Partner narkoman i alkoholik

Problemy związane z uzależnieniami.

Partner narkoman i alkoholik

Postprzez Iscarioth » 14 cze 2014, o 13:54

Witam!
Pisze na Waszym forum w związku z moim problemem z jakim nie mogę sobie sama poradzić. Poznałam mojego partnera przypadkiem - był ulicznym grajkiem. Od początku wiedziałam o jego problemach, jednak okazał się bardzo inteligentnym i szanującym moją osobę człowiekiem, dlatego postanowiłam mu pomóc wyjść z nałogów (nie, nie jestem terapeutką, chodziło raczej o ratowanie człowieka jako istoty). Po wielu naszych spotkaniach zaczęło nam na sobie zależeć, jednak warunek był jeden - nie będzie pił i ćpał i ogarnie swoje życie do końca. Wszystko układało się jak najlepiej, nie brał już i zaczął radzić sobie z alkoholizmem, aż pewnej nocy złamał się. Zaćpał i zapił. Chciał wtedy popełnić samobójstwo, uciekł karetce. Po usilnych próbach razem z jego ojcem znaleźliśmy go. Zawiozłam go na detoks a sama w tym czasie wyjechałam do innego miasta. Gdy wróciłam niestety wypisał się ze szpitala na własne życzenie. Nie byłam w stanie zmusić go do leczenia. Poddałam się, wiem że to był błąd. Mimo tego po detoksie przez długi czas był spokój - nie pił i nie brał. Bardzo się pokochaliśmy i zamieszkaliśmy razem. Wszyscy mówili, że mam na niego zbawczy wpływ. Dwa tygodnie temu złamał się. Zniknął na całą noc, zdefraudował z mojego konta dość znaczną dla mnie sumę pieniędzy. Przeprosił przyrzekł, że to się nie powtórzy i że pieniądze zwróci (nie ma to dla mnie znaczenia, chcę tylko, żeby był zdrowy). Tydzień temu znów się złamał - gdy szef zwolnił go z pracy. Wczoraj znalazłam na jego koszuli ślady krwi na wysokości zgięcia łokcia. Wszystkiego się wyparł ale nie wierzę mu. Nie wiem co powinnam dalej zrobić. Broni się przed ośrodkiem rękoma i nogami i mimo, ze nie raz próbowałam go zmusić - nie byłam w stanie. Na terapię jesteśmy umówieni dopiero na 2.07. Jak powinnam postępować, a przede wszystkim jak naprawić to co spieprzyła postępując niewłaściwie w stosunku do uzależnionego. Chciałabym uratować ten związek. Jemu tez na tym bardzo zależy (przynajmniej tak mówi). Pomocy!
Iscarioth
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 13:10

Re: Partner narkoman i alkoholik

Postprzez biscuit » 14 cze 2014, o 14:54

Umow sie na terapie sama z soba
I szukaj pomocy dla siebie a nie dla niego
A po jakims czasie Twojej pracy nad soba bedzie dla Ciebie jasne
Co masz robic
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Partner narkoman i alkoholik

Postprzez Iscarioth » 14 cze 2014, o 19:58

Dziękuję Biscuit. Zaczęłam czytać literaturę, którą polecacie. Nie ukrywam jednak, że zależy mi, żeby mój partner nie wrócił do poprzedniego trybu życia. Nie wiem czy to błąd i czy nie dojrzałam jeszcze w tym temacie do innego myślenia, ale ludzie są dla mnie ważni. Po prostu.
Iscarioth
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 13:10

Re: Partner narkoman i alkoholik

Postprzez impresja77 » 14 cze 2014, o 20:05

Zmienić ulicznego grajka z całym bagażem uzależnień i zachowań menelsko -ulicznych w eleganckiego ,trzeźwego dżentelmena to jak urodzić nowego człowieka. jesteś pewna ,ze masz lub ktokolwiek ma taką moc?
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Partner narkoman i alkoholik

Postprzez Iscarioth » 14 cze 2014, o 20:27

Tego nie wiem. Długi czas było dobrze i muszę powiedzieć, że terapeutka, z którą się spotkałam uznała to za naprawdę jego i moją heroiczną walkę, ale bez leczenia myślę, że efekty zanikną. Poza tym on nie zawsze należał do tego środowiska. Odnajduje się w normalnym środowisku, ale ma chwile załamania. Musi zrobić coś żeby je wyeliminować, inaczej nie wytrzymam i będę musiała w tym układzie ratować siebie.
Iscarioth
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 13:10

Re: Partner narkoman i alkoholik

Postprzez Iscarioth » 14 cze 2014, o 20:40

Nie wiem czy próby pomocy mu z walką z tym uznasz za moją słabość czy siłę. Nie chcę tylko żeby się stoczył. Jeśli po rozmowie nie uda mi się nakłonić go na ośrodek to będę musiała zrobić jak radzisz
Iscarioth
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 13:10


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości