Problemy

Problemy związane z depresją.

Re: Problemy

Postprzez Honest » 2 cze 2014, o 22:17

Witaj Flippy,

jesli nie możesz uprawiać żadnego sportyu to opcja zmiany nawyków żywieniowych może być skuteczna.

A czy w klasie masz przychylne Tobie osoby? W szkole? Na osiedlu?

Waga to nie powód by kogoś wyśmiewać i na pewno sa osoby, które dostrzegą w Tobie miłą osobę, z która można się zaprzyjaźnić.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Problemy

Postprzez Flippy » 2 cze 2014, o 22:32

agik, sądzę, że dziwnie na to zareagują, ewentualnie wyśmieją.. Jak już coś planuję zrobić to nie warto im o tym mówic, co się działo/dzieje.. Niech to zostanie w tajemnicy

Honest, jest taka grupka..
Flippy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 22:03

Re: Problemy

Postprzez Winogronko7 » 2 cze 2014, o 22:38

Dobrze jest mieć w kimś oparcie jakimś postanowieniu, walce, drodze do zmian. Rozumiem, że nie łatwo jest rozmawiać z bliskimi o problemach, ale czasem warto się przełamać. Może się okazać zupełnie co innego niż myślisz i nikt nie będzie wyśmiewał. Na pewno zależy im na Twoim zdrowiu.

Ale zrobisz jak uważasz, my oczywiście możemy Cie tutaj wspierać. Ja na pewno będę trzymać kciuki za Ciebie!
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Re: Problemy

Postprzez margo_jar » 2 cze 2014, o 22:49

Witaj Flippy,
tak czy tak sam problemu nie rozwiążesz. Tutaj już padły różne propozycje. Na pewno dobrze jest porozmawiać z kimś z rodziny, z którym lepiej się dogadujesz, jesteś w większej zażyłości. Po drugie sprawy szkolne można załatwić z pedagogiem szkoły jak i z wychowawcą klasy. Takie rzeczy powinny być zgłoszone.
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Problemy

Postprzez Jigsaw » 2 cze 2014, o 22:52

Flippy napisał(a):Choroba polega na tym (w moim przypadku), że nie moge długo chodzić, ćwiczyć (biegać itp.), jeździć rowerem itd.. W dniu codziennym choroba ukazuje się jako ból podczas wstawania z krzesła, kucania, chodzenia po schodach. Jeśli będę łamał te zakazy będzie czekać mnie najpawdopodobniej ogromny ból i naderwanie mięsnia, co wiąże się operacją.

czyli powinno pomagac rozciaganie itp - wszelka aktywnosc "uelastyczniająca"
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Problemy

Postprzez Jigsaw » 2 cze 2014, o 22:53

Honest napisał(a):Witaj Flippy,

jesli nie możesz uprawiać żadnego sportyu to opcja zmiany nawyków żywieniowych może być skuteczna.

A czy w klasie masz przychylne Tobie osoby? W szkole? Na osiedlu?

Waga to nie powód by kogoś wyśmiewać i na pewno sa osoby, które dostrzegą w Tobie miłą osobę, z która można się zaprzyjaźnić.

brawo... juz odpowiadal na to pytanie.
chyba musze sobie zrobic skrot klawiaturowy na "bez komentarza" czy cos w tym stylu.
Troche szacunku do innych!
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Problemy

Postprzez agik » 2 cze 2014, o 22:55

Flippy napisał(a):agik, sądzę, że dziwnie na to zareagują, ewentualnie wyśmieją..


Babcia też?
Ja sądzę, że babcia chciałaby Ci nieba przychylić, a nie umie dotrzeć do Ciebie inaczej, niż poprzez dogadzanie Ci w szykowaniu smakołyków dla Ciebie.
Jestem przekonana, że widzi, że jesteś jakiś smutny i próbuje Cię uszczęśliwić, jak tylko umie... Jedzeniem.
Takie są babcie :)
Jestem też przekonana, że jeśli jej powiesz, że źle się czujesz ze swoją posturą- to stanie po Twojej stronie i na pewno Cię nie wyśmieje.
A możesz ZAPISAĆ każdą rzecz, ktorą jadłeś w ciągu jakiegoś dnia, żeby to pokazać lekarzowi?
Ale wszystko- każdą kromkę, napój, owoca, śniadanie, obiad, deser, kolację?

Dlaczego nie masz zaufania do najbliższej rodziny?
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Problemy

Postprzez mahika » 2 cze 2014, o 23:08

Jigsaw napisał(a):
Honest napisał(a):Witaj Flippy,

jesli nie możesz uprawiać żadnego sportyu to opcja zmiany nawyków żywieniowych może być skuteczna.

A czy w klasie masz przychylne Tobie osoby? W szkole? Na osiedlu?

Waga to nie powód by kogoś wyśmiewać i na pewno sa osoby, które dostrzegą w Tobie miłą osobę, z która można się zaprzyjaźnić.

brawo... juz odpowiadal na to pytanie.
chyba musze sobie zrobic skrot klawiaturowy na "bez komentarza" czy cos w tym stylu.
Troche szacunku do innych!

:shock:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Problemy

Postprzez Jigsaw » 3 cze 2014, o 01:05

Nie życzę sobie odpisywania mi nie na temat.. z góry dziękuje. a wracajac do Ciebie drogi autorze powtórze pytanie i uzupełnie: daleko masz do warszawy? czy bylbys gotowy samemu poczytac i poruszyć te tematy z babcią o zdrowym odzywianiu?
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Problemy

Postprzez mahika » 3 cze 2014, o 06:50

Jigsaw, bywasz czasem taki zabawny :usmiech:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Problemy

Postprzez Tinn » 3 cze 2014, o 15:07

http://dieta.pl/grupy_wsparcia/forum.php
http://www.tabele-kalorii.pl/
Podaję ci dwa linki do forum o różnych dietach i zdrowym odchudzaniu.Masz tam kopalnię wiedzy na czym polegaja diety, możesz się przyłączyć do jakiejś grupki, założyć swój blog, swój wątek. Ja schudłam na diecie Dukana w 2010 roku 14 kg, znam osoby , które chudły po 25-30 kg.Moim np świrem jest dietowanie i trzymanie w ryzach mojego nieposłusznego metabolizmu. Zaczęłam tyć w okresie dojrzewania, a teraz po wielu wielu latach ciągle mam wagę jak w liceum.
Kalkulator kalorii daje niesamowite możliwości zorientowania się ile zjadłeś i jaka jest struktura twoich posiłków. Chodzi o trzy podstawowe makroelementy Białka Tłuszcze i Węglowodany. Najbardziej tuczące i niebezpieczne dla zdrowia sa węglowodany(według najświeższych stanowisk uczonych, wbrew starym zasadom WHO i rozpowszechnionej piramidzie żywienia opartej o węglowodany właśnie).
No ale temat żywienia i diet jest z reguły bliski kobietom. No ale to mężczyźni są najlepszymi kucharzami, a ty kochany zwalczając swoje problemy możesz akurat stać się ekspertem.
No i a propos, ja tam znalazłam furę przyjaciół, nawet zagranicznych, nawet się odwiedzamy. Może spróbujesz tej ścieżki. Da ci zajęcie myśli, pożyteczna wiedzę jak utrzymać wagę w ryzach i dalekich i wirtualnych narazie ale przyjaciół. Trzymam kciuki za ciebie i przytulam :pocieszacz:
Tinn
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 13:17

Re: Problemy

Postprzez Flippy » 3 cze 2014, o 16:12

Tinn, jak będę miał czas to przeczytam, dziękuję! :)

Jigsaw, jakieś 200km
Flippy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 22:03

Re: Problemy

Postprzez Honest » 3 cze 2014, o 22:54

Jigsaw napisał(a):
Honest napisał(a):Witaj Flippy,

jesli nie możesz uprawiać żadnego sportyu to opcja zmiany nawyków żywieniowych może być skuteczna.

A czy w klasie masz przychylne Tobie osoby? W szkole? Na osiedlu?

Waga to nie powód by kogoś wyśmiewać i na pewno sa osoby, które dostrzegą w Tobie miłą osobę, z która można się zaprzyjaźnić.

brawo... juz odpowiadal na to pytanie.
chyba musze sobie zrobic skrot klawiaturowy na "bez komentarza" czy cos w tym stylu.
Troche szacunku do innych!


jigsaw, jesteś bezczelny, arogancki i prostacki.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Problemy

Postprzez Jigsaw » 3 cze 2014, o 23:09

Flippy napisał(a):Tinn, jak będę miał czas to przeczytam, dziękuję! :)

Jigsaw, jakieś 200km


w kazdym razie podstawowe pytanie czy mialbys mozliwosc zeby bylo gotowane "pod Ciebie" - w sensie pod Twoje zdrowie? - bo ja np sam wiem jak trudno to osiagnac, kiedy nie gotuje sie sobie samemu....

a podstawa podstaw jest to ze problemy z waga wynikaja ze zlego odzywienia organizmu (zarowno niedowaga jak i nadwaga) - takze uwaga na wszystkie "cudowne diety" ktore nie spelniaja tego warunku

Z ta Warszawa to swego czasu slyszalem ze przyjmuje tam terapeutka, ktora uklada diete, ktora nie tylko pomaga zlikwidowac nadwage ale i, a moze przede wszystkim poprawia stan psychiki, jesli mialbys mozliwosc tam pojechac, to sprobuje odszukac info i Ci wysle na PW
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości

cron