"Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Rozmowy ogólne.

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez caterpillar » 24 maja 2014, o 22:48

Obrazek

Migracja polskich kotów
Wiocha w polityce
By zakupić myszy, bo polskie zdechły z głodu.

hehe pasozyt


honest jeszcze kilka lat temu samotne angielki matki w uk dostawaly chate od miasta od reki, co bylo czestym sposobem zwlaszcza dla malolatow aby wyrwac sie z domu.ciaza -wlansa chata, social...
nie maja tez obowiazku pracy jak np polki.

jesli polska rodzina chce brac zasilek wowczas jedna osoba musi pracowac legalnie wiec do zasilku wliczane sa koszta zarobku.

teraz wiele rzeczy sie zmienia, wiadomo kryzys juz niej est tak latwo o dom od panstwa
jednak moim zdaniem Polacy akurat najmniej wykorzystuja system.
Ostatnio ogladalam program "cyganie na benefitach' ci ludzie w ogole sie nie kryja z tym ,ze przyjezdzaja do UK w celu wyciagniecia jak najwiekszej ilosci zasilkow , nie pracy,zasilkow.
jednakze mysle ,ze Anglia jest sama sobie winna jesli np. daje mozliowsc darmowego leczenia ludziom, ktorzy nieprzepracowali ani jednego dnia w ich kraju..sorry ale sami kreca na siebie bat.

teraz dopiero staraja sie cos w tej kwestii zmienic.

ostanio czytalam artyk o polskiej rodzinie gdzie max liczba to jest dwa plus 3
natomiast liczba w azjatyckich rodzinach jest 2 plus 7 :)

gdzie czesto ani maz ani zona nie pracuja poniewaz obywatele z kolinii angielskich sa na innych warunkach niz Polacy.
:bezradny:

Polacy wyjechali za granice za praca i chca pracowac,chca zarabiac na swoje rodziny oczywiscie jest garstka cwaniakow ale nie mozna mowic ,ze to wiekszosc z nas.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez Honest » 24 maja 2014, o 22:58

Ale jesli ci cyganie najeżdżają i nie pracują to mają zasiłki?
Bo piszesz, ze 1 osoba musi legalnie pracować.
To chyba niemczech tak jest z Turkami? Czy cyganami? Rozmawiałam z takim niemcem i opowiadał mi o tym dokłądnie.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez caterpillar » 24 maja 2014, o 23:30

Wiesz honest w glowe zachodzilismy z facetem jakim cudem maja prawo do zasilkow skoro Bulgaria dopiero od tego roku ma prawo na prace ,wczesniej mieli jedynie ci samozadrudniajacy sie.fakt ze duzo cyganow jest Z Polski I slowacji ect .
W reportazu byl chlopak niepelnosprawny bez rak I nog ktory mial prawo do zasilkui mieszkania a dostal ot tak przyjezdzajac do uk . jestem w szoku ,bo jak mowilam Polka jak zajdzie w ciaze a jest samotna musi pracowac bo inaczej kaza jej wracac do kraju.

nie wiem jak dokladnie jest z cyganami bardzo mnie to zaintrygowalo jednakze wiem ze prawo Inaczej trakuje niektore nacje. Czasem ogladajac program o emigrantach jestem w szoku jak mozna miec taka postawe roszczeniowa wobec obcego panstwa.

Ostatnio ogladalam program gdzie przesiedlali wielodzietne rodziny ktore zyly na zasilkach bo miasto chcialo zmniejszyc koszta. Wiec argumentem na nieprzyjecie domu byly..za strome schody albo lazienka I ubikacja w jednym pomieszczeniu..chyba nie musze dodawac o jakie rodziny chodzilo..
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez Honest » 25 maja 2014, o 12:04

Ciekawe jak oni obchodzą to prawo, albo jaką lukę może znaleźli...

Jak pracowałam w pomocy społecznej to z tą rozczeniowością miałam do czynienia często...
Ale żeby zmieniac kraj aby żyć z socjala :shock:
Pomoc powinna funckjonować jako doraźna pomoc az ktoś sobie nie znajdzie pracy, czy dziecko nie podrośnie i pójdzie do pracy. Wówczas to ma sens i gdyby tylko takie rodziny się zgłaszały to te zasiłki tez byłyby wyższe, nawet w Polsce.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez caterpillar » 25 maja 2014, o 12:30

Oj Honest tutaj ludzie maja pomysly jak wyludzic kase ale wowcAs nie mowimy juz o kobietach pasozytach tylko o rodzinach , ktore dopuszczaja sie przestepstwa.

wiesz nie ma nic zlego zeby zmienic kraj aby polepszyc byt ale ja nie rozumiem jak mozna nieprzepracowac ani jednego dnia albo zaledwie miesiac , dostac chate i kase od panstwa a jak panstwo mowi sorry ale musimy chate wymienic na nizszy standard(ale kuzwa wciaz jest to jakis standard) to placz , ze schoda za strome, gdzie wystarczy na gorze schodow zamatowac drzwiczki zeby dziecko nie spadlo, ze kibel z lazienka ...no szok

wiec moim zdaniem zbyt dobry socjal w panstwie wcale nie jest dobrym rozwiazaniem , rozleniwia ludzi i daje mozliwosc do nicnierobienia czyli zycia na koszt podatnikow.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: "Wózkowe-najgorszy garunek matki "

Postprzez pozytywnieinna » 25 maja 2014, o 12:59

To jest prawo UE, związane z prawem migracji.
Masz prawo przyjechać i dostać zasiłek na tzw. start, często są one niższe niż standardowa kwota.

Tego prawa nie przestrzegały Niemcy, Bułgar wystąpił do Strasbourga i wygrał, UE nakazała również Niemcom zmienić prawo w tej kwestii.

Tak też jest w DK, jest zasiłek na start, ale większość o tym nie wie, a oczywiście urzędnicy nie informują.
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości

cron