Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 17 mar 2014, o 15:27

Honest napisał(a):Wymyślasz milion usprawiedliwień dla swojej bierności życiowej. Podczas gdy wyzdrowiałbyś gdybyś znalazł jakąkolwiek pracę.


a slyszalas kiedykolwiek takie pojecie mobbing?
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 mar 2014, o 15:29

Jigsaw napisał(a):
Honest napisał(a):Wymyślasz milion usprawiedliwień dla swojej bierności życiowej. Podczas gdy wyzdrowiałbyś gdybyś znalazł jakąkolwiek pracę.


a slyszalas kiedykolwiek takie pojecie mobbing?



Wychowywałam się w jaskini i nigdy nie pracowałam, więc skąd mam znac to pojęcie? 8)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 mar 2014, o 15:34

Jigsaw, kolejne wymówki wymyslasz.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 17 mar 2014, o 15:37

Honest napisał(a):Ale chłopie, ludzie na wózku pracują, moja mama pracowała z marskością watroby czekając na przeszczep.

z calym szacunkiem,
nie jestem ani ludziem na wózku ani Twoją mamą.
Honest napisał(a):Gdyby nie Twoja dziewczyna to co powiedziałbyś głodnej córce?

Gdyby nie moja dziewczyna to bylbym w lepszym stanie psychicznym.
Zostalem zraniony - zle zaufalem - nie chce sie tym usprawiedliwiac ale nie da sie zaprzeczyc ze to nie pozostalo bez wplywu na mnie -
(oczywiscie byc moze gdyby nie ona to inne kryteria wywolalyby u mnie nasilenie kryzysu - ale moze gdybym nie mial takiego "demotywatora" to w kluczowych momentach bym sie nei zalamywal). Ja to zostawiam za soba, ale prosze by nie zapominac o tym jesli ktos musi sie odniesc do mojej sytuacji


Najwazniejsze ze zrozumialem ze nie moge na nia liczyc,
Ze przeszla mi awersja do zycia/pracy (tak przyznaje byl taki okres kiedy nie wyobrazelem sobie jakiejkolwiek stalej pracy.. ostatnie kilka tygodni)
ale od tego nagle nie pojawi mi sie tysiac ofert pracy w okolicy... a jeszcze czuje sie zbyt slaby by isc gdzies zabiegac...
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 mar 2014, o 15:43

Jigsaw,

ale mówimy o Tobie. Nie o niej. Rozumiem zawód miłosny. Ale ludzie jak nie dla siebie, to choćby dla dzieci potrafią czynić rzeczy nadludzkie.

Za duzo myślisz o swoich barierach, zamiast wysyłać CV nawet na naprawdę nieatrakcyjne oferty za minimalną krajową. Od czegoś trzeba zacząć.

Nie masz siły? To co, ubierz buty, wydrukuj CV i szukaj tej pracy aktywnie. Nawet jak jej nie znajdziesz jej w ten sposób to może obudzisz w sobie motywację. Bo czasem ona jest przyczynkiem do działania, a czasem budzi się w trakcie działania.

I czerp dobre wzorce z ludzi. To niesłychanie cenna nauka! Dla mnie moi rodzice sa wzorem pod kątem pracy, bo zawsze pracowali, choćby nie wiem co się działo.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 17 mar 2014, o 15:54

Honest, walka z wiatrakami :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 17 mar 2014, o 15:55

Honest napisał(a):Za duzo myślisz o swoich barierach, zamiast wysyłać CV nawet na naprawdę nieatrakcyjne oferty za minimalną krajową. Od czegoś trzeba zacząć.

jak tylko sie pojawia takie ogloszenie to wysylam CV.
Z jednego miejsca mam miec odpowiedz na koniec miesiaca...
Mi w zupelnosci wystarczylaby minimalna krajowa.
Byleby nie wpasc w niszczaca atmosfere :/
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 17 mar 2014, o 15:59

bez ogłoszenia też trzeba składać CV
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 mar 2014, o 16:00

Jigsaw napisał(a):
Honest napisał(a):Za duzo myślisz o swoich barierach, zamiast wysyłać CV nawet na naprawdę nieatrakcyjne oferty za minimalną krajową. Od czegoś trzeba zacząć.

jak tylko sie pojawia takie ogloszenie to wysylam CV.
Z jednego miejsca mam miec odpowiedz na koniec miesiaca...
Mi w zupelnosci wystarczylaby minimalna krajowa.
Byleby nie wpasc w niszczaca atmosfere :/



Brawo. Widać miałam rację z tym potencjałem.

A donośnie przeżywania problemów to Jigsaw pamiętaj, że dziecko jest genianym obserwatorem uczącym się w dużej mierze przez naśladownictwo. I młoda obserwuje Twoje radzenie sobie z problemami, Wasze relacje z dziewczyną i wszystko inne.

I z domu wynosi się wiele lęków i kopiuje się często te same reakcje - czyli bezradnośc w chwili problemu, lęk, strach.

Jeszcze raz odwołam się do mojego domu - jestem bardzo wdzięczna mojemu tacie, ze np. nawet jak miał mega, mega problemy to nigdy nie okazywał tego lęku nam. I ja tez nie mam tendencji do wiecznego użalania się, nawet jak jest źle.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 17 mar 2014, o 16:03

Honest napisał(a):Nie masz siły? To co, ubierz buty, wydrukuj CV i szukaj tej pracy aktywnie.

Tak mam nadzieje ze wroci mi taka motywacja - tylko.. to bym musial czuc sie na tyle pewnie zeby uwierzyc ze dalbym rade tam gdzie zaniose cv..

Co do reszty, to bym dyskutowal, ale to nie jest temat na teraz wiec nie bede.
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 mar 2014, o 16:08

Jigsaw,

syn mojego taty prezesa skończył budownictwo, perfekt zna język angielski. I nie mogł długo znaleźć pracy. Aż w końcu prezes zatrudnił go na czas szukania pracy, siedział w jednym biurze z moim tatą i wiele razy opowiadał o swoich frustracjach - pokazywał listę 100 firm gdzie wysłał 100 CV, a nikt się nie odezwał. Łapał doły, ale słał dalej.

Pracy szukał prawie rok. I znalazł.

Czasem warto skupić się na działaniu, bo na efekt, poza zlożeniem CV, nie masz wpływu.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 17 mar 2014, o 16:39

"gdyby babcia miała kółka to by była wózkiem"...
gdyby świat był inny...trawa zieleńsza...ludzie milsi...woda bardziej mokra...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 17 mar 2014, o 16:56

KATKA napisał(a):"gdyby babcia miała kółka to by była wózkiem"...
gdyby świat był inny...trawa zieleńsza...ludzie milsi...woda bardziej mokra...

Gdyby nie to gdyby.... Mial kiedyś narzeczonego którego drugim imieniem było. Gdyby i od jutra ... Dalej sie chłopak meczy ( albo i nie) na garnuszku u mamy ... Ma ciepły obiadek i łóżko... I już 3 po mnie narzeczona... Smutny dzis dla mnie dzień .... Życie jest za krótkie na gdybanie...
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 17 mar 2014, o 17:13

:pocieszacz:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 17 mar 2014, o 18:45

:kwiatek:
jutro bedzie lepszy dzień
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron