Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 7 sie 2014, o 23:54

A wiesz, że zieloną się parzy 3x i z każdym razem ma lepszy smak? Mi bardzo smakuje ten z drugiego.Nie jest taki cierpki, ale do pierwszego też się już przyzwyczaiłam tyle, ze lepiej smakuje jak trochę przestygnie. Poza tym nie musisz kupiwać czystej zielonej. Ja mam z mango i granatem.Bardzo dobra.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biscuit » 7 sie 2014, o 23:58

Notoryczna koncentracja na jedzeniu
Pilnowanie azeby wszystko co spozywamy bylo zdrowe
To oznaka zafiksowania na fazie oralnej
Zatrute mleko z matczynej piersi i te sprawy :)
Zycie ogolnie jest bardzo niezdrowe
Bo zawsze konczy sie smiercia...
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 8 sie 2014, o 00:01

Mnie się też wszystko rozregulowało i w dzień chodzę ospała i zdołowana, a w nocy chce mi się wszystko, tylko nie spać.
A z cukrem to moja córka ma podobnie: czasami się traci wszystko z cukierniczki, a raz zniknęło prawie pół kilo... pudru. Nie mogłam wyjść z podziwu, jak można tak po prostu zjeść cukier puder. Dla mnie też to sygnał, że coś nie tak z dietą, ale cukier na wszelki wypadek chowam.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 sie 2014, o 00:05

Zając, ale tez w okresach wzmożonego wysiłku organizm domaga się więcej węglowodanów. Może to dlatego? Ale to jest też na pewno kwestia przyzwyczajenia, bo gdy sięgamy po słodkie np. ucząc się to potem cięzko już bez tej tabliczki czekolady.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 8 sie 2014, o 00:07

Pamietam, ze miałam taki okres kiedyś,kiedys, że też nie mogłam spać... jeszcze w szkole... często miewałam problemy ze snem i dopóki nie zjadałam jednek czekoladki małej, to nie zasnęłam...

No właśnie pod wpływem "organizm się domaga" często popełniamy błędy. Jak ja u siebie zobacyzłam ile głupot robię, to szok.
Wszystko można organizmowi dać tak, żeby nie było "rzutu na słodkie" cały myk tkwi w tym, że dawać mu produkty złożone a nie proste, po obróbce, bo właśnie proste szybko przyswaja i wydala... Do tego zazwyczaj jest to za duza ilość... po wydaleniu szybkim czujemy,że stajemy się ospali. Ajak przejść na dietę, w której organizm musi przez duższy czas sam te cukry i inne substancje rozkładać, to jest się dłużej aktywnym.
Niezlaeznie d tego jak jesteśmy aktywni.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 8 sie 2014, o 00:15

Honest napisał(a):Zając, ale tez w okresach wzmożonego wysiłku organizm domaga się więcej węglowodanów. Może to dlatego? Ale to jest też na pewno kwestia przyzwyczajenia, bo gdy sięgamy po słodkie np. ucząc się to potem cięzko już bez tej tabliczki czekolady.

Honest, moje dziecko to dość skomplikowana historia i zdecydowanie na inną okazję :)
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 sie 2014, o 00:17

zajac napisał(a):
Honest napisał(a):Zając, ale tez w okresach wzmożonego wysiłku organizm domaga się więcej węglowodanów. Może to dlatego? Ale to jest też na pewno kwestia przyzwyczajenia, bo gdy sięgamy po słodkie np. ucząc się to potem cięzko już bez tej tabliczki czekolady.

Honest, moje dziecko to dość skomplikowana historia i zdecydowanie na inną okazję :)


Ok 8)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 8 sie 2014, o 08:40

Dzień dobry z pracy;)
Kawusia ? Z cukrem?
Zjedzenie słodkiego powoduje szybki wyrzut insuliny do organizmu i natychmiast odczuwany zastrzyk energii,ale po krótkim czasie następuje tak samo szybki jej spadek i organizm domaga się kolejnej dawki. Natomiast węglowodany tez powodują wyrzuty insuliny i podwyższają znacznie jej poziom ,ale dzieje się to zdecydowanie wolniej. Niestety jak ktoś ma np. cukrzycę oba produkty odpadają ,natomiast zdrowy człowiek przy normalnej diecie jak juz musi się wzmocnić po dużej stracie energii to lepiej kanapkę złapać jakąś niz batonik.
No i najlepszą sprawą są przetwory:) Swoje właśnie e z naszego podwórka ,w sytuacji szczególnie ,gdy chce się odżywiać świadomie i zdrowo.
Nawet jak się zrobi dzem , sok ,który ma cukier to zupełnie inną wartość przedstawia. Bez chemii. !
Można robić np. borówki czerwone do mięsa tam się daje malo cukru .
Albo mrozić w pudeleczkach,woreczkech juzcrzygotwane na zupki jarzynowe. Teraz z młodych warzyw zamrozić sobie kilka woreczków skomponowanych na jakąś zupę lub rosół.
I owoce mrozic , mrozić,mrozić. Najwięcej w mrizinkach można przechować witamin z lata.Owszem zimą są marchewki ,pietruszki ,Itd.ale ten letni smak młodych jarzyn to poezja ,szczególnie jak na przednówku się wyciągnie i zrobi wiosenną zupkę w lutym :).
Ostatnio edytowano 8 sie 2014, o 08:45 przez impresja77, łącznie edytowano 1 raz
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 8 sie 2014, o 08:41

:).
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 8 sie 2014, o 09:53

a ja nie lubie cukru :( czuje gow szedzie...herbata kawa tylko bez...napoje slodzone tez mnie wkurzaja wiec wole wode...czekolada w minimalnych ilosciach najlepiej gorzka :twisted: w ogole nie lubie chyba nic na slodko...ciast..lodów...szybko sie przesladzam :haha:
ale za to czipsiki mnie pozeraja zawsze :roll:
kiedys jeszcze kfc...ale od czasu niejedzenia miesa to spozywam tylko fryteczki i kukurydze sporadycznie :haha:

ale mi sie nie chce...dobrze, ze juz weekend ... :lol:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 8 sie 2014, o 10:40

Katka ja tak mam z solą. Ja nie mam nawet soli w domu.

Młoda też nie lubi mocno solonych potraw :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 sie 2014, o 11:30

Impresjo, właśnie wiem o tej reakcji organizmu. Dlatego staram się ograniczać słodkie, a docelowo nie chce w ogóle jeść bo to właściwie puste kalorie, bez wartości odżywczych, a i tak w innym pożywieniu są węglowodany.

Zazdraszczam tym, co nie czują pociągu do słodyczy :D
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 8 sie 2014, o 14:50

Ja tam jem wszystko .
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 9 sie 2014, o 20:22

W jakiej ja cudnej krainie mieszkam .Rzut beretem w każdą stronę i jest się w raju. Dzisiaj błogie opalanie na łonie ,w lesie pod brzozkami ,nad wodą.
Katka ,a jaką masz figurę po tej soli i bez słodyczy.
Zanecilas mnie ,puszcze umyślnego do sklepu po chipsy .
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 9 sie 2014, o 20:26

Chyba normalna :) haha
Zalezy od dnia raz czuje sie piekna i szczupla a czasem gruba i brzydka haha
czipsiki to zlo :twisted: ale co zrobic jak lubie :bezradny:

My dzis pozmienialismy wystroj w mieszkaniu...wymiana dodatkow w lazience i kuchni dala nam jakby nowe mieszkanie :) a teraz blogie lenistwo...tylko nie wiem czy burzy nie bedzie..
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości