Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 21:57

Księżycowa napisał(a):
Jigsaw napisał(a):
Księżycowa napisał(a):

O jej co tak agresywnie? Ja tylko napisałam grzecznie, bez najazdu na Ciebie, że uogólnianie robi ludziom wiele krzywdy po prostu i to jest fakt.

Wg Ciebie nie dam sobie nic powiedzieć a wg mnie znam siebie, znam swój problem (wreszcie), i wiem, że nie jesteś w stanie mi nic powiedzieć, co by mi mogło mi pomóc, poza ogólnym "weź się w garść i nie rozpamiętuj" co w moim przypadku działa całkiem odwrotnie.



chcialbym delikatnie przypomniec tylko takiego jednego forowicza o nicku Jigsaw bodajże....


??

np niektory posty użytkowniczki Księżycowa w kierunku użytkownika Jigsaw...
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 7 maja 2014, o 22:00

Sans znów nie rozumiesz :) ja to napisałam dla siebie :)
miałam taką potrzebę...nigdy bym nie powiedziała, ze byłam silna...bo wiem co pzrechodziłam...ale to juz inna sprawa
chciałam po prostu uciszyc te wielomiesieczne wypowiedzi, ze nie wiem o czym mowię :haha:
ja to ja...kto inny to kto inny...nikogo wedle siebie nie sądze bo wiem, ze kazdy jest inny ale mam dośc umniejszania mi bo dałam radę :roll:
i fajnie mnie to oczysciło...wreszcie wiem ile osiagnęłam i jestem z siebie bardzo dumna :haha:
i jeszcze ze dwa razy sobie to przeczytam zeby nie zapomniec :twisted:

i powtorze to jeszcze raz...ile osób tutaj tyle opini...najgorsze co mzoe byc to proba wmuszenia sobie nawzajem swoich racji...
ja pisze co myśle...zreszta nie tylko ja...a niektorzy mysla, ze kazanie o swoich racjach robie...
tu jest naprawde wolnosc slowa
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 22:00

KATKA napisał(a):a ja przez ostatnie "duzo lat" widziałam, ze komu ma forum pomóc temu pomaga...poza tym tu mozna znależc wsparcie albo kierunek działania...reszta to my sami albo dobry psycholog...
to miejsce jak każde inne jedni przychodzą inni odchodza...widziałam też wiele osób, ktore na forum wizaż nie znadujac odpowiedzi dla siebie odeszło... :twisted: (taki zarcik)
jednym pomga w jakich sposób innym nie
jedni szukają tylko mozliwosci popisania inni wsparcia...
przypominam też, ze Ty nadal tu jestec :haha:

no ale do cholery..
przychodzi nowa osoba nawet nie da sie jej do konca opowiedziec swojej historii a juz sa oskarazajace odpowiedzi...
i nikogo nie obchodzi jaki efekt one moga przyniesc (ja az boje sie myslec)
Wiadomo, nikt nie powinnien brac odpowiedzialnosci za to jak sie ktos czuje, ale szczegolnie co do tych nowych, lub starszych uzytkownikow (o ile sie ostali) ale w gorszym nastroju, na prawde, bardzo bym chcial, zeby troche wiecej bylo swiadomosci jaka sile czasem moga miec slowa, lepszego przemyslenia.. potencjalnych skutkow itd
Ostatnio edytowano 7 maja 2014, o 22:01 przez Jigsaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 7 maja 2014, o 22:01

Jigsaw napisał(a):
np niektory posty użytkowniczki Księżycowa w kierunku użytkownika Jigsaw...



Może trudno Ci w to uwierzyć Jigsaw, ale ani razu nie pomyslałamo Tobie pisząc ten tekst i te ostatnie.

Zawsze zwracałam się do Ciebie wprost i nie tylko do Ciebie, nie wiem skąd ten wniosek, na prawdę.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 7 maja 2014, o 22:02

Ksiezycowa to było bezczelne trochę ...tym bardziej, że to zdanie idealnie opisuje Ciebie...
i specjalnie z wyjaśnieniem dla Ciebie- MOIM ZDANIEM
nie potrafisz zaakceptować innego zdania...i dyskusji? a tak do tego nawołujesz...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 7 maja 2014, o 22:03

Nie szkoda czasu na takie jazgotanie?


Gdy matka tuli w ramionach dziecko swe
Jej miłość staje przeciw złym mocom
Tak ludzie modlą się o urodzajny deszcz
Jak ona czuwa nad nim nocą

Wyfruwa wreszcie z gniazda młody ptak
Bo przywilejem jest młodości
Zabawa, radość, przyjaźń a nie strach
Bo młodość nie chce wiedzieć o tym, że:

Życie choć piękne tak kruche jest
Wystarczy jedna chwila by zgasić je
Życie choć piękne tak kruche jest
Zrozumiał ten kto otarł się o śmierć

I nie do końca piękny jest ten świat
Gdy wciąż odwieczne prawa łamie
Zabiera miłość, młodość, słońca blask
Lecz my nie chcemy wiedzieć o tym, że:

Życie choć piękne tak kruche jest
Wystarczy jedna chwila by zgasić je
życie choć piękne tak kruche jest
Zrozumiał ten kto otarł się o śmierć


Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 22:05

Księżycowa napisał(a):
Jigsaw napisał(a):
np niektory posty użytkowniczki Księżycowa w kierunku użytkownika Jigsaw...



Może trudno Ci w to uwierzyć Jigsaw, ale ani razu nie pomyslałamo Tobie pisząc ten tekst i te ostatnie.

Zawsze zwracałam się do Ciebie wprost i nie tylko do Ciebie, nie wiem skąd ten wniosek, na prawdę.

no ostatnio nie bo ostatnio nie pisalem :P.. ale ok ja juz wiecej nie chce ciagnac tego watku, zreszta Twoje ataki na mnie podalem jako przyklad... mysle ze dobrze zebys sobie to przemyslala.. szczegolnie w kontekscie tego postu ze "Ty siebie sama znasz itd"...
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 22:06

[quote="KATKA"]Sans znów nie rozumiesz :) ja to napisałam dla siebie :)
miałam taką potrzebę...nigdy bym nie powiedziała, ze byłam silna...bo wiem co pzrechodziłam...ale to juz inna sprawa
chciałam po prostu uciszyc te wielomiesieczne wypowiedzi, ze nie wiem o czym mowię :haha:
ja to ja...kto inny to kto inny...nikogo wedle siebie nie sądze bo wiem, ze kazdy jest inny ale mam dośc umniejszania mi bo dałam radę :roll:
i fajnie mnie to oczysciło...wreszcie wiem ile osiagnęłam i jestem z siebie bardzo dumna :haha:
i jeszcze ze dwa razy sobie to przeczytam zeby nie zapomniec :twisted:

i powtorze to jeszcze raz...ile osób tutaj tyle opini...najgorsze co mzoe byc to proba wmuszenia sobie nawzajem swoich racji...
ja pisze co myśle...zreszta nie tylko ja...a niektorzy mysla, ze kazanie o swoich racjach robie...
tu jest naprawde wolnosc slowa[/quote]
wiec nikt Ci kurde nie kasuje postow, tylko wolnosc wiaze sie z odpowiedzialnoscia..
a takze z tym ze ktos inny ma prawo napisac w jaki sposob odebral Twoje slowa (!!)
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 7 maja 2014, o 22:06

Jigsaw....nie twierdze,z ę wszystkie wypowiedzi tu sa zawsze stosowne do sytuacji... :bezradny:
ale to tak jak w życiu...nie jesteśmy "matka Teresa" z sercem na dłoni dla każdego... (choć i o niej ostatnio sprzeczne informacje są)
nie wymagaj od ludzi zeby sie ludzkich zachowań wyzbyli...
moze sie zdazy,z ę jakas osoba poczuje sie mocno dotknieta i jej sie pogorszy...ale czego oczekiwala od tego miejsca??
a moze dzieki temu pojdzie tam gdzie faktycznie pomocy szukac powinna?
to forum tworza ludzie...nie psychologowie...psychiatrzy...czy trenerzy personalni...
to forum to historia kazdego z nas...emocje akzdego z nas...doswiadczenie...leki...madre i niemadre rady...jak w zyciu...
zobacz sam nie trafiles na dobrego terapeute jak mowisz...a wymagasz dobrej terapii od nas?
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 7 maja 2014, o 22:09

i niech pisze...cały czas to robi...bronie komus? pokaż kiedy :)
dyskusja polega na wymianie zdań...jak komuś przestaje odpowadać to sie z niej wylacza...jak ktoś chce sie kłocić czy rpowokowac to to robi...
najgorsze jednak jest wmuszanie komus, że sie myli :P

Mahika nie jazgoczę...rozmawiam...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 7 maja 2014, o 22:09

KATKA napisał(a):Ksiezycowa to było bezczelne trochę ...tym bardziej, że to zdanie idealnie opisuje Ciebie...
i specjalnie z wyjaśnieniem dla Ciebie- MOIM ZDANIEM
nie potrafisz zaakceptować innego zdania...i dyskusji? a tak do tego nawołujesz...



Nie, ja nie znoszę tak toksycznego umniejszania problemów i gadania o życiu przyszłością i zapomnieniu o przeszłości wg Waszych argumentów, które jeśli przeczyta ktoś z poważnymi zaburzeniami jeśli pomyśli, ze znajdzie tu pomoc, to zrobi mi to "dorosłe i bohaterskie" gadanie krzywdę.
Jeste wiele rzeczy bardziej skomplikowanych... nie dotknęły Cię w aż takim stopniu, to się ciesz. Mnie dotknęły. NIgdy nie będę tego tu opisywać. Dlatego ja nie widze potrzeby ani zobowiązania utrzymywania i pomocy rodzicom którzy niszyli mnie od dnia urosdzenia.
Nie jest dla mnie zadnym bohaterstwem taka dobrodusznośc i poszanowanie dla rodziców oprawców a zwyczajny idiotyzm i robienie z siebie kozła ofiarnego. JA TAK MIAŁAM. Tak mam. i nie rozumiem docinek między wierszami jacy to Ci co ze słusznych powodów się na rodziców wypinają, są wyrodnymi dziećmi.


Opisuje mnie powiadasz? I dobrze... nic mi nie ubyło jakoś... Pech dla Ciebie, ze zaczynam poznawać swoją wartość i to płytkie zdanko "idealnie opisuje Ciebie" jest zwykłą manipulacją, która również nie działa już.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 22:09

KATKA napisał(a):i fajnie mnie to oczysciło...wreszcie wiem ile osiagnęłam i jestem z siebie bardzo dumna


ja wbrew pozorom tez duzo osiagnalem.. jednak coz.. nie potrafie z tego czerpac satysfakcji i cholera wie co ze soba robic zeby to zmienic :/
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 maja 2014, o 22:11

KATKA napisał(a):i powtorze to jeszcze raz...ile osób tutaj tyle opini...najgorsze co mzoe byc to proba wmuszenia sobie nawzajem swoich racji...
ja pisze co myśle...zreszta nie tylko ja...a niektorzy mysla, ze kazanie o swoich racjach robie...
tu jest naprawde wolnosc slowa



Zgadzam się w 100% :cmok:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 7 maja 2014, o 22:12

:ok:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 7 maja 2014, o 22:13

KATKA napisał(a):Jigsaw....nie twierdze,z ę wszystkie wypowiedzi tu sa zawsze stosowne do sytuacji... :bezradny:
ale to tak jak w życiu...nie jesteśmy "matka Teresa" z sercem na dłoni dla każdego... (choć i o niej ostatnio sprzeczne informacje są)
nie wymagaj od ludzi zeby sie ludzkich zachowań wyzbyli...
moze sie zdazy,z ę jakas osoba poczuje sie mocno dotknieta i jej sie pogorszy...ale czego oczekiwala od tego miejsca??
a moze dzieki temu pojdzie tam gdzie faktycznie pomocy szukac powinna?
to forum tworza ludzie...nie psychologowie...psychiatrzy...czy trenerzy personalni...
to forum to historia kazdego z nas...emocje akzdego z nas...doswiadczenie...leki...madre i niemadre rady...jak w zyciu...
zobacz sam nie trafiles na dobrego terapeute jak mowisz...a wymagasz dobrej terapii od nas?


a moze tak tutaj wchodza glownie osoby ktore nie moga (czy to z powodow faktycznych - powiedzmy materialno-logistycznych, czy tez np wlasnych uprzedzen itp) skorzystac z profesjonalnej terapii?

Nie sadze zeby taka osoba ktora dostanie po dupie na takim forum kiedykolwiek zglosi sie wiecej po pomoc...
ale coz.. powodzenia Katka w utrzymywaniu sobie dobrego samopoczucia
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

cron