Ważny artykuł

Rozmowy ogólne.

Re: Ważny artykuł

Postprzez Księżycowa » 13 kwi 2014, o 22:40

pozytywnieinna napisał(a):Dodatkowo, częściowo zamiera instytucja przyjaciela, jesteśmy zabiegani, zapracowani, a większość z tych problemów można by rozwiązać zwykłą rozmową z kimś życzliwym

uważam, że społeczeństwo też ostatnimi czasy, wymaga na człowieku bycia perfekcyjnym i idealnym w każdej sytuacji,

przykładem może być szkoła,


Zgadzam się z Tobą, ale nie to miałam na myśli.

pozytywnieinna napisał(a):ja też się zgadzam z Honest, że samorozwój jest dzięki doświadczeniu życiowemu,


Tak, i nic tego nie zastąpi, ale za to jak sobie radzimy z tą lekcją (lub nie) można "przerobić" z kimś z zewnątrz, jeśli czujemy taką potrzebę a czujemy, że przyjaciel może nie jest zbyt neutralny,bo w końcu jest to osoba, z którą w jakiś sposób jesteśmy związani emocjonalnie a terapeutą nie. Dodatkowo jeśli chcemy porozmawiać z kimś, kto zna się na psychice człowieka, bo mamy jakiś powód, bo może lepiej chcemy poznać swoją.

Ja nie piszę, że każdy musi chodzić na regularne sesje jak choćby ja, ale dlaczego dzielić ludzi na tych co im trzeba, bo pochodzą z jakichś tam rodzin a na tych co nie, bo nir mają rzekomo powodu.
Nawet mając normalne dzieciństwo można trafic w zyciu na lekcję, z którą sobie nie radzimy... uważam, że mądrzej jak ktoś skorzysta z pomocy niż kieruje się radami osob trzecich, bo można sobie dopiero krzywdę zrobić, co nie znaczy, że nie można z nikim innym porozmawiać przecież.

Spotkanie z terapeutą jest moim zdaniem o tle dobre, że jest on neutralny daje nam to szansę, ze podejmiemy dalsze kroki nie pod wpływem przyjaciółki, tylko zgodnie ze sobą. Ludzie z reguły idą z prądem, robią tak, żeby coś dobrze wglądało i tak nam poradzą... gdbym ja rozmawiała tylko z osobami wokół, to chyba już by mnie nie było.... :bezradny:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Ważny artykuł

Postprzez Jigsaw » 13 kwi 2014, o 22:43

Księżycowa napisał(a):Nawet mając normalne dzieciństwo można trafic w zyciu na lekcję, z którą sobie nie radzimy.

jak ktoss ma normalne dziecinstwo to raczej sobie z trudnymi sytuacjami poradzi (bo wlasnie na tym polega normalne dziecinstwo - bez ponizania i bez nadopiekunczosci) inna sprawa ze na dobra sprawe to tak naprawde b.niewielu ludzi ma normalne dziecinstwo.. nawet jesli nie tak jest tylko drobny % rzeczy, to czasem to wystarczy by czlowiek byl b. podatny na takie "lekcje"
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Ważny artykuł

Postprzez Księżycowa » 13 kwi 2014, o 22:49

Tak na prawdę nie ma rodzin, które nie popełniają błędów i żyją idealnie. W każdej coś jest. Różnica polega na tym, że te patologiczne odbierają możliwość jakiegokolwiek rozwoju, odbierają godność, poniżają... tak jednym słowem mordują takiego ałego człowieka od pierwszych dni na swiecie a nawet i wcześniej :/

I niekoniecznie osoba, któa z dysfunkcyjnej rodziny nie pochodzi tak świetnie da sobie ze wszystkim radę... różnie w zyciu bywa,,,
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Ważny artykuł

Postprzez Sansevieria » 13 kwi 2014, o 22:51

impresja77 napisał(a):
Sansevieria napisał(a):
A co do komercji to gdzie jej nie ma? Wystarczy troszke uważniej przyjrzeć się rynkowi diet, tematowi "cholesterol " czy "nadciśnienie" iżby zauważyc, że gdzie pieniądz tam mącenie i kit pchają ile wlezie.

Do czego przyczynia się właśnie psychologia ze swoimi psychomanipulacjami.


Taka praktyczna to i owszem, bo pchanie kitu czyli manipulacja celem sprzedania posiadanego (czasem nie najlepszej jakosci) towaru z zyskiem jest znane ludzkosci od wieków.

I następny "kwiatek" z artykułu - koncepcja, że w przypadku schizofrenii spotkania z psychoterapeutą to "sprawa dożywotnia". Toż to absurd jest i to solidnego kalibru.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Ważny artykuł

Postprzez impresja77 » 15 kwi 2014, o 10:54

Sansevieria napisał(a):I następny "kwiatek" z artykułu - koncepcja, że w przypadku schizofrenii spotkania z psychoterapeutą to "sprawa dożywotnia". Toż to absurd jest i to solidnego kalibru.

A coż Ty taka przemądra i tak autorytatywnie się wypowiadasz? :roll:
Schizofrenia jest chorobą nieuleczalną i ma swoje fazy ,więc kontakt z psychoterapeuta jest dożywotni ,ale chyba rozumiesz ,że nie stale raz w tygodniu ,tylko dożywotnio cyklicznie w razie potrzeby ,a nie tak jak to robią "wyznawcy ",że mają stałego terapeutę ,bo im smutno czasami lub nie pasuje im kolor sukienki do nastroju .
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Ważny artykuł

Postprzez Jigsaw » 15 kwi 2014, o 12:45

Księżycowa napisał(a):Tak na prawdę nie ma rodzin, które nie popełniają błędów i żyją idealnie. W każdej coś jest. Różnica polega na tym, że te patologiczne odbierają możliwość jakiegokolwiek rozwoju, odbierają godność, poniżają... tak jednym słowem mordują takiego ałego człowieka od pierwszych dni na swiecie a nawet i wcześniej :/

I niekoniecznie osoba, któa z dysfunkcyjnej rodziny nie pochodzi tak świetnie da sobie ze wszystkim radę... różnie w zyciu bywa,,,

Niekoniecznie. czasem wystarczy zrobić coś nie tak w jednej sferze by znaczaco utrudnic dziecku życie
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Ważny artykuł

Postprzez zajac » 15 kwi 2014, o 12:49

impresja77 napisał(a):dożywotnio cyklicznie w razie potrzeby ,a nie tak jak to robią "wyznawcy ",że mają stałego terapeutę ,bo im smutno czasami lub nie pasuje im kolor sukienki do nastroju .

Impresja, a Ty masz dostęp do jakichś wiarygodnych danych dotyczących tych "wyznawców"? W jaki właściwie sposób można ustalić, jacy ludzie i z jakimi problemami najczęściej chodzą do psychoterapeutów? Można snuć domysły, ale one będą zgodne z prawdą lub nie.
Podobnie jak Ty uważam, że istnieje tendencja do tego, by "leczyć" również naturalne i uzasadnione stany emocjonalne, uciekać przed przeżyciami, które są przykre czy bolesne. Ale wiele argumentów p. Witkowskiego wydaje mi się mocno naciąganych. Np. ten, że psycholodzy wolą się zajmować dorosłymi inteligentnymi i komunikatywnymi ludźmi mającymi wydumane problemy niż np. dziećmi z autyzmem lub zespołem Downa. W życiu nie spotkałam psychologa, który by się specjalizował zarówno w pracy ze zdrowymi dorosłymi, jak i w terapii dzieci niepełnosprawnych -- i dobierał sobie pacjentów, jak mu wygodniej.
Ja wolę, żeby mi rzetelnie przedstawić fakty, a potem je interpretować. Nie lubię, kiedy się już na poziomie faktów kombinuje tak, żeby do tezy pasowały.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Ważny artykuł

Postprzez Sansevieria » 15 kwi 2014, o 13:03

impresja77 napisał(a):
Sansevieria napisał(a):I następny "kwiatek" z artykułu - koncepcja, że w przypadku schizofrenii spotkania z psychoterapeutą to "sprawa dożywotnia". Toż to absurd jest i to solidnego kalibru.

A coż Ty taka przemądra i tak autorytatywnie się wypowiadasz? :roll:
Schizofrenia jest chorobą nieuleczalną i ma swoje fazy ,więc kontakt z psychoterapeuta jest dożywotni ,ale chyba rozumiesz ,że nie stale raz w tygodniu ,tylko dożywotnio cyklicznie w razie potrzeby ,a nie tak jak to robią "wyznawcy ",że mają stałego terapeutę ,bo im smutno czasami lub nie pasuje im kolor sukienki do nastroju .

A przemądra jestem bo mam w bliskim otoczeniu od lat osobę z rozpoznaną i leczona schizofrenią. Praktyczne realia lecznia tej choroby nie są mi obce, środowisko pacjentów nie jest dla mnie abstrakcją. Na tyle bliski mam z tym tematem kontakt, że uznaję to uogólnienie pana Autora za nieuprawnione. Absurdalne. Bo są chorzy co się nie kwalifikują oraz chorzy co zwyczajnie nie potrzebują wsparcia psychoterapeutycznego. Oraz tacy co i owszem potrzebują i korzystają. Z cała pewnoscią nie jest tak, ze diagnoza "schizofrenia" oznacza dozywotnie spotkania z psychoterapeutą. Czyli - "kwiatek".

Tak przyokazyjnie ciekawa jestem, czy kiedys do Ciebie dotrze, ze nie należę do osób widzących w psychoterapii "lek na całe zło i wszystkie problemy każdego człowieka" czy "sposób na życie". Pytanie należy traktować jako retoryczne raczej, na razie słabe widzę szanse...
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Ważny artykuł

Postprzez Księżycowa » 15 kwi 2014, o 13:41

Jigsaw napisał(a):
Księżycowa napisał(a):Tak na prawdę nie ma rodzin, które nie popełniają błędów i żyją idealnie. W każdej coś jest. Różnica polega na tym, że te patologiczne odbierają możliwość jakiegokolwiek rozwoju, odbierają godność, poniżają... tak jednym słowem mordują takiego ałego człowieka od pierwszych dni na swiecie a nawet i wcześniej :/

I niekoniecznie osoba, któa z dysfunkcyjnej rodziny nie pochodzi tak świetnie da sobie ze wszystkim radę... różnie w zyciu bywa,,,

Niekoniecznie. czasem wystarczy zrobić coś nie tak w jednej sferze by znaczaco utrudnic dziecku życie


Na przykład?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Ważny artykuł

Postprzez Jigsaw » 15 kwi 2014, o 14:17

Usypianie.. kontakty z rówieśnikami.. nadmierne chronienie przed niebezpieczeństwem.. krytykowanie pomieszanie.. itd Ogolnie jest mnóstwo rzeczy które mogą spowodować w określonym momencie rozwoju dziecka traume która wbije się głęboko w podświadomość przekładając się na problemy już w dorosłym życiu. i nie potrzeba tu "kompleksowego" znęcania się
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Ważny artykuł

Postprzez Księżycowa » 15 kwi 2014, o 14:28

Nie wiem czy wiesz, ale nadmierne chronienie, jest wmawianiem dziecku, że nie da rady samo... więc jednak znęcanie się. Wiem, bo m.in byłam nadmiernie chroniona. Teksty typu "tam nie idź, bo Cię porwią" powodują napięcie jak nie wiem a jak nie zauważąc nawet przekroczysz granicę, to napada Cię taki strach przed tym co Ci powiedziano, ze może się stać, ze nie pytaj.. to nei jest wcale żadna lekka forma.


Nigdy nie jest za późno.. idź po jakieś leki i zacznij chodzić na tą terapię a nie wypisuj do mnie na pw.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Ważny artykuł

Postprzez impresja77 » 15 kwi 2014, o 16:57

Może mu się podobasz? :mrgreen:
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Ważny artykuł

Postprzez Jigsaw » 15 kwi 2014, o 17:25

No i są też rzeczy powtarzane z pokolenia na pokolenie.. ja nie za bardzo widzę poza psychoterapia inne sposoby by przerwac taki "zaklęty krąg"
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Ważny artykuł

Postprzez Sansevieria » 15 kwi 2014, o 17:30

Kolejny "kwiatek" - jakieś niedookreślone badania co to "pokazują niezmiennie", iż "z pomocą terapeuty lub bez nasza psychika wraca do równowagi po upływie jakiegoś czasu". Fakty temu przeczą - tym gorzej dla faktów. Wraca bowiem albo i nie wraca, zależy czyja i w związku z jakimi wydarzeniami. Znowu nieuprawnione uogólnienie sugerujące, iż siły natury wszystko poukładają, wystarczy poczekać.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Ważny artykuł

Postprzez Księżycowa » 15 kwi 2014, o 18:21

impresja77 napisał(a):Może mu się podobasz? :mrgreen:



Zwłaszcza, że mnie nie widział :P
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości