Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 7 lis 2014, o 13:14

biscuit napisał(a):zajac, chyba nie urodziłaś się dzisiaj
ludzie pracują całe dnie, całe weekendy studiują
a jeszcze jak mają dzieci...
nie ma różowo
choć oczywiście nie jest to higieniczne życie

Zgadza się. Ale nie ma chyba wtedy powodu, żeby mieć do siebie pretensje, że człowiek czuje się zmęczony?
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biscuit » 7 lis 2014, o 13:19

nie, nie ma
człowiek czuje się zmęczony bo JEST zmęczony
no więc higiena w tym wypadku polega na tym
że się wysypia kiedy może
zamiast w jedyny dzień wolny cały dzień spędzić na szmacie do podłogi na przykład
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 7 lis 2014, o 16:46

ja tak pracuje w weekendy tez ale mam możliwość tez pomiędzy intensywna pracą wygospodarowac wolne dużo wolnego. Ale gdybym tak miała non stop ,a w przypadku Jigsawa ten rodzaj pracy tak ma ,ze na okrągło ,to jest to koszmarny wyzysk człowieka i tak się nie da np kilka lat przepracowac .Nie wiem dlaczego Polaczek polaczka tak eksploatuje .Przecież zmęczony pracownik jest niewydajny.
W cywilizowanych krajach. wiedza ,ze wypoczety pracownik mając w perspektywie wolne potrafi się sprezyc i efektywniej pracować .Zmeczonemu umyslowi nie przychodzą do głowy żadne pomysły a zmęczony fizyczny narażony jest na wypadek i innych naraża.
Chory kraj !!!!
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 7 lis 2014, o 18:28

zajac, chyba nie urodziłaś się dzisiaj
ludzie pracują całe dnie, całe weekendy studiują
a jeszcze jak mają dzieci...
nie ma różowo
choć oczywiście nie jest to higieniczne życie


ja tak przez 2 lata mialam..rano szkola,potem praca ,potem obowiazki domowe, w weekend druga praca i obowiazki domowe ...koniec koncow zawsze robilo sie cos kosztem czegos a po 2 latach musialam podjac decyzje o zakonczeniu nauki na pewnym etapie.
:bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 lis 2014, o 22:33

Weekendossssssssssss!

Ja przyznam, że nie ogarniam jak ludzie pracuja, mają rodziny, dzieci,niemowlaki, nieprzespane noce, pracują, czasem uczą się. Ja chyba nie dałabym rady. Uwielbiam spać :? I potrzebuje od zawsze dużo snu. Troche ciężko się z tym zyje, jutro pewnie jak zwykle o 16 wstanę...
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 7 lis 2014, o 22:54

no wlasnie dla kogo weekend dla tego weekend :/ ja jutro po 6 pobudka wiec zaraz ide w kime

ostatnio widzialam wlasnie takiego meme gdzie matka ciagnie kilkoro dzieci i mowi "juz przywyklam do tego ,ze od 4 lat nieprzespalam ani jednej calej nocy " czy cos w ten desen :P

ja mam jedno wiec nie moge narzekac ale praca plus opieka nad dzieckiem plus szkola ..to jest niezle wyzwanie.

ale ale do wielu rzeczy jestesmy w stanie przywyknac, nawet nie mamy pojecia na co nas w wwielu sytuacjach stac , wiec wierze honest ,ze i Ty nie jestes pod tym wzgledem jakas inna ;)


p.s.

...zawsze sie wzruszam jak to ogladam ehh ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HB3xM93rXbY

dobrej nocy
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 lis 2014, o 23:02

Hehe niezłe! It's crazy :mrgreen:

No właśnie Cat jak opiekowałam się bratanica to wracając do domu padałam spać. A jak byłam wychowawcą na koloniach jeden raz, czyli praca 24 h oto czułam się jak w więzieniu, bo nie moglam się położyć jak miałam ochotę. Może to dlatego tak odczułam, ze strasznie sie pochorowałam tam, ponad 39 stopni gorączki a pracowac trzeba było. Jeden dzień na wycieczce tylko koleanka mnie zastąpiła. Ja chyba do tego nie przywyknę :? Mogę pracowac ciągiem nawet 17 h, ale potem musze mieć czas na sen. A tu pobudki w nocy.... Nie dałabym rady.


A planujesz wrócić do szkoły Cat?
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez margo_jar » 7 lis 2014, o 23:19

Co jak co zbliża się 11 listopada. Kolejne wolne :)
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 lis 2014, o 23:24

margo_jar napisał(a):Co jak co zbliża się 11 listopada. Kolejne wolne :)


A potem kolejne w grudniu :mrgreen: Ja już przestudiowałam wolne dni do końca roku :haha: :haha: :haha: :haha:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 8 lis 2014, o 10:09

zajac napisał(a):
biscuit napisał(a):zajac, chyba nie urodziłaś się dzisiaj
ludzie pracują całe dnie, całe weekendy studiują
a jeszcze jak mają dzieci...
nie ma różowo
choć oczywiście nie jest to higieniczne życie

Zgadza się. Ale nie ma chyba wtedy powodu, żeby mieć do siebie pretensje, że człowiek czuje się zmęczony?

kumplowi powiedzialem ze nie bardzo moge jechac na koncert (pod wieczor) bo na drugi dzien ide do pracy i musze sie po 19juz szykowac do spania to mi odpowiedzial ze on tez wstaje o podobnej godzinie co ja ale zwykle kladzie sie kolo 23...
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 8 lis 2014, o 10:14

impresja77 napisał(a):ja tak pracuje w weekendy tez ale mam możliwość tez pomiędzy intensywna pracą wygospodarowac wolne dużo wolnego. Ale gdybym tak miała non stop ,a w przypadku Jigsawa ten rodzaj pracy tak ma ,ze na okrągło ,to jest to koszmarny wyzysk człowieka i tak się nie da np kilka lat przepracowac .Nie wiem dlaczego Polaczek polaczka tak eksploatuje .Przecież zmęczony pracownik jest niewydajny.
W cywilizowanych krajach. wiedza ,ze wypoczety pracownik mając w perspektywie wolne potrafi się sprezyc i efektywniej pracować .Zmeczonemu umyslowi nie przychodzą do głowy żadne pomysły a zmęczony fizyczny narażony jest na wypadek i innych naraża.
Chory kraj !!!!

tez nie rozumiem dlaczego ludzie pozwalaja sie tak wykorzystywac.. i pewnie w koncu wylece stamtad, zreszta gdyby nie sytuacja w domu to nigdy bym sie tam nie zglosil tylko zalozyl cos swojego
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 8 lis 2014, o 10:20

Jigsaw napisał(a):kumplowi powiedzialem ze nie bardzo moge jechac na koncert (pod wieczor) bo na drugi dzien ide do pracy i musze sie po 19juz szykowac do spania to mi odpowiedzial ze on tez wstaje o podobnej godzinie co ja ale zwykle kladzie sie kolo 23...

Każdy ma inny organizm i... poglądy. Mój brat np. w czasie studiów spał bardzo mało i twierdził, że nie może być wyspany, bo wtedy jest rozleniwiony i nic mu nie wychodzi :-D Wg mnie dobrze robisz, że się wysypiasz. Może za jakiś czas przyzwyczaisz się do tej pracy i będzie mniej Cię męczyć.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 8 lis 2014, o 14:01

Jigsaw napisał(a):
zajac napisał(a):
biscuit napisał(a):zajac, chyba nie urodziłaś się dzisiaj
ludzie pracują całe dnie, całe weekendy studiują
a jeszcze jak mają dzieci...
nie ma różowo
choć oczywiście nie jest to higieniczne życie

Zgadza się. Ale nie ma chyba wtedy powodu, żeby mieć do siebie pretensje, że człowiek czuje się zmęczony?

kumplowi powiedzialem ze nie bardzo moge jechac na koncert (pod wieczor) bo na drugi dzien ide do pracy i musze sie po 19juz szykowac do spania to mi odpowiedzial ze on tez wstaje o podobnej godzinie co ja ale zwykle kladzie sie kolo 23...



I stan psychiczny ma ogromną rolę w odczuwaniu zmęczenia.
N awłasnym przykładzie to dobitnie zobaczyłam. Odkąd biorę leki moj stan psychiczny się poprawił a moja wytrzymałość się zwiększyła. Jednak kiedy przychodzi weekend, to sobota jest dniem, w którym odsypiam, jednak tym razem nie do 14.00 jak to miało miejsce wcześniej. Sama, bez budzika budzę się 9.00 - 10.00 i albo godzinkę się jeszcze wyleżę albo wstaję i robię porządki, robię obiad potem czytam albo gdzieś wyjdę.
Nie było szans abym wcześniej była w takiej formie.
Za to w zeszłym tyg. zasuwałam po ponad 10h i całą sobotę wylezałam w łóżku, czytając, relaksując się..., wstawiłam tylko pranie ale to tylko dlatego, ze zebrałam się i posprzątałamw tygodniu. Wyrzut sumienia oczywiście gryzł i ten okropny głos w głowie mówił, że jak mogę tak marnować dzień... ale zdrowy rozum podpowiedział, że jesli tego potrzebuję mój organizm to po całotygodniowej harówce powinien to dostać. Przynajmniej tego jednego dnia w tygodniu.

Co jest najbardziej dobrą wiadomością, w którą jeszcze nie do końca mogę uwierzyć to, że my to mamy w sobie bez leków... tylko to kwestia wyrobienia nowych nawyków i pozbycia się pzryczyn tych złych. Tak w uogólnieniu.
Więc Jigsaw nie wszytsko stracone ;)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 8 lis 2014, o 19:06

honest ja po pracy z dziecmi w szkole przychodze bardziej zmeczona niz po fizycznej pracy jaka rowniez wykonuje..
to tez jest inny rodzaj zmeczenia.

ale co innego jest zajmowac sie swoim dzieckiem...no ale wiadomo nie kazdy musi chciec i czuc taka potrzebe
:bezradny:


odpowiadajac na Twoje pytanie to nie wiem... chce ale teraz nie widze takiej mozliwosci, zobaczymy co bedzie pozniej, jesli bede miala np mniej godzin w pracy to owszem bede chciala wrocic.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 lis 2014, o 22:44

Cat, ja bym chciała mieć dzieci, ale boję się tych zarwanych nocy, że nie dam rady.
Ostatnio moja koleżanka stwierdziła że byłabym świetną matka, ale nie wyobraża sobie, że miałabym mniej spać :D Dzisiaj wstałam o 16, tak na dobre, bo od rana robiłam sobie drzemki :D

A Ty pracujesz jeszcze w szkole?
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości