Czy to już depresja?

Problemy związane z depresją.

Czy to już depresja?

Postprzez flan » 19 sie 2014, o 13:43

Witam wszystkich, potrzebuję Waszej pomocy. Jak dotąd nie uzyskałam jej od otaczających mnie osób. Chciałabym zrozumieć co się ze mną dzieje... Nic mi się nie chce, zmuszam się do pójścia do pracy, która mnie nie cieszy, po powrocie nie mam siły w sobie, żeby zająć się czymkolwiek. Głównie leżę na łóżku w jakimś dziwnym otępieniu. Wiem, że powinnam wstać, poruszać się trochę, posprzątać, poczytać, spotkać się z kimś, ale nie umiem. Niedawno rozstałam się z narzeczonym, ale przed tym rozstaniem było podobnie. Moje zachowanie wpłynęło negatywnie na nasz związek, aż w końcu on zaczął pisać z jakąś dziewczyną i spotkał się z nią za moimi plecami (mieszkaliśmy wtedy razem). Bardzo boleśnie to przeżyłam, odczułam tą sytuację jako zdradę emocjonalną, wyprowadziłam się, płakałam przez dwa miesiące. Na rozpad mojego związku miało też wpływ moje usposobienie podyktowane wydarzeniami z przeszłości. Gdy miałam 11 lat zmarł mój tata, mama nie radziła sobie z wychowaniem dwóch córek i zostałyśmy niejako same ze sobą. Dzieciństwo i młodość odcisnęły się mocno na moim dorosłym życiu (mam 28 lat). Jestem niezależna, nigdy nie starałam się prosić nikogo o pomoc, chciałam ze wszystkim poradzić sobie sama. Taka osoba (a szczególnie dziewczyna) w związku jest chyba trudna do współżycia.. Na mój stan psychiczny wpłynęło tez zwolnienie z pracy rok temu, po długim i dotkliwym mobbingu. Z tym też sobie nie poradziłam. Nie wiem jak z tego wyjść i czy powinnam się leczyć.
flan
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 13:38

Re: Czy to już depresja?

Postprzez biscuit » 19 sie 2014, o 15:50

nikt tutaj Cię nie zdiagnozuję
proponuję wizytę u psychologa
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Czy to już depresja?

Postprzez flan » 20 sie 2014, o 11:55

A jeśli nie umiem o tym opowiadać komuś twarzą w twarz? Jest ktoś, kto potrafi mi pomóc?
flan
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 13:38

Re: Czy to już depresja?

Postprzez biscuit » 20 sie 2014, o 12:02

to przyjdziesz, siądziesz i będziesz milczeć twarzą w twarz
a potem może się coś wydarzy

no chyba, że ktoś tu podejmie z Tobą rozmowę
ale widzę, że nikt się nie pali na razie
do amatorskiej pseudo diagnozy
czy to już depresja
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Czy to już depresja?

Postprzez biscuit » 20 sie 2014, o 12:06

flan napisał(a):Nie wiem jak z tego wyjść i czy powinnam się leczyć.

zresztą ja może zaryzykuję
tak, powinnaś się leczyć
a leczenie polega m.in. na opowiedzeniu o tym twarzą w twarz

także
tak czy owak
czy na diagnozę
czy na leczenie
nie uniknie się wizyty twarzą w twarz
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Czy to już depresja?

Postprzez pszyklejony » 20 sie 2014, o 21:28

flan napisał(a):A jeśli nie umiem o tym opowiadać komuś twarzą w twarz? Jest ktoś, kto potrafi mi pomóc?


Nie ma. Nikt za nas niczego tu nie zrobi, możesz iśc do psychiatry po proszki, ale to tylko część roboty.
pszyklejony
 
Posty: 868
Dołączył(a): 7 paź 2008, o 21:56
Lokalizacja: warszawa

Re: Czy to już depresja?

Postprzez flan » 21 sie 2014, o 08:17

Dzięki za reakcję, umówiłam się na wizytę..
flan
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 13:38

Re: Czy to już depresja?

Postprzez NastkaPo4 » 15 wrz 2014, o 21:00

Mam pdoobne objawy, tez zastanawiam sie czy to juz czas na wizyte u specjalisty...
NastkaPo4
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 20:56

Re: Czy to już depresja?

Postprzez JoaGall24 » 25 wrz 2014, o 16:48

Ja również mam podobne objawy.
JoaGall24
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 11:07


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości

cron