunos
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 14:27

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Romi81 » 11 lut 2015, o 00:23

No ja myślę, że to nie jest, aż tak kolorowo, od razu, ale jak będzie silna wola, to dasz radę:)
Romi81
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 16:34

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez edith333 » 23 lut 2015, o 18:29

Dobrze, że w porę się ogarnąłeś. Powodzenia, życzę silnej woli!
edith333
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 21:08

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez doniagg.sz » 13 mar 2015, o 16:14

rownież życzę silnej woli. I będzie wszystko dobrze
doniagg.sz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 17:25

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez Krzysio » 20 mar 2015, o 01:52

Hey wszystkim:) Nie poszedłem do psychologa, za to trafiłem na mityng AA i jestem szczęśliwy z tego powodu. Na pierwszym spotkaniu podczas przerwy ci niesamowici ludzie poradzili mi abym skorzystał z terapii, co czym prędzej uczyniłem. Jest już lepiej w mojej głowie i wiem że podążając obecną ścieżką będzie tylko lepiej. Pozdrawiam i dziękuje za miłe słowa;)
Krzysio
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 10:37

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez avatek » 25 mar 2015, o 00:45

trzymaj się! mam nadzieję ze spotkania pomogą CI jeszcze lepiej i łatwiej odnieśc sukces. :)
avatek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 21:04

Re: Mój alkoholizm.

Postprzez caterpillar » 25 mar 2015, o 19:28

powodzenia krzysio!
ciesze sie ,ze trafiles na profesjonalna pomoc.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości