może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez iwi » 28 kwi 2009, o 10:12

jeśli ktoś wcześniej zapoznał się z problemem który opisałam już wie jak to wygląda. od pażdziernika dużo się zmieniło na lepsze ale problem pozostał, jestem po rozmowach z psychologami,pedagogiem,psychiatrą i czekam na badanie w poradni. Konrad ma 15 lat ,nie bierze żadnych leków. ostatnio byłam u psychiatry i lekarz podpowiedział mi że u niego może to być ZESPÓŁ ASPERGERA. wiele jego zachować na to wskazuje i nie jest to ADHD. PROSZĘ O KONTAKT WSZYSTKICH KTÓRZY WIEDZĄ JAK TYM SIĘ ZAJĄĆ. Lekarz powiedziała mi że nie ma na ten moment literatury która opisuje takie przypadki ale wiem że teraz coraz częściej rozpoznawany jest ten Zespół u dzieci ,lekarz była zdziwiona że Konrad jest rozpoznawany dopiero w wieku 15 lat.POZDRAWIAM
iwi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 paź 2008, o 10:20

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez Amir » 28 kwi 2009, o 10:35

iwi napisał(a):ZESPÓŁ ASPERGERA
witaj ciepło
wiele użytecznych dla ciebie informacji i bratnie dusze znajdziesz w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami
im. Hansa Aspergera
oraz na Forum Zespołu Aspergera
nie jestes sama i nie jest wazne, ze niewiele jest literatury - sporo rodzicow, mlodych i doroslych zyjacych w zwiazkach ZA/AS skupilo sie na polskiej sieci i pomagaja sobie wzajemnie skutecznie (forum ma takze swoj czat, spojrzyj tam)
to bardzo specyficzna sprawa, ale ludzie z wysoko zorganizowanym autyzmem zyja szczesliwie i tworczo
ja pracowalem z jeffem, ktory jest 'aspergerem' i pracowało się z nim super, założył także szczęśliwą rodzinę
Avatar użytkownika
Amir
 
Posty: 486
Dołączył(a): 24 lut 2009, o 08:31

po 4 latach

Postprzez iwi » 20 lis 2013, o 10:25

iwi napisał(a):jeśli ktoś wcześniej zapoznał się z problemem który opisałam już wie jak to wygląda. od pażdziernika dużo się zmieniło na lepsze ale problem pozostał, jestem po rozmowach z psychologami,pedagogiem,psychiatrą i czekam na badanie w poradni. Konrad ma 15 lat ,nie bierze żadnych leków. ostatnio byłam u psychiatry i lekarz podpowiedział mi że u niego może to być ZESPÓŁ ASPERGERA. wiele jego zachować na to wskazuje i nie jest to ADHD. PROSZĘ O KONTAKT WSZYSTKICH KTÓRZY WIEDZĄ JAK TYM SIĘ ZAJĄĆ. Lekarz powiedziała mi że nie ma na ten moment literatury która opisuje takie przypadki ale wiem że teraz coraz częściej rozpoznawany jest ten Zespół u dzieci ,lekarz była zdziwiona że Konrad jest rozpoznawany dopiero w wieku 15 lat.POZDRAWIAM
iwi napisał(a):jeśli ktoś wcześniej zapoznał się z problemem który opisałam już wie jak to wygląda. od pażdziernika dużo się zmieniło na lepsze ale problem pozostał, jestem po rozmowach z psychologami,pedagogiem,psychiatrą i czekam na badanie w poradni. Konrad ma 15 lat ,nie bierze żadnych leków. ostatnio byłam u psychiatry i lekarz podpowiedział mi że u niego może to być ZESPÓŁ ASPERGERA. wiele jego zachować na to wskazuje i nie jest to ADHD. PROSZĘ O KONTAKT WSZYSTKICH KTÓRZY WIEDZĄ JAK TYM SIĘ ZAJĄĆ. Lekarz powiedziała mi że nie ma na ten moment literatury która opisuje takie przypadki ale wiem że teraz coraz częściej rozpoznawany jest ten Zespół u dzieci ,lekarz była zdziwiona że Konrad jest rozpoznawany dopiero w wieku 15 lat.POZDRAWIAM


...........
klasa maturalna,brak chęci do chodzenia do szkoły ,apatyczność, agresja, krzyki a ja już nie wiem do kogo mam iść i tak jak kilka lat temu forum i wszyscy którzy odpisywali mi na posty POMOGLI MI BARDZO jak nikt inny ,ani psycholodzy ,psychiatra,pedagodzy,nauczyciele tak forum wtedy przywróciło mi chęć do życia i wyciągnęło do mnie pomocną dłoń i teraz proszę o pomoc... MOJE POSTY POD LOGINEM- IWI-
może ktoś zada mi pytanie wtedy bedzie mi łatwiej opisać sytuację a w tej chwili piszę bardzo chaotycznie i nie w temacie ... PROSZĘ POMÓŻCIE !!!!!
iwi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 paź 2008, o 10:20

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez Księżycowa » 20 lis 2013, o 15:08

Witaj, nie pamiętam Twojej historii, ale może spróbuj skorzystać ze specjalisty prywatnie.
Z moich doświadczeń Ci są skuteczniejsi.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez zajac » 20 lis 2013, o 20:53

Iwi, skąd jesteś? Jeśli nie chcesz tutaj, to może napisz na priv? Pomyślałabym, czy jestem w stanie Ci podrzucić jakiś konkretny kontakt.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez Jigsaw » 20 lis 2013, o 22:12

troche pozno juz sie zrobilo,
wiem, ze sa fundacje, ktore diagnozuja jednoznacznie tego typu zaburzenia i potem udzielaja pomocy, ale trzeba dlugo czekac na miejsce
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez astroman79 » 5 gru 2014, o 09:42

Zgadzam się. Pozdrawiam
astroman79
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 19:12

Re: może "ZESPÓŁ ASPERGERA"?

Postprzez gregoRy22 » 10 gru 2014, o 09:46

Niestety, kolejki są ale jak to każdego specjalisty. Ja z 4 miesięcznym dzieckim muisłałam czekać do karfiologa pół roku więc poszłam prywatnie. Zapisz się jak najszybciej do tej fundancji.
gregoRy22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 19:43


Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

cron